brnovinky

Přepnout do PC verze

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě potřetí

608_Brnensky_Lunapark_zah_K_Trojka_Brno_01032011_IMG_9991_MKBrněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě od úterý 13. března 2012 potřetí pobaví publikum kaváren. Festival brněnských nezávislých divadelních souborů, který letos potrvá až do konce dubna, nabízí celkem 26 večerů ve 13 kavárnách za účasti 13 divadel, za bohatého hudebního doprovodu.


Možnost poznat blíže brněnskou nezávislou divadelní scénu v prostředí kaváren, jež jsou nedílnou součástí místního kulturního podhoubí. Také ve třetím ročníku je hlavní prioritou akce seznámit širokou veřejnost s aktuální nezávislou divadelní scénou, a to neotřelým způsobem, který propojuje divadelní svět se světem kavárenským.

Festival láká rovněž diváky mimobrněnské, neboť to skutečně nejsou jen vysoké věže Petrova či Velká cena, co může Brno nabídnout. Mnohá představení jsou jazykově bezbariérová a tudíž vhodná i pro zahraniční studenty či návštěvníky Brna.

Koncept Pavla Baďury a Viktora Pantůčka

Ideový koncept Brněnského Lunaparku vzešel ze spojení myšlenky divadelníka s představou akademika, jmenovitě Pavla Baďury z Divo4, a Viktora Pantůčka - pedagoga Masarykovy univerzity Brno.

Projekt je již potřetí připraven a realizován studenty předmětu Řízení kulturního provozu, jenž spadá pod obor Management v kultuře pod Ústavem hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, za podpory školy i za přičinění celé řady dalších spolupracovníků i z mimo-akademického prostředí.

Zahájení festivalu pořadatelé plánují v úterý 13. 3. 2012 v kavárně Kunštátská Trojka, na Dominikánské ulici č. 9, v nekuřáckém sále, uvedením letošního prvního představení od 18 hodin.

Festivalové informace

  • Od 13. 3. do 25. 4. 2012.
  • 26 večerů s konceptem Divadla ke kávě a následujícím hudebním programem.
  • Vstupné dobrovolné.
  • Začátek vždy v 18.00.
  • Aktuální program a novinky na webu Brněnského lunaparku

Program festivalu

Anička a letadýlko

Lunaparkové představení: Kill Will

Anotace:
Slavnému dramatikovi Šejkspírovi utelko plnicí pero. Touží jet konenčně na vlastní pěst a taky na té jeho slávě něco trhnout. Neutrhne si náhodou ostudu? To posuďte sami. Představení je věnováno dětem a jejich rodičům.

Hraje: Anička Duchaňová
Režie: Anička Duchaňová
Dramaturgie: Petr Pola
Hudební spolupráce: Michlal Ň. Jablkoň

ne 18. 3. - Kabaret Špaček + po 23. 4. - Café Mezzanine

Buranteatr

Lunaparkové představení: Nesmrtelní

Anotace:
Mayský kalendář, Život podle Prány, Nejen jídlem a pitím živ je člověk. Někdy je víc nic. Show o koncích světa a jiných těžkostech života.

Uvidíte: čt 5. 4. - Anděl Café + st 18. 4. - Café Práh

Divadlo ALDENTE

Lunaparkové představení: To nic není

Anotace:
Že umíte hrát na kytaru, klavír, klarinet…nebo třeba saxofon? Že stačí zahrát pár tónů, a každá podlehne? Tak to pozor! Nikdy nevíte, kdy se na obzoru objeví chlapík, co láme ženská srdce jediným pohledem a triky loví z rukávu pekelnou rychlostí. A slečna ne a ne se rozhodnout – on, nebo vy?
Krvavý souboj o přízeň krásné slečny pro jednoho herce, jednoho hudebníka a publikum. Místo souboje: kavárna. Povolené zbraně: vlastní vtip, hlas, hudební nástroje všeho druhu, žonglérské míčky, odvaha, sluneční brýle. První cena: ŽENA.

Hrají: Veronika Pospíšilová, Milan Cimerák, Martin Melechovský Režie: Jitka Vrbková

út 20. 3. - Cafe Podnebi + ne 15. 4. - Café Mezzanine

Divadlo Atelier

Lunaparkové představení:  

Anotace:
Okamžiky, které vznikají hned tady a teď s linoucí se vůní dobré kávy a v atmosféře Brněnského lunaparku. Svezte se společně s námi na křídlech čisté improvizace, která vzniká před vámi. Představení naplněné smíchem, překvapením a příběhy, které možná budou i ty vaše.

Improvizační divadlo v čele s Jaromírem Strahovským, Zdenou Markovu, Sašou Stankovem, Michalem Chovancem.

pá 16. 3. - Café Laundry + pá 13.4. - Kavárna kunštátská Trojka

Divadlo DNO

Lunaparkové představení: SVĚT PODLE FAGI a HOSPODIN aneb Kdopak by se Boha BAR

Anotace:
HOSPODIN aneb Kdopak by se Boha BAR - po 16. 4. - Cafe Tungsram V koutku vaší hospody (nebo proč ne kavárny). Z kousků vaší hospody (taktéž). Zahrajem vám ty úplně nejstarší příběhy na světě. Proroci, konce světa, hříšníci, světci, zázraky.

Autor: Bible
Dramatizace: Jiří Jelínek, Zdena Mlezivová, Matěj Záhořík, Tereza Kratochvílová, Petr Maška Scénografie: (titíž) a speciální poděkování Báře Čechové Hudba: Matěj Záhořík Hrají: Jiří Jelínek, Lady Šavgoč de za Bůra, Matěj Záhořík

SVĚT PODLE FAGI - út 13. 3. - Kavárna kunštátská Trojka
Na začátku roku se na facebooku objevila "komiksová" postava "Fagi". Divadlo DNO ji oslovilo a jako první může hrát její komiksy na divadle. Divoké písně, co nezařadíte, ale si na ně zařádíte. Ujeté loutky, co ujely a vás tu nechaly. Slovní smyčky, co se na nich jde oběsit. Kabaret, improvizace, písně, humor, zběsilost i v srdci a speciální díl pro letošní Lunapark!

DIVADLO ÚTULEK 123

Lunaparkové představení: "VÝČITKY" - ABSURDNÍ DIVADLO IMPROVIZACE

Anotace:
"VÝČITKY" - absurdní drama improvizace hledání viníka trapnosti těch věčně mimo mísu okoušejících nekonečné napětí při každém dalším pohledu do očí skutečnosti. Herci bez jména a kostýmu v špatně nasvětleném sále.

út 28. 3. - KAREL NEVER SLEEPS + st 11. 4. - Jazzová kavárna Podobrazy

Divadlo v karanténě

Lunaparkové představení: My Dva

Anotace:
Máme rádi zapovězená, mluvící a inspirativní místa. Obvykle jsme označováni jako osoby, které nemají takové vlastní místo, či si jej nenajímají nebo nežijí v takovém místě u osoby důvěrně blízké, či toto místo nemohou nebo z vážných důvodů nechtějí užívat, anebo takové místo užívají protiprávně. Přicházíme, obydlujeme a opouštíme.

V autorské režii hrají:
Janet Tišina Prokešová
Pavol Palec Seriš

čt 22. 3. - Café Laundry + čt 29. 3. - Jazzová kavárna Podobrazy

DIVO4

Lunaparkové představení: Divnototo / brní to, krní to, co je to

Anotace:
Tomáš David & his voiceband. Nové představení ve více či méně voicebandovém stylu. Nové představení ve volném stylu. Zápas? Existence? Fantazie? Rytmus slov a rytmus žití, rytmus bytí. Vypouštíme rybky, vracejí se žraloci, zas někdo plácá pádlem do vody a z úst to plyne, jinému se práší od huby. Uvidíme, uslyšíme!

Hrají: Tomáš David & his voiceband,
Scénář: Tomáš David a Pavel Baďura
Režie: Pavel Baďura

út 3. 4. - Leporelo + + so 14. 4. - Kabaret Špaček

KočéBR

Lunaparkové představení: Homér & Větrovec: ILIAS (na motivy Homérovy Iliady)

Anotace:
Menelaos, Agamemnón, Achilles, Patrokles, Hektor, Paris, Odyseus, Priamos, Aeneas, Ajax, Nestor a desítky a desítky dalších reků a hrdinů ve čtyřiceti minutách dobývání Tróje na motivy Homérovy Iliady. A možná přijdou i bohové!
Představení Ilias divadla KočéBR volně navazuje na předchozí inscenace využívající principy a postupy pouličního a lidového divadla Kytice a Tele uvedených v předchozích ročnících festivalu Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě.

Účinkují: Tomáš David, Vojtěch Johaník, Veronika Lazorčáková a Tereza Koláčková
Režie: Vítězslav Větrovec
Scénografie: Katarína Kováčiková
Hudba: Tereza Koláčková, Tomáš David

čt 19. 4. - Cafe Podnebi + út 24. 4. - Cafe Tungsram

Malé divadlo kjógenu

Lunaparkové představení: Mnich, kostra a její obal (Honekawa) a Lahodný jed (Busu)

Anotace:
Starý mnich odchází do ústraní a klášter předává svému žáku. Žák se horlivě snaží svůj nový úřad zvládat - avšak hned při první příležitosti "zklame" - a poutníkovi půjčí klášternídeštník. Starým mnichem je pokárán, neboť deštník by půjčovat neměl, a poradí žákovivýmluvu pro příště. Druhá návštěva na sebe nedá dlouho čekat, leč poutník prosí o koně. Žák samozřejmě neváhá a výmluvu svého učitele aplikuje na přání druhého pocestného.

Když posléze žák sděluje svému učiteli, jak dokonale odbyl druhého poutníka, dostane od učitele vyhubováno a novou radu, jak odbývat prosebníky o koně. Nicméně ani do třeticežákovi štěstí nepřeje, neboť třetí návštěva nežádá koně, ale přichází pozvat starého panapředstaveného k sobě na oslavu... Když žák následně svému učiteli líčí, jak dokonale odbylposledního příchozího, učitel se již neudrží a na žáka se vrhne. Hra končí typickou fraškovitou bitkou – stylizovaným zápasem sumó.

Hraje: Tomáš Pavčík
Překlad, úpravy a realizace: Hubert Krejčí.

Lahodný jed (Busu) - uvidíte: st 25. 4. LEPORELO +
Klasický kjógen, o němž se nám dochovaly první zprávy z 12. století. Pán se musí vzdálit z domu, aby zařídil velmi důležitou záležitost. Přikáže svým sluhů dohlížet na dům a zejména na jeho drahocennost - soudek busu (lahodný cukr), který pán v obavě, že bude sluhy v jeho nepřítomnosti spořádán, vydává za prudký jed. Pán odchází a všeteční sluhové začnou okamžitě kontemplovat nad povahou soudku. Brzy překonávají počáteční obavy a rozhodnou se na busu podívat zblízka... Překlad z pracovní verze Ondřeje Hýbla kolektivně MDK. Režie: Šigejama Šime, Šigejama Ippei.

Ochotnický spolek Divadla Feste

Lunaparkové představení: JUDr. Tomáš Tyl: Konečné řešení kulturní otázky

Anotace:
I letos se Divadlo Feste účastní festivalu Brněnský Lunapark. Loni Feste reprezentoval Luboš Stárek se svou loutkárnou Matěj Poctivý. Letos se divadlo rozhodlo propojit příjemné s užitečným a přihlašuje do Lunaparku dílo již hotové, známé a přelomové. Představení s textem v ruce sehraje Ochotnický spolek Divadla Feste, který má ambici navázat na to nejlepší z českého ochotnického divadla doby Národního obrození.

Účinkují: Boleslav Březovský, Jakub Macek, Matěj Hollan, Barbora Antonová a další.

so 17. 3. - KAREL NEVER SLEEPS + po 2. 4. - Untr pod Falkem

Služebníci lorda Alfréda

Lunaparkové představení: JUKEBOX

Anotace:
Herci Roman Blumaier a Alexandr Stankov hrají na přání lunaparkových diváků. Nejen hudebně je doprovází Michal Chovanec.

pá 6. 4. - Café Práh + út 17. 4. Anděl Café

Šavgoč

Lunaparkové představení: Šavgočovo oko

Rodinné uskupení Šavgoč svou skandální tvorbou nejvýrazněji zastupuje Luminita Chaugoch, Kajetána Tišina Šavgoč, Lady Šavgoč de za Bůra a v neposlední řadě Bazar Šavgoč. Šavgoč vytváří inscenace, performance a klauniády, jež jsou k vidění v klubech, sálech a restauracích nejen v Brně. Celé rodině je velmi blízká poetika trapna, potulného komediantství, kočování a nového cirkusu. Šavgočové oceňují trapno jako intenzivní kolektivní prožitek. Trapno vytvářející napětí. Hmatatelné trapno. Trapno obsahující zajímavá témata. Připravené a po zásluze potrestané trapno.

Přijdou:
Bazar Šavgoč
Kajetána Tišina Šavgoč
Lady Šavgoč de za Bůra
Luminita Chaugoch

st 14. 3. - Untr pod Falkem + pá 30 .3. - Café Gaviota

foto MaK., brnovinky, zdroj Brněnský lunapark

{linkr:related;keywords:festival;limit:8;title:%C3%84%C2%8Dt%C3%84%C2%9Bte+tak%C3%83%C2%A9%3A}

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě potřetí

608_Brnensky_Lunapark_zah_K_Trojka_Brno_01032011_IMG_9991_MKBrněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě od úterý 13. března 2012 potřetí pobaví publikum kaváren. Festival brněnských nezávislých divadelních souborů, který letos potrvá až do konce dubna, nabízí celkem 26 večerů ve 13 kavárnách za účasti 13 divadel, za bohatého hudebního doprovodu.


Možnost poznat blíže brněnskou nezávislou divadelní scénu v prostředí kaváren, jež jsou nedílnou součástí místního kulturního podhoubí. Také ve třetím ročníku je hlavní prioritou akce seznámit širokou veřejnost s aktuální nezávislou divadelní scénou, a to neotřelým způsobem, který propojuje divadelní svět se světem kavárenským.

Festival láká rovněž diváky mimobrněnské, neboť to skutečně nejsou jen vysoké věže Petrova či Velká cena, co může Brno nabídnout. Mnohá představení jsou jazykově bezbariérová a tudíž vhodná i pro zahraniční studenty či návštěvníky Brna.

Koncept Pavla Baďury a Viktora Pantůčka

Ideový koncept Brněnského Lunaparku vzešel ze spojení myšlenky divadelníka s představou akademika, jmenovitě Pavla Baďury z Divo4, a Viktora Pantůčka - pedagoga Masarykovy univerzity Brno.

Projekt je již potřetí připraven a realizován studenty předmětu Řízení kulturního provozu, jenž spadá pod obor Management v kultuře pod Ústavem hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, za podpory školy i za přičinění celé řady dalších spolupracovníků i z mimo-akademického prostředí.

Zahájení festivalu pořadatelé plánují v úterý 13. 3. 2012 v kavárně Kunštátská Trojka, na Dominikánské ulici č. 9, v nekuřáckém sále, uvedením letošního prvního představení od 18 hodin.

Festivalové informace

  • Od 13. 3. do 25. 4. 2012.
  • 26 večerů s konceptem Divadla ke kávě a následujícím hudebním programem.
  • Vstupné dobrovolné.
  • Začátek vždy v 18.00.
  • Aktuální program a novinky na webu Brněnského lunaparku

Program festivalu

Anička a letadýlko

Lunaparkové představení: Kill Will

Anotace:
Slavnému dramatikovi Šejkspírovi utelko plnicí pero. Touží jet konenčně na vlastní pěst a taky na té jeho slávě něco trhnout. Neutrhne si náhodou ostudu? To posuďte sami. Představení je věnováno dětem a jejich rodičům.

Hraje: Anička Duchaňová
Režie: Anička Duchaňová
Dramaturgie: Petr Pola
Hudební spolupráce: Michlal Ň. Jablkoň

ne 18. 3. - Kabaret Špaček + po 23. 4. - Café Mezzanine

Buranteatr

Lunaparkové představení: Nesmrtelní

Anotace:
Mayský kalendář, Život podle Prány, Nejen jídlem a pitím živ je člověk. Někdy je víc nic. Show o koncích světa a jiných těžkostech života.

Uvidíte: čt 5. 4. - Anděl Café + st 18. 4. - Café Práh

Divadlo ALDENTE

Lunaparkové představení: To nic není

Anotace:
Že umíte hrát na kytaru, klavír, klarinet…nebo třeba saxofon? Že stačí zahrát pár tónů, a každá podlehne? Tak to pozor! Nikdy nevíte, kdy se na obzoru objeví chlapík, co láme ženská srdce jediným pohledem a triky loví z rukávu pekelnou rychlostí. A slečna ne a ne se rozhodnout – on, nebo vy?
Krvavý souboj o přízeň krásné slečny pro jednoho herce, jednoho hudebníka a publikum. Místo souboje: kavárna. Povolené zbraně: vlastní vtip, hlas, hudební nástroje všeho druhu, žonglérské míčky, odvaha, sluneční brýle. První cena: ŽENA.

Hrají: Veronika Pospíšilová, Milan Cimerák, Martin Melechovský Režie: Jitka Vrbková

út 20. 3. - Cafe Podnebi + ne 15. 4. - Café Mezzanine

Divadlo Atelier

Lunaparkové představení:  

Anotace:
Okamžiky, které vznikají hned tady a teď s linoucí se vůní dobré kávy a v atmosféře Brněnského lunaparku. Svezte se společně s námi na křídlech čisté improvizace, která vzniká před vámi. Představení naplněné smíchem, překvapením a příběhy, které možná budou i ty vaše.

Improvizační divadlo v čele s Jaromírem Strahovským, Zdenou Markovu, Sašou Stankovem, Michalem Chovancem.

pá 16. 3. - Café Laundry + pá 13.4. - Kavárna kunštátská Trojka

Divadlo DNO

Lunaparkové představení: SVĚT PODLE FAGI a HOSPODIN aneb Kdopak by se Boha BAR

Anotace:
HOSPODIN aneb Kdopak by se Boha BAR - po 16. 4. - Cafe Tungsram V koutku vaší hospody (nebo proč ne kavárny). Z kousků vaší hospody (taktéž). Zahrajem vám ty úplně nejstarší příběhy na světě. Proroci, konce světa, hříšníci, světci, zázraky.

Autor: Bible
Dramatizace: Jiří Jelínek, Zdena Mlezivová, Matěj Záhořík, Tereza Kratochvílová, Petr Maška Scénografie: (titíž) a speciální poděkování Báře Čechové Hudba: Matěj Záhořík Hrají: Jiří Jelínek, Lady Šavgoč de za Bůra, Matěj Záhořík

SVĚT PODLE FAGI - út 13. 3. - Kavárna kunštátská Trojka
Na začátku roku se na facebooku objevila "komiksová" postava "Fagi". Divadlo DNO ji oslovilo a jako první může hrát její komiksy na divadle. Divoké písně, co nezařadíte, ale si na ně zařádíte. Ujeté loutky, co ujely a vás tu nechaly. Slovní smyčky, co se na nich jde oběsit. Kabaret, improvizace, písně, humor, zběsilost i v srdci a speciální díl pro letošní Lunapark!

DIVADLO ÚTULEK 123

Lunaparkové představení: "VÝČITKY" - ABSURDNÍ DIVADLO IMPROVIZACE

Anotace:
"VÝČITKY" - absurdní drama improvizace hledání viníka trapnosti těch věčně mimo mísu okoušejících nekonečné napětí při každém dalším pohledu do očí skutečnosti. Herci bez jména a kostýmu v špatně nasvětleném sále.

út 28. 3. - KAREL NEVER SLEEPS + st 11. 4. - Jazzová kavárna Podobrazy

Divadlo v karanténě

Lunaparkové představení: My Dva

Anotace:
Máme rádi zapovězená, mluvící a inspirativní místa. Obvykle jsme označováni jako osoby, které nemají takové vlastní místo, či si jej nenajímají nebo nežijí v takovém místě u osoby důvěrně blízké, či toto místo nemohou nebo z vážných důvodů nechtějí užívat, anebo takové místo užívají protiprávně. Přicházíme, obydlujeme a opouštíme.

V autorské režii hrají:
Janet Tišina Prokešová
Pavol Palec Seriš

čt 22. 3. - Café Laundry + čt 29. 3. - Jazzová kavárna Podobrazy

DIVO4

Lunaparkové představení: Divnototo / brní to, krní to, co je to

Anotace:
Tomáš David & his voiceband. Nové představení ve více či méně voicebandovém stylu. Nové představení ve volném stylu. Zápas? Existence? Fantazie? Rytmus slov a rytmus žití, rytmus bytí. Vypouštíme rybky, vracejí se žraloci, zas někdo plácá pádlem do vody a z úst to plyne, jinému se práší od huby. Uvidíme, uslyšíme!

Hrají: Tomáš David & his voiceband,
Scénář: Tomáš David a Pavel Baďura
Režie: Pavel Baďura

út 3. 4. - Leporelo + + so 14. 4. - Kabaret Špaček

KočéBR

Lunaparkové představení: Homér & Větrovec: ILIAS (na motivy Homérovy Iliady)

Anotace:
Menelaos, Agamemnón, Achilles, Patrokles, Hektor, Paris, Odyseus, Priamos, Aeneas, Ajax, Nestor a desítky a desítky dalších reků a hrdinů ve čtyřiceti minutách dobývání Tróje na motivy Homérovy Iliady. A možná přijdou i bohové!
Představení Ilias divadla KočéBR volně navazuje na předchozí inscenace využívající principy a postupy pouličního a lidového divadla Kytice a Tele uvedených v předchozích ročnících festivalu Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě.

Účinkují: Tomáš David, Vojtěch Johaník, Veronika Lazorčáková a Tereza Koláčková
Režie: Vítězslav Větrovec
Scénografie: Katarína Kováčiková
Hudba: Tereza Koláčková, Tomáš David

čt 19. 4. - Cafe Podnebi + út 24. 4. - Cafe Tungsram

Malé divadlo kjógenu

Lunaparkové představení: Mnich, kostra a její obal (Honekawa) a Lahodný jed (Busu)

Anotace:
Starý mnich odchází do ústraní a klášter předává svému žáku. Žák se horlivě snaží svůj nový úřad zvládat - avšak hned při první příležitosti "zklame" - a poutníkovi půjčí klášternídeštník. Starým mnichem je pokárán, neboť deštník by půjčovat neměl, a poradí žákovivýmluvu pro příště. Druhá návštěva na sebe nedá dlouho čekat, leč poutník prosí o koně. Žák samozřejmě neváhá a výmluvu svého učitele aplikuje na přání druhého pocestného.

Když posléze žák sděluje svému učiteli, jak dokonale odbyl druhého poutníka, dostane od učitele vyhubováno a novou radu, jak odbývat prosebníky o koně. Nicméně ani do třeticežákovi štěstí nepřeje, neboť třetí návštěva nežádá koně, ale přichází pozvat starého panapředstaveného k sobě na oslavu... Když žák následně svému učiteli líčí, jak dokonale odbylposledního příchozího, učitel se již neudrží a na žáka se vrhne. Hra končí typickou fraškovitou bitkou – stylizovaným zápasem sumó.

Hraje: Tomáš Pavčík
Překlad, úpravy a realizace: Hubert Krejčí.

Lahodný jed (Busu) - uvidíte: st 25. 4. LEPORELO +
Klasický kjógen, o němž se nám dochovaly první zprávy z 12. století. Pán se musí vzdálit z domu, aby zařídil velmi důležitou záležitost. Přikáže svým sluhů dohlížet na dům a zejména na jeho drahocennost - soudek busu (lahodný cukr), který pán v obavě, že bude sluhy v jeho nepřítomnosti spořádán, vydává za prudký jed. Pán odchází a všeteční sluhové začnou okamžitě kontemplovat nad povahou soudku. Brzy překonávají počáteční obavy a rozhodnou se na busu podívat zblízka... Překlad z pracovní verze Ondřeje Hýbla kolektivně MDK. Režie: Šigejama Šime, Šigejama Ippei.

Ochotnický spolek Divadla Feste

Lunaparkové představení: JUDr. Tomáš Tyl: Konečné řešení kulturní otázky

Anotace:
I letos se Divadlo Feste účastní festivalu Brněnský Lunapark. Loni Feste reprezentoval Luboš Stárek se svou loutkárnou Matěj Poctivý. Letos se divadlo rozhodlo propojit příjemné s užitečným a přihlašuje do Lunaparku dílo již hotové, známé a přelomové. Představení s textem v ruce sehraje Ochotnický spolek Divadla Feste, který má ambici navázat na to nejlepší z českého ochotnického divadla doby Národního obrození.

Účinkují: Boleslav Březovský, Jakub Macek, Matěj Hollan, Barbora Antonová a další.

so 17. 3. - KAREL NEVER SLEEPS + po 2. 4. - Untr pod Falkem

Služebníci lorda Alfréda

Lunaparkové představení: JUKEBOX

Anotace:
Herci Roman Blumaier a Alexandr Stankov hrají na přání lunaparkových diváků. Nejen hudebně je doprovází Michal Chovanec.

pá 6. 4. - Café Práh + út 17. 4. Anděl Café

Šavgoč

Lunaparkové představení: Šavgočovo oko

Rodinné uskupení Šavgoč svou skandální tvorbou nejvýrazněji zastupuje Luminita Chaugoch, Kajetána Tišina Šavgoč, Lady Šavgoč de za Bůra a v neposlední řadě Bazar Šavgoč. Šavgoč vytváří inscenace, performance a klauniády, jež jsou k vidění v klubech, sálech a restauracích nejen v Brně. Celé rodině je velmi blízká poetika trapna, potulného komediantství, kočování a nového cirkusu. Šavgočové oceňují trapno jako intenzivní kolektivní prožitek. Trapno vytvářející napětí. Hmatatelné trapno. Trapno obsahující zajímavá témata. Připravené a po zásluze potrestané trapno.

Přijdou:
Bazar Šavgoč
Kajetána Tišina Šavgoč
Lady Šavgoč de za Bůra
Luminita Chaugoch

st 14. 3. - Untr pod Falkem + pá 30 .3. - Café Gaviota

foto MaK., brnovinky, zdroj Brněnský lunapark

{linkr:related;keywords:festival;limit:8;title:%C3%84%C2%8Dt%C3%84%C2%9Bte+tak%C3%83%C2%A9%3A}

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze