brnovinky

Přepnout do PC verze

Kathy z Kelly Family na turné. Vystoupí v Brně

Kathy Kelly, dlouholetá producentka a přední dáma veleúspěšné kapely The Kelly Family vyráží na evropské turné Godspel – European Tour. 4. června 2011 vystoupí v Brně.


Grande Dame of Gospel and Folk” na evropském turné

Kathy Kelly se úspěšně prosadila ve své třicetileté hudební kariéře v hudebním showbusinessu také jako sólová zpěvačka. Velká dáma gospelu a folku vystupuje v rámci svého evropského turné Godspel – European Tour jak sólo, tak s doprovodem kapely (bicí, basová kytara, akustická kytara a keyboard), tak také společně s proslulými místními pěveckými sbory a po celé Evropě známými gospelovými a dětskými chóry.

Nový live program plnokrevné muzikantky obsahuje vedle populárních evergreenů také spoustu procítěných balad a rychlejších songů z jejích hitových alb a singlů - mimo jiné také song Esmeraldy Gott deine Kinder z Disneyho filmu Zvoník u matky boží a speciální olympijskou hymnu Let Me Win a taktéž známé a nově zaranžované gospely, spirituály a tradicionály z Německa, Španělska a Irska.

180_Kathy_Kelly_promo_P1460582Na jejím evropském turné, při kterém mezzosopranistka působivě interpretuje také svoje vlastní písně v doprovodu akustické kytary a akordeonu, je hudebně doprovázena proslulým pianistou a keyboardistou Andreasem Recktenwaldem (Sarah Connor, Sasha, Alexander Klaws,..)

V americko-irské Kelly Family počala Kathy Kelly její kariéru. Jako členka velké zpívající rodiny z ulice se společně se svými sourozenci stala světoznámou kultovní kapelou s miliony fanoušků a třemi miliony prodanými VHS a DVD.

20 milionů prodaných hudebních nosičů, které výrazně ovlivnila jako producentka a hudební hlava rodiny, mezi nimi nejprodávanější CD všech dob v Německu album Over The Hump, dospělo k několika zlatým a platinovým oceněním.

Kathy Kelly, která byla také náhradou matky svým mnoha sourozencům, odstartovala v roce 1999 svoji kariéru jako sólová umělkyně.

Jako dočasný oddech od Kelly Family využila tento všestranný talent - označována primabalerinou, klasicky vzdělanou operní pěvkyní a vystudovanou muzikantkou – aby se rázně angažovala jak do katolicky pomocné práce "Kirche in Not" "Kostel v nouzi", tak i rozšiřovala dále svoji hudební kariéru. V Irsku žijící matka plnoletého syna vydala zatím mnoho alb a singlů, které se úspěšně umístily v hitparádách jak v Německu, tak i v ostatních zemích.

Aby mohla umělecky rozšířit svůj repertoár v oblasti klasické hudby, zúčastnila se všestranně zaměstnaná umělkyně dalších hodin zpěvu a zvládla hostování také na spoustě klasických recitálů a operních představeních.

V tomto roce opět vyráží Kathy Kelly na velké evropské turné, s jejím vlastním stylem, který je ovlivněn klasickými, španělskými, francouzskými a irskými elementy. A letošní turné jistě nebude poslední. Řečeno slovy powerwoman Kathy Kelly: „Cítím se velmi, velmi dobře – a ještě jsem zdaleka neskončila!"

Unique Czechoslovakian Tour 2011

Kathy Kelly přijíždí se svým projektem Unique Czechoslovakian Tour 2011 také do České republiky a na Slovensko. 4. června 2011 zahraje v Brně v kostele Nanebevzetí Panny Marie "U Jezuitů" za podpory pěveckého souboru Lumír a o den později 5. června 2011 v Nitře v Piaristickém kostole sv. Ladislava za podpory folklórního souboru Matičiar Čakajovce a pana Jozefa Billy (klarinet).

Kathy Kelly si pamatuje Česko a Slovensko ještě před rozdělením a tak ráda naše země nazývá "Czechoslovakia".

Byla zde již spousta společných československých projektů a televizních pořadů a proto si pořadatelé tohoto turné řekli: "Proč bychom nemohli bratrsky spojit národy znovu, prostřednictvím této zpěvačky?". Proto turné ponese také název Unique Czechoslovakian Tour 2011.

Kathy Kelly: Godspel-European Tour

Kdo by si nepamatoval: V 80. a 90. letech cestovala irská rodinná skupina nápadná svým velice uvolněným stylem oblékání v červeném doubledeckeru po celé Evropě a opakovaně dobývala první místa hitparád v mnoha zemích světa. Byli to sourozenci Kellyovi, skupina Kelly Family, kteří během své neuvěřitelné kariéry prodali 20 milionů hudebních nosičů a převzali 48 zlatých a platinových desek. Ani samotný hvězdný tenor Luciano Pavarotti si nenechal ujít příležitost si s Kelly Family zazpívat na jednom pódiu.

Mezitím Kellyovi dospěli, založili rodiny a paralelně s dráhou Kelly Family zahájili své sólové projekty. Také nejstarší sestra, Kathy Kelly, se vydala v posledních deseti letech svou vlastní hudební cestou a se svými několika alby, které propojují prvky vážné hudby se španělským, francouzským a irským folkpopem, slaví úspěch i nadále.

Nyní slaví Kathy třicáté výročí své hudební kariéry. V rámci jubilejního turné Godspel – European Tour hostuje dlouholetá frontmanka a producentka Kelly Family v nejkrásnějších katedrálách a halách Evropy, jak sólově jen se svým pianistou, tak společně se slavnými pěveckými sbory.

Kathy Kelly -  velká paní gospelu a folku /interview/

Paní Kelly, jak došlo ke vzniku The Kelly Family?
Můj otec byl profesor matematiky v USA a v roce 1966 se rozhodl vést život novým směrem. Když jsem byla jsem tehdy Mrňous, přestěhoval se do Španělska a vyplnil si tak svůj sen stát se obchodníkem se starožitnostmi. Rodina vyrostla a brzy otec objevil náš hudební talent.

Proto jsme již brzy dostali výuku hudby a tak jsme společně začali zpívat v rodině nebo na vesnických festivalech. Španělé v nás našli zalíbení a pozvali nás do různých televizních programů. Později jsme zaznamenali obrovský průlom v německy mluvích zemích.

Hudba byla také vždy středobodem vašeho života?
Jistě. Hudba byla důležitou součástí naší rodiny dávno před naším úspěchem. V devíti letech jsem se učila na housle a klavír na konzervatoři v Pamploně a Madridu a věnovala jsem se baletu. Když mi bylo patnáct, rozhodl se můj otec, že se budeme živit pouličním muzicírováním. Hráli jsme každý den na ulicích celé Evropy. Později jsem studovala ve Vídni a Luganu. Chtěla jsem zpívat operu, ale úspěch mi změnil plány.

Narodila jste se v USA, vyrostla jste ve Španělsku a dnes bydlíte v Irsku, cítíte se více jako Američanka, Španělka nebo Irka?
Od všeho trochu. Rozhodně mě velmi ovlivnil čas strávený ve Španělsku. Ještě donedávna jsem přemýšlela ve španělštině. Proto jsou také mé písně často v této barvité řeči.

Co fanoušky čeká při vašich koncertech a koncertech s chórem?
Procítěné balady a živější písně z mého aktuálního singlu, mých posledních 2 alb a také nějaké evergreeny.Budu přitom doprovázena známým pianistou Andym Recktenwaldem. U příležitosti jubilea mé kariéry budu také vystupovat společně se známými kostelními, gospelovými a dětskými pěveckými sbory, které mě kontaktovaly před začátkem turné. Mám ráda kontakt s lidmi a spolupráce s pěveckým sborem je pro všehny zúčastněné vždy přínosné. Pro mě, sbory i fanoušky, to bude vzrušující turné přinášející nezapomenutelné zážitky a dojmy.

KATHY KELLY - svými slovy

Narodila jsem se v roce 1963 v Massachusetts v USA. O pět let moje rodina přesídlila do Španělska. Provozování hudby byla právě v této době důležitá součást našeho rodinného života. Takže bylo jasné, že jsem již jako dítě obdržela lekce hudby. Ve věku devíti let jsem studovala housle a klavír u nejznámějších učitelů v Pamploně a Madridu.

Období strávené ve Španělsku na mne velice zapůsobilo. Ještě do nedávna jsem španělsky myslela! Proto je spousta mých songů v této výrazné řeči.

Když mi bylo patnáct, rozhodl se můj otec financovat naši budoucí životní cestu hraním na ulicích.

Soukromé muzicírování se tak stalo zdrojem našich příjmů a nadále jsme pokračovali v hraní na ulicích po celé Evropě. Také v této době jsem byla vyučována těmi nejlepšími učiteli a jako šestnáctiletá jsem studovala ve Vídni housle. Mimo to jsem jako dítě pravidelně absolvovala hodiny baletu. I když jsem se na závěr stala primabalerinou, hrála hudba v mém 17. roce života větší roli.

Jak každý ví, byla jsem již v mladých letech také v soukromí nucena, abych po smrti matky v roce 1981 převzala tuto mateřskou roli. Můj hlavní úkol byl, abych se postarala o moje menší sourozence.

Dlouhá léta jsem byla ale také producentkou a byla jsem zodpovědná za hudební stránku CD produkce Kelly Family. V roce 1992 přišel na svět můj syn Sean.

Poprvé jdu vlastní cestou. Tento nový začátek se ukázal už v titulu mého prvního sólového alba "Morning Of My Life" (Ráno mého života). Ale také skrze můj nový image jsem ho chtěla udělat jasným. Cítím se velmi, velmi dobře - a ještě jsem dávno neskončila!

Protože se můžu dále hudebně rozvíjet, předala jsem napřed hlavní zodpovědnost za své CD různým proslulým producentům. S výsledkem jsem opravdu spokojená. Jsou to velice osobní alba, na kterých ukazuji můj vlastní potenciál, aniž bych popřela můj muzikální původ.

Tisíce nadšených návštěvníků koncertů zažily do dnešních dnů nezapomenutelné momenty v nějvětších koncertních halách a evropských katedrálách. V roce 2011 úspěšné Godspel-European-Tour pokračuje.

MaK., brnovinky, zdroj a foto Kathy Kelly

{linkr:related;keywords:koncert;limit:5;title:%C3%84%C2%8Dt%C3%84%C2%9Bte+tak%C3%83%C2%A9%3A}

Kathy z Kelly Family na turné. Vystoupí v Brně

Kathy Kelly, dlouholetá producentka a přední dáma veleúspěšné kapely The Kelly Family vyráží na evropské turné Godspel – European Tour. 4. června 2011 vystoupí v Brně.


Grande Dame of Gospel and Folk” na evropském turné

Kathy Kelly se úspěšně prosadila ve své třicetileté hudební kariéře v hudebním showbusinessu také jako sólová zpěvačka. Velká dáma gospelu a folku vystupuje v rámci svého evropského turné Godspel – European Tour jak sólo, tak s doprovodem kapely (bicí, basová kytara, akustická kytara a keyboard), tak také společně s proslulými místními pěveckými sbory a po celé Evropě známými gospelovými a dětskými chóry.

Nový live program plnokrevné muzikantky obsahuje vedle populárních evergreenů také spoustu procítěných balad a rychlejších songů z jejích hitových alb a singlů - mimo jiné také song Esmeraldy Gott deine Kinder z Disneyho filmu Zvoník u matky boží a speciální olympijskou hymnu Let Me Win a taktéž známé a nově zaranžované gospely, spirituály a tradicionály z Německa, Španělska a Irska.

180_Kathy_Kelly_promo_P1460582Na jejím evropském turné, při kterém mezzosopranistka působivě interpretuje také svoje vlastní písně v doprovodu akustické kytary a akordeonu, je hudebně doprovázena proslulým pianistou a keyboardistou Andreasem Recktenwaldem (Sarah Connor, Sasha, Alexander Klaws,..)

V americko-irské Kelly Family počala Kathy Kelly její kariéru. Jako členka velké zpívající rodiny z ulice se společně se svými sourozenci stala světoznámou kultovní kapelou s miliony fanoušků a třemi miliony prodanými VHS a DVD.

20 milionů prodaných hudebních nosičů, které výrazně ovlivnila jako producentka a hudební hlava rodiny, mezi nimi nejprodávanější CD všech dob v Německu album Over The Hump, dospělo k několika zlatým a platinovým oceněním.

Kathy Kelly, která byla také náhradou matky svým mnoha sourozencům, odstartovala v roce 1999 svoji kariéru jako sólová umělkyně.

Jako dočasný oddech od Kelly Family využila tento všestranný talent - označována primabalerinou, klasicky vzdělanou operní pěvkyní a vystudovanou muzikantkou – aby se rázně angažovala jak do katolicky pomocné práce "Kirche in Not" "Kostel v nouzi", tak i rozšiřovala dále svoji hudební kariéru. V Irsku žijící matka plnoletého syna vydala zatím mnoho alb a singlů, které se úspěšně umístily v hitparádách jak v Německu, tak i v ostatních zemích.

Aby mohla umělecky rozšířit svůj repertoár v oblasti klasické hudby, zúčastnila se všestranně zaměstnaná umělkyně dalších hodin zpěvu a zvládla hostování také na spoustě klasických recitálů a operních představeních.

V tomto roce opět vyráží Kathy Kelly na velké evropské turné, s jejím vlastním stylem, který je ovlivněn klasickými, španělskými, francouzskými a irskými elementy. A letošní turné jistě nebude poslední. Řečeno slovy powerwoman Kathy Kelly: „Cítím se velmi, velmi dobře – a ještě jsem zdaleka neskončila!"

Unique Czechoslovakian Tour 2011

Kathy Kelly přijíždí se svým projektem Unique Czechoslovakian Tour 2011 také do České republiky a na Slovensko. 4. června 2011 zahraje v Brně v kostele Nanebevzetí Panny Marie "U Jezuitů" za podpory pěveckého souboru Lumír a o den později 5. června 2011 v Nitře v Piaristickém kostole sv. Ladislava za podpory folklórního souboru Matičiar Čakajovce a pana Jozefa Billy (klarinet).

Kathy Kelly si pamatuje Česko a Slovensko ještě před rozdělením a tak ráda naše země nazývá "Czechoslovakia".

Byla zde již spousta společných československých projektů a televizních pořadů a proto si pořadatelé tohoto turné řekli: "Proč bychom nemohli bratrsky spojit národy znovu, prostřednictvím této zpěvačky?". Proto turné ponese také název Unique Czechoslovakian Tour 2011.

Kathy Kelly: Godspel-European Tour

Kdo by si nepamatoval: V 80. a 90. letech cestovala irská rodinná skupina nápadná svým velice uvolněným stylem oblékání v červeném doubledeckeru po celé Evropě a opakovaně dobývala první místa hitparád v mnoha zemích světa. Byli to sourozenci Kellyovi, skupina Kelly Family, kteří během své neuvěřitelné kariéry prodali 20 milionů hudebních nosičů a převzali 48 zlatých a platinových desek. Ani samotný hvězdný tenor Luciano Pavarotti si nenechal ujít příležitost si s Kelly Family zazpívat na jednom pódiu.

Mezitím Kellyovi dospěli, založili rodiny a paralelně s dráhou Kelly Family zahájili své sólové projekty. Také nejstarší sestra, Kathy Kelly, se vydala v posledních deseti letech svou vlastní hudební cestou a se svými několika alby, které propojují prvky vážné hudby se španělským, francouzským a irským folkpopem, slaví úspěch i nadále.

Nyní slaví Kathy třicáté výročí své hudební kariéry. V rámci jubilejního turné Godspel – European Tour hostuje dlouholetá frontmanka a producentka Kelly Family v nejkrásnějších katedrálách a halách Evropy, jak sólově jen se svým pianistou, tak společně se slavnými pěveckými sbory.

Kathy Kelly -  velká paní gospelu a folku /interview/

Paní Kelly, jak došlo ke vzniku The Kelly Family?
Můj otec byl profesor matematiky v USA a v roce 1966 se rozhodl vést život novým směrem. Když jsem byla jsem tehdy Mrňous, přestěhoval se do Španělska a vyplnil si tak svůj sen stát se obchodníkem se starožitnostmi. Rodina vyrostla a brzy otec objevil náš hudební talent.

Proto jsme již brzy dostali výuku hudby a tak jsme společně začali zpívat v rodině nebo na vesnických festivalech. Španělé v nás našli zalíbení a pozvali nás do různých televizních programů. Později jsme zaznamenali obrovský průlom v německy mluvích zemích.

Hudba byla také vždy středobodem vašeho života?
Jistě. Hudba byla důležitou součástí naší rodiny dávno před naším úspěchem. V devíti letech jsem se učila na housle a klavír na konzervatoři v Pamploně a Madridu a věnovala jsem se baletu. Když mi bylo patnáct, rozhodl se můj otec, že se budeme živit pouličním muzicírováním. Hráli jsme každý den na ulicích celé Evropy. Později jsem studovala ve Vídni a Luganu. Chtěla jsem zpívat operu, ale úspěch mi změnil plány.

Narodila jste se v USA, vyrostla jste ve Španělsku a dnes bydlíte v Irsku, cítíte se více jako Američanka, Španělka nebo Irka?
Od všeho trochu. Rozhodně mě velmi ovlivnil čas strávený ve Španělsku. Ještě donedávna jsem přemýšlela ve španělštině. Proto jsou také mé písně často v této barvité řeči.

Co fanoušky čeká při vašich koncertech a koncertech s chórem?
Procítěné balady a živější písně z mého aktuálního singlu, mých posledních 2 alb a také nějaké evergreeny.Budu přitom doprovázena známým pianistou Andym Recktenwaldem. U příležitosti jubilea mé kariéry budu také vystupovat společně se známými kostelními, gospelovými a dětskými pěveckými sbory, které mě kontaktovaly před začátkem turné. Mám ráda kontakt s lidmi a spolupráce s pěveckým sborem je pro všehny zúčastněné vždy přínosné. Pro mě, sbory i fanoušky, to bude vzrušující turné přinášející nezapomenutelné zážitky a dojmy.

KATHY KELLY - svými slovy

Narodila jsem se v roce 1963 v Massachusetts v USA. O pět let moje rodina přesídlila do Španělska. Provozování hudby byla právě v této době důležitá součást našeho rodinného života. Takže bylo jasné, že jsem již jako dítě obdržela lekce hudby. Ve věku devíti let jsem studovala housle a klavír u nejznámějších učitelů v Pamploně a Madridu.

Období strávené ve Španělsku na mne velice zapůsobilo. Ještě do nedávna jsem španělsky myslela! Proto je spousta mých songů v této výrazné řeči.

Když mi bylo patnáct, rozhodl se můj otec financovat naši budoucí životní cestu hraním na ulicích.

Soukromé muzicírování se tak stalo zdrojem našich příjmů a nadále jsme pokračovali v hraní na ulicích po celé Evropě. Také v této době jsem byla vyučována těmi nejlepšími učiteli a jako šestnáctiletá jsem studovala ve Vídni housle. Mimo to jsem jako dítě pravidelně absolvovala hodiny baletu. I když jsem se na závěr stala primabalerinou, hrála hudba v mém 17. roce života větší roli.

Jak každý ví, byla jsem již v mladých letech také v soukromí nucena, abych po smrti matky v roce 1981 převzala tuto mateřskou roli. Můj hlavní úkol byl, abych se postarala o moje menší sourozence.

Dlouhá léta jsem byla ale také producentkou a byla jsem zodpovědná za hudební stránku CD produkce Kelly Family. V roce 1992 přišel na svět můj syn Sean.

Poprvé jdu vlastní cestou. Tento nový začátek se ukázal už v titulu mého prvního sólového alba "Morning Of My Life" (Ráno mého života). Ale také skrze můj nový image jsem ho chtěla udělat jasným. Cítím se velmi, velmi dobře - a ještě jsem dávno neskončila!

Protože se můžu dále hudebně rozvíjet, předala jsem napřed hlavní zodpovědnost za své CD různým proslulým producentům. S výsledkem jsem opravdu spokojená. Jsou to velice osobní alba, na kterých ukazuji můj vlastní potenciál, aniž bych popřela můj muzikální původ.

Tisíce nadšených návštěvníků koncertů zažily do dnešních dnů nezapomenutelné momenty v nějvětších koncertních halách a evropských katedrálách. V roce 2011 úspěšné Godspel-European-Tour pokračuje.

MaK., brnovinky, zdroj a foto Kathy Kelly

{linkr:related;keywords:koncert;limit:5;title:%C3%84%C2%8Dt%C3%84%C2%9Bte+tak%C3%83%C2%A9%3A}

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze