Sobota, 11. unor 2012

Vůně hydrokvětin - Hydroponické květinářství Pierot

  • PDF

 

Mezi rostlinami - hydroponické květinářství Pierot

 

„Hydroponie? Co to je?“ Neříkám asi pouze já, ale mnoho dalších z vás. Abych byl zas o něco chytřejší, rozhodl jsem se navštívit pana inženýra Staňka, který provozuje, jedno z mála, ne-li jediné, hydroponické květinářství v Brně. Jako každému z maloobchodníků jsem mu položil pár otázek.

 

Jak dlouho již prodáváte hydroponické rostliny?
Zatím čtyři měsíce, ale nezabývám se pouze hydroponickými rostlinami, v nabídce mám i klasické řezané květiny a další sortiment.

 

Co Vás přivedlo k myšlence si otevřít takový obchod?
Vystudoval jsem zahradnickou fakultu v Lednici a přemýšlel, co dál. Věděl jsem, že hydroponické pěstování rostlin není u nás zatím moc rozšířené. Občas se něco objeví v nabídce květinářství v nákupních centrech, ale je toho moc málo. Líbí se mi možnost pěstování rostlin jinak, než klasicky v zemině.

 

Proč si myslíte, že dnes mnoho lidí raději navštěvuje nákupní centra, než vás, malé obchodníky?
Největším důvodem je asi skutečnost, že tam nakoupí vše, mají tam veškerý sortiment na jednom místě. Jiná věc je kvalita zboží z velkých hypermarketů - ta mnohdy za moc nestojí. Dalším motivem  může být nižší cena. Myslím si, že je to i taková kultura národa, některé rodiny tam tráví celý den.

 

Mají menší obchodníci nějakou možnost, jak si přitáhnout více zákazníků? Co mohou nabídnout víc, než ti velcí?
Většinou mohou nabídnout vyšší kvalitu prodávaného zboží a hlavně osobní přístup k zákazníkovi. Výhodou je také specializace na určité zboží a vyšší odbornost se schopností dobře poradit.

 

Odlišujete se něčím od své konkurence?
Pokud vím, v Brně není žádná jiná specializovaná prodejna s hydroponickými rostlinami a příslušenstvím. Existuje tu jeden prodejce, ten se ale zaměřuje na zásobování prodejen v nákupních centrech.

 

Nabízíte svým věrným zákazníkům něco navíc?
Každý pátek nabízím řezané květiny s 50 % slevou a za nákup nad 100,- Kč zákazník sbírá body, kdy každý nákup nad 100,- Kč znamená pět bodů a 5 % slevy z dalšího nákupu. Lze nasbírat až 30 bodů a získat tak 30 % slevu. Navíc, každý nákup nad 800,- Kč znamená láhev kvalitního vína zdarma.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Nyní je čas více přiblížit pojem „hydroponie“. Zeminu nahrazuje speciální substrát, podobající se keramzitu. Rostlina je vlastně ponořena do vody – vlastně do živného roztoku. Správnou výšku vodní hladiny hlídá hladinoměr. Rostliny tak vydrží i týden bez dolití vody. Jedná se o moderní a čistý způsob pěstování rostlin a velkým přínosem je příjemné zvlhčení vzduchu. To mohu potvrdit osobně, u Pierota je to skoro jako v deštném pralese. Hydroponicky lze pěstovat většinu rostlin – pokojové, sukulenty a dokonce i kaktusy. Pouze ty náročnější rostliny je nutno hydroponickým způsobem pěstovat již od začátku.

 

U Pierota seženete kromě hydroponických květin i výbavu pro hydroponické pěstování, tedy květináče, hladinoměry, hydroponický substrát, také ale tilandsie (rostliny rostoucí například na kameni nebo kmeni čerpající vláhu pouze ze vzduchu), kaktusy a řezané květiny. Pro ty, kteří nemají čas nebo chuť na pěstování hydroponických květin od začátku, je zde připraveno několik hydroponických kompletů ihned k odběru.

 

Hydroponické květinářství Pierot - Purkyňova 106a, Brno - Královo Pole

více informací na webové adrese: www.hydroponickekvetinarstvi.cz

 

text a foto Marián K.

 

 

001_KrPole_Hydr...
001_KrPole_Hydroponicke_kvetinarstvi_Pierot_Purkynova_106a_03082009_IMG_2775_MK
001_KrPole_Hydr...
001_KrPole_Hydroponicke_kvetinarstvi_Pierot_Purkynova_106a_03082009_IMG_2776_MK
001_KrPole_Hydr...
001_KrPole_Hydroponicke_kvetinarstvi_Pierot_Purkynova_106a_03082009_IMG_2777_MK
001_KrPole_Hydr...
001_KrPole_Hydroponicke_kvetinarstvi_Pierot_Purkynova_106a_03082009_IMG_2778_MK
001_KrPole_Hydr...
001_KrPole_Hydroponicke_kvetinarstvi_Pierot_Purkynova_106a_03082009_IMG_2781_MK
001_KrPole_Hydr...
001_KrPole_Hydroponicke_kvetinarstvi_Pierot_Purkynova_106a_03082009_IMG_2782_MK
001_KrPole_Hydr...
001_KrPole_Hydroponicke_kvetinarstvi_Pierot_Purkynova_106a_17072009_IMG_2048_MK
001_KrPole_Hydr...
001_KrPole_Hydroponicke_kvetinarstvi_Pierot_Purkynova_106a_17072009_IMG_2052_MK

KOMENTÁŘE: Bohužel, zřejmě nemáte oprávnění komentovat. Možná jste se nezaregistrovali nebo nepřihlásili. Komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři. Pokud jste přihlášeni a přesto komentovat nemůžete, kontaktujte prosím redakci.
vaše brnovinky