brnovinky

Přepnout do PC verze

Doktor Proktor a prdicí prášek - Jo Nesbø v Praze a knižní novinky

608_Doktor-Proctor-a-prdici-prasekI krátký povelikonoční týden přináší další porci novinek Nakladatelství JOTA. A navíc - v sobotu 14. dubna navštíví Prahu norský spisovatel Jo Nesbø, kterému právě u Nakladatelství JOTA v lednu 2012 vyšla dětská kniha DOKTOR PROKTOR A PRDICÍ PRÁŠEK. Čtěte dál.


 

Jachymov-02Josef Haslinger - JÁCHYMOV

Příběh o zdrcujícím osudu jednoho z nejlepších československých brankářů všech dob. Z olympiády do lágru v Jáchymově.

Potkají se náhodou: nakladatel a bývalá tanečnice. Majitel malého vídeňského nakladatelství Anselm Findeisen si přijede léčit těžkou chorobu pohybového ústrojí do starého lázeňského hotelu v Jáchymově, kde potká bývalou tanečnici. Ta mu začíná vyprávět příběh, který ji celý život doprovází. Je to tragédie jejího otce. Byl jím slavný brankář československé hokejové reprezentace Bohumil „Bóža“ Modrý.

Přestože byl od třicátých let hvězdou týmu, nemohly ho jeho úspěchy ochránit před svévolí komunistického režimu. Byl zatčen. Deportovali ho do různých vězení a pracovních táborů v Jáchymově, městečku s uranovými doly v Krušných horách. Až po pěti letech byl amnestován a propuštěn, avšak se zničeným zdravím a na smrt nemocný.

Rodině zbývá jen přihlížet jeho pomalému umírání. Jeho dcera se stává kronikářkou neurčitých vzpomínek, jimž nedokáže uniknout. Jáchymov vypráví o bezmoci jednotlivce před dějinami, vypráví o strachu, vzteku, naději a o nepomíjivosti vzpomínek.

Josef Haslinger se narodil v roce 1955 ve Zwettlu v Dolním Rakousku. Žije ve Vídni a v Lipsku. Od roku 1996 působí jako profesor literární estetiky na Německém literárním institutu v Lipsku.

Dosud vydal román Ples v Opeře (Opernball, 1995), Otcovská hra (Das Vaterspiel, 2000), Tažní ptáci (Zugvögel, 2006),  Ostrov Phi Phi (Phi Phi Island, 2007) a Jáchymov (Jáchymov, 2011). Haslinger získal četná ocenění, Cenu města Vídně a Čestnou cenu Rakouského knižního obchodu, naposledy Rheingau Literatur Preis za Jáchymov. V roce 2010 byl jmenován spisovatelem města Mohuče.

Reakce

  • Jáchymov je důležitá kniha, jež se vrací k jednomu hrůznému období evropských dějin, na nějž se dnes zapomíná.“ Deutsche Welle
  • „Josef Haslinger zpracoval osud Bohumila Modrého do vrstevnatého a neuvěřitelně napínavého románu zároveň.“ SWR 2
  • „Román, který se vás bolestně dotkne a který vás rozběsní. Román, který ukazuje, že literární vyrovnávání se s diktátorskými režimy 20. století ještě dlouho nebude u konce.“ SüdwestPresse
  • Jáchymov osciluje mezi dokumentem, kronikou a vyprávěním a právě díky této žánrové rozmanitosti se Haslingerovi podařilo vystavět důstojný pomník Bohumilu Modrému, charakternímu muži, jehož život zničila zrada a zločiny mocných.“ Süddeutsche Zeitung
  • „Pasáže, které pojednávají o hokeji, jsou brilantní, politické analýzy tehdejší doby dech beroucí a hlas dcery Bohumila Modrého vás silně citově zasáhne.“ NDR Kultur

pevná vazba s přebalem / 232 stran / 268 Kč


Doktor-Proctor-a-prdici-prasekJo Nesbø - DOKTOR PROKTOR A PRDICÍ PRÁŠEK

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze.

Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě.

Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym.

Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti zadost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Lízny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti.

Kniha je doplněna mimořádně půvabnými ilustracemi předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují.

Jo Nesbø (*1960, Oslo) – nejznámější současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom. Věhlas mu přinesly především jeho detektivní romány s hlavním hrdinou detektivem Harry Holem, které jsou ověnčené mnoha cenami, jak na domácí skandinávské půdě, tak i v zahraničí. Byly přeloženy do více než 40 jazyků, např. Červenka (2000), Nemesis (2002), Pentagram (2003) ad.

V roce 2007 vydal Nesbø svou první dětskou knihu Doktor Proktor a prdicí prášek. Ani na tomto poli nezůstal za svými romány pozadu a brzy následovaly další díly Doktor Proktor a vana času (2008) a Doktor Proktor a konec světa, možná (2010). Jeho dětské knihy byly rovněž přeloženy do mnoha jazyků a obdržely významná ocenění.


Krevni-msta-02Alyxandra Harveyová - KREVNÍ MSTA - Největší odplatou je láska.

Napínavé pokračování úspěšné Kroniky Drakeových plné nových intrik, dramat a romantiky. Příběh, do kterého se s chutí zakousnete.

Logan Drake má plné ruce práce s hrou na roztomilého prince u upírského královského dvora své matky Heleny a ochraňováním své sestry Solange před nebezpečným a mocichtivým Leanderem Montmartrem. Už vůbec nemá čas na další komplikace ze strany někoho naprosto nečekaného – od Isabeau St. Croix, dívky z tajuplného kmene Houndů, se zjizvenýma rukama a znepokojujícím pohledem.

Bojovnice Isabeau ví, co chce: zabít muže, který ji proměnil v upírku a pak ji na 200 let pohřbil. Logan ji od jejího záměru rozptyluje – kouzelně, něžně, nádherně… jenže existují pouta tak pevná, že se nedají rozetnout, a existují vazby tak důležité, že se nedají ignorovat. Na cestě ze sídla Drakeových do jeskyní Isabeauina kmene a do chřtánu nepřítele musí Logan a Isabeau volit mezi svou láskou a prastarou krevní mstou.

Alyxandra Harveyová spřádá akční příběh plný intrik, napětí a romantiky, rozehraný širokou škálou dobře vystižených postav. Historické pohledy do Isabeauina světa a unikátní zvyklosti upírského kmene Houndů dodávají tomuto tématu nový odstín.

Alyxandra Harveyová vystudovala tvůrčí psaní a literaturu na York University v Torontu a její poezii publikovalo už několik časopisů. Žije s manželem a třemi psy ve starobylém viktoriánském domě v kanadské provincii Ontario společně s několika duchy, kteří mají povolení k pobytu pod podmínkou, že se budou chovat slušně a společensky.

Alyxandra miluje středověké oblečení, kdysi uměla zpaměti recitovat celé Tennysonovy básnické sbírky a kdekdo ji obviňuje, že se narodila v nesprávném století. Ona sama s tím souhlasí, až na to, že si nedovede představit život bez tekoucí teplé vody, ženských práv a zmrzliny. A taky zbožňuje skořicové latté, čokoládu, tetování a knihy.

Ukázka z knihy

„Už jsem říkal, že tohle je ten nejhorší nápad ze všech?“
„Asi tak stokrát.“ Isabeau obrátila oči v sloup. Její pes se tvářil, jako by o tom taky uvažoval.
„A když to řeknu sto a jedenkrát, tak už tě přesvědčím?“
„Ne.“ Shýbla se v poklusu pod nízkou větví. „Ty se bojíš víc, než kdysi moje stará chůva.“
„Hluboce s tvou starou chůvou soucítím,“ zahučel jsem. Byla to krásná noc, teplá, s oblohou posetou hvězdami a prosycená cvrčením hmyzu a skřehotáním žab. V trávě prosvítaly bělavé květy. To je noc jako stvořená pro poezii. Měli bychom se líbat. Hodně.
Jenže místo toho jsme se plížili od jeskyní na krví nasáknutou mýtinu, kde nás před necelými čtyřiadvaceti hodinami přepadli. To tedy není zrovna klasické rande.

pevná vazba s přebalem / 264 stran / 268 Kč


Z-lodicek-do-traktoruRee Drummondová - Z LODIČEK DO TRAKTORU - Kovbojská romance

Romantický i sladkobolný pravdivý příběh nejen pro příznivkyně knih Betty MacDonaldové.

Ree Drummondové bylo něco mezi dvaceti a třiceti, studovala a pracovala v Los Angeles,  chodila na suši, cvičila pilates, nosila podpatky a žila jednu z verzí amerického snu. Pak se rozhodla pro změnu – rozešla se se svým stylovým přítelem, zamluvila si garsonku v Chicagu, kde hodlala začít nový život právničky v prestižní kanceláři, a odjela si na pár týdnů odpočinout do domu svých rodičů v Oklahomě.

Právě tam potkala v baru svého kovboje – drsného chlápka se zářivě modrýma očima a brzkými šedinami na skráních. A zažila s ním to, v co nikdy nevěřila – lásku na první pohled.

O jejich romanci a později manželství a rodině začala psát blog http://thepioneerwoman.com, z něhož vznikla tato kniha – pohádkový biografický příběh plný osobitého, někdy trpkého humoru, v němž popisuje jejich seznámení, svatbu, první rok manželského života na obří farmě a narození dítěte. A také potíže s ex-přítelem, který svůj status stále nechce pochopit, osobní finanční krizi, velmi problematické těhotenství, rozvod rodičů a snahu vypořádat se s životem na ranči.

Ree Drummondová (*1969, Bartlesville, Oklahoma) si začala psát v roce 2006 blog. Postupně vybudovala stránky thepioneerwoman.com, které získaly několik ocenění. Uvádí na nich recepty, vystavuje fotografie a zábavně dokumentuje svůj přechod od života ve městě k životu manželky rančera.

Jako autorka největšího bestseleru nakladatelství The New York Times, kuchařky The Pioneer Woman Cooks, se Ree objevila v mnoha televizních pořadech (např. Good Morning America) a představily ji také oblíbené časopisy (např. Ladies' Home Journal, Woman's Day nebo People).

Ree žije společně s manželem Laddem a jejich čtyřmi dětmi na dobytkářské farmě nedaleko Pawhusky ve státě Oklahoma. Práva na filmové zpracování knihy Z lodiček do traktoru vlastní Columbia Pictures.

pevná vazba s přebalem / 360 stran / 298 Kč

MaK., brnovinky, zdroj JOTA

Příběh o zdrcujícím osudu jednoho z nejlepších
československých brankářů všech dob. Z olympiády do
lágru v Jáchymově.
Potkají se náhodou: nakladatel a bývalá tanečnice. Majitel
malého vídeňského nakladatelství Anselm Findeisen si
přijede léčit těžkou chorobu pohybového ústrojí do starého
lázeňského hotelu v Jáchymově, kde potká bývalou
tanečnici. Ta mu začíná vyprávět příběh, který ji celý život
doprovází. Je to tragédie jejího otce. Byl jím slavný
brankář československé hokejové reprezentace
Bohumil „Bóža“ Modrý. Přestože byl od třicátých let
hvězdou týmu, nemohly ho jeho úspěchy ochránit před
svévolí komunistického režimu. Byl zatčen. Deportovali ho
do různých vězení a pracovních táborů v Jáchymově,
městečku s uranovými doly v Krušných horách. Až po pěti
letech byl amnestován a propuštěn, avšak se zničeným
zdravím a na smrt nemocný. Rodině zbývá jen přihlížet
jeho pomalému umírání. Jeho dcera se stává kronikářkou neurčitých vzpomínek, jimž
nedokáže uniknout. Jáchymov vypráví o bezmoci jednotlivce před dějinami, vypráví o
strachu, vzteku, naději a o nepomíjivosti vzpomínek.

pevná vazba s přebalem / 232 stran / 268 Kč

Josef Haslinger se narodil v roce 1955 ve Zwettlu v Dolním Rakousku. Žije ve Vídni a
v Lipsku. Od roku 1996 působí jako profesor literární estetiky na Německém literárním
institutu v Lipsku. Dosud vydal román Ples v Opeře (Opernball, 1995), Otcovská hra (Das
Vaterspiel, 2000), Tažní ptáci (Zugvögel, 2006), Ostrov Phi Phi (Phi Phi Island, 2007) a
Jáchymov (Jáchymov, 2011). Haslinger získal četná ocenění, Cenu města Vídně a Čestnou
cenu Rakouského knižního obchodu, naposledy Rheingau Literatur Preis za Jáchymov. V roce
2010 byl jmenován spisovatelem města Mohuče.

{linkr:related;keywords:kni%C3%85%C2%BEn%C3%83%C2%AD+tipy;limit:8;title:%C3%84%C2%8Dt%C3%84%C2%9Bte+tak%C3%83%C2%A9%3A}

Doktor Proktor a prdicí prášek - Jo Nesbø v Praze a knižní novinky

608_Doktor-Proctor-a-prdici-prasekI krátký povelikonoční týden přináší další porci novinek Nakladatelství JOTA. A navíc - v sobotu 14. dubna navštíví Prahu norský spisovatel Jo Nesbø, kterému právě u Nakladatelství JOTA v lednu 2012 vyšla dětská kniha DOKTOR PROKTOR A PRDICÍ PRÁŠEK. Čtěte dál.


 

Jachymov-02Josef Haslinger - JÁCHYMOV

Příběh o zdrcujícím osudu jednoho z nejlepších československých brankářů všech dob. Z olympiády do lágru v Jáchymově.

Potkají se náhodou: nakladatel a bývalá tanečnice. Majitel malého vídeňského nakladatelství Anselm Findeisen si přijede léčit těžkou chorobu pohybového ústrojí do starého lázeňského hotelu v Jáchymově, kde potká bývalou tanečnici. Ta mu začíná vyprávět příběh, který ji celý život doprovází. Je to tragédie jejího otce. Byl jím slavný brankář československé hokejové reprezentace Bohumil „Bóža“ Modrý.

Přestože byl od třicátých let hvězdou týmu, nemohly ho jeho úspěchy ochránit před svévolí komunistického režimu. Byl zatčen. Deportovali ho do různých vězení a pracovních táborů v Jáchymově, městečku s uranovými doly v Krušných horách. Až po pěti letech byl amnestován a propuštěn, avšak se zničeným zdravím a na smrt nemocný.

Rodině zbývá jen přihlížet jeho pomalému umírání. Jeho dcera se stává kronikářkou neurčitých vzpomínek, jimž nedokáže uniknout. Jáchymov vypráví o bezmoci jednotlivce před dějinami, vypráví o strachu, vzteku, naději a o nepomíjivosti vzpomínek.

Josef Haslinger se narodil v roce 1955 ve Zwettlu v Dolním Rakousku. Žije ve Vídni a v Lipsku. Od roku 1996 působí jako profesor literární estetiky na Německém literárním institutu v Lipsku.

Dosud vydal román Ples v Opeře (Opernball, 1995), Otcovská hra (Das Vaterspiel, 2000), Tažní ptáci (Zugvögel, 2006),  Ostrov Phi Phi (Phi Phi Island, 2007) a Jáchymov (Jáchymov, 2011). Haslinger získal četná ocenění, Cenu města Vídně a Čestnou cenu Rakouského knižního obchodu, naposledy Rheingau Literatur Preis za Jáchymov. V roce 2010 byl jmenován spisovatelem města Mohuče.

Reakce

  • Jáchymov je důležitá kniha, jež se vrací k jednomu hrůznému období evropských dějin, na nějž se dnes zapomíná.“ Deutsche Welle
  • „Josef Haslinger zpracoval osud Bohumila Modrého do vrstevnatého a neuvěřitelně napínavého románu zároveň.“ SWR 2
  • „Román, který se vás bolestně dotkne a který vás rozběsní. Román, který ukazuje, že literární vyrovnávání se s diktátorskými režimy 20. století ještě dlouho nebude u konce.“ SüdwestPresse
  • Jáchymov osciluje mezi dokumentem, kronikou a vyprávěním a právě díky této žánrové rozmanitosti se Haslingerovi podařilo vystavět důstojný pomník Bohumilu Modrému, charakternímu muži, jehož život zničila zrada a zločiny mocných.“ Süddeutsche Zeitung
  • „Pasáže, které pojednávají o hokeji, jsou brilantní, politické analýzy tehdejší doby dech beroucí a hlas dcery Bohumila Modrého vás silně citově zasáhne.“ NDR Kultur

pevná vazba s přebalem / 232 stran / 268 Kč


Doktor-Proctor-a-prdici-prasekJo Nesbø - DOKTOR PROKTOR A PRDICÍ PRÁŠEK

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze.

Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě.

Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym.

Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti zadost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Lízny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti.

Kniha je doplněna mimořádně půvabnými ilustracemi předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují.

Jo Nesbø (*1960, Oslo) – nejznámější současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom. Věhlas mu přinesly především jeho detektivní romány s hlavním hrdinou detektivem Harry Holem, které jsou ověnčené mnoha cenami, jak na domácí skandinávské půdě, tak i v zahraničí. Byly přeloženy do více než 40 jazyků, např. Červenka (2000), Nemesis (2002), Pentagram (2003) ad.

V roce 2007 vydal Nesbø svou první dětskou knihu Doktor Proktor a prdicí prášek. Ani na tomto poli nezůstal za svými romány pozadu a brzy následovaly další díly Doktor Proktor a vana času (2008) a Doktor Proktor a konec světa, možná (2010). Jeho dětské knihy byly rovněž přeloženy do mnoha jazyků a obdržely významná ocenění.


Krevni-msta-02Alyxandra Harveyová - KREVNÍ MSTA - Největší odplatou je láska.

Napínavé pokračování úspěšné Kroniky Drakeových plné nových intrik, dramat a romantiky. Příběh, do kterého se s chutí zakousnete.

Logan Drake má plné ruce práce s hrou na roztomilého prince u upírského královského dvora své matky Heleny a ochraňováním své sestry Solange před nebezpečným a mocichtivým Leanderem Montmartrem. Už vůbec nemá čas na další komplikace ze strany někoho naprosto nečekaného – od Isabeau St. Croix, dívky z tajuplného kmene Houndů, se zjizvenýma rukama a znepokojujícím pohledem.

Bojovnice Isabeau ví, co chce: zabít muže, který ji proměnil v upírku a pak ji na 200 let pohřbil. Logan ji od jejího záměru rozptyluje – kouzelně, něžně, nádherně… jenže existují pouta tak pevná, že se nedají rozetnout, a existují vazby tak důležité, že se nedají ignorovat. Na cestě ze sídla Drakeových do jeskyní Isabeauina kmene a do chřtánu nepřítele musí Logan a Isabeau volit mezi svou láskou a prastarou krevní mstou.

Alyxandra Harveyová spřádá akční příběh plný intrik, napětí a romantiky, rozehraný širokou škálou dobře vystižených postav. Historické pohledy do Isabeauina světa a unikátní zvyklosti upírského kmene Houndů dodávají tomuto tématu nový odstín.

Alyxandra Harveyová vystudovala tvůrčí psaní a literaturu na York University v Torontu a její poezii publikovalo už několik časopisů. Žije s manželem a třemi psy ve starobylém viktoriánském domě v kanadské provincii Ontario společně s několika duchy, kteří mají povolení k pobytu pod podmínkou, že se budou chovat slušně a společensky.

Alyxandra miluje středověké oblečení, kdysi uměla zpaměti recitovat celé Tennysonovy básnické sbírky a kdekdo ji obviňuje, že se narodila v nesprávném století. Ona sama s tím souhlasí, až na to, že si nedovede představit život bez tekoucí teplé vody, ženských práv a zmrzliny. A taky zbožňuje skořicové latté, čokoládu, tetování a knihy.

Ukázka z knihy

„Už jsem říkal, že tohle je ten nejhorší nápad ze všech?“
„Asi tak stokrát.“ Isabeau obrátila oči v sloup. Její pes se tvářil, jako by o tom taky uvažoval.
„A když to řeknu sto a jedenkrát, tak už tě přesvědčím?“
„Ne.“ Shýbla se v poklusu pod nízkou větví. „Ty se bojíš víc, než kdysi moje stará chůva.“
„Hluboce s tvou starou chůvou soucítím,“ zahučel jsem. Byla to krásná noc, teplá, s oblohou posetou hvězdami a prosycená cvrčením hmyzu a skřehotáním žab. V trávě prosvítaly bělavé květy. To je noc jako stvořená pro poezii. Měli bychom se líbat. Hodně.
Jenže místo toho jsme se plížili od jeskyní na krví nasáknutou mýtinu, kde nás před necelými čtyřiadvaceti hodinami přepadli. To tedy není zrovna klasické rande.

pevná vazba s přebalem / 264 stran / 268 Kč


Z-lodicek-do-traktoruRee Drummondová - Z LODIČEK DO TRAKTORU - Kovbojská romance

Romantický i sladkobolný pravdivý příběh nejen pro příznivkyně knih Betty MacDonaldové.

Ree Drummondové bylo něco mezi dvaceti a třiceti, studovala a pracovala v Los Angeles,  chodila na suši, cvičila pilates, nosila podpatky a žila jednu z verzí amerického snu. Pak se rozhodla pro změnu – rozešla se se svým stylovým přítelem, zamluvila si garsonku v Chicagu, kde hodlala začít nový život právničky v prestižní kanceláři, a odjela si na pár týdnů odpočinout do domu svých rodičů v Oklahomě.

Právě tam potkala v baru svého kovboje – drsného chlápka se zářivě modrýma očima a brzkými šedinami na skráních. A zažila s ním to, v co nikdy nevěřila – lásku na první pohled.

O jejich romanci a později manželství a rodině začala psát blog http://thepioneerwoman.com, z něhož vznikla tato kniha – pohádkový biografický příběh plný osobitého, někdy trpkého humoru, v němž popisuje jejich seznámení, svatbu, první rok manželského života na obří farmě a narození dítěte. A také potíže s ex-přítelem, který svůj status stále nechce pochopit, osobní finanční krizi, velmi problematické těhotenství, rozvod rodičů a snahu vypořádat se s životem na ranči.

Ree Drummondová (*1969, Bartlesville, Oklahoma) si začala psát v roce 2006 blog. Postupně vybudovala stránky thepioneerwoman.com, které získaly několik ocenění. Uvádí na nich recepty, vystavuje fotografie a zábavně dokumentuje svůj přechod od života ve městě k životu manželky rančera.

Jako autorka největšího bestseleru nakladatelství The New York Times, kuchařky The Pioneer Woman Cooks, se Ree objevila v mnoha televizních pořadech (např. Good Morning America) a představily ji také oblíbené časopisy (např. Ladies' Home Journal, Woman's Day nebo People).

Ree žije společně s manželem Laddem a jejich čtyřmi dětmi na dobytkářské farmě nedaleko Pawhusky ve státě Oklahoma. Práva na filmové zpracování knihy Z lodiček do traktoru vlastní Columbia Pictures.

pevná vazba s přebalem / 360 stran / 298 Kč

MaK., brnovinky, zdroj JOTA

Příběh o zdrcujícím osudu jednoho z nejlepších
československých brankářů všech dob. Z olympiády do
lágru v Jáchymově.
Potkají se náhodou: nakladatel a bývalá tanečnice. Majitel
malého vídeňského nakladatelství Anselm Findeisen si
přijede léčit těžkou chorobu pohybového ústrojí do starého
lázeňského hotelu v Jáchymově, kde potká bývalou
tanečnici. Ta mu začíná vyprávět příběh, který ji celý život
doprovází. Je to tragédie jejího otce. Byl jím slavný
brankář československé hokejové reprezentace
Bohumil „Bóža“ Modrý. Přestože byl od třicátých let
hvězdou týmu, nemohly ho jeho úspěchy ochránit před
svévolí komunistického režimu. Byl zatčen. Deportovali ho
do různých vězení a pracovních táborů v Jáchymově,
městečku s uranovými doly v Krušných horách. Až po pěti
letech byl amnestován a propuštěn, avšak se zničeným
zdravím a na smrt nemocný. Rodině zbývá jen přihlížet
jeho pomalému umírání. Jeho dcera se stává kronikářkou neurčitých vzpomínek, jimž
nedokáže uniknout. Jáchymov vypráví o bezmoci jednotlivce před dějinami, vypráví o
strachu, vzteku, naději a o nepomíjivosti vzpomínek.

pevná vazba s přebalem / 232 stran / 268 Kč

Josef Haslinger se narodil v roce 1955 ve Zwettlu v Dolním Rakousku. Žije ve Vídni a
v Lipsku. Od roku 1996 působí jako profesor literární estetiky na Německém literárním
institutu v Lipsku. Dosud vydal román Ples v Opeře (Opernball, 1995), Otcovská hra (Das
Vaterspiel, 2000), Tažní ptáci (Zugvögel, 2006), Ostrov Phi Phi (Phi Phi Island, 2007) a
Jáchymov (Jáchymov, 2011). Haslinger získal četná ocenění, Cenu města Vídně a Čestnou
cenu Rakouského knižního obchodu, naposledy Rheingau Literatur Preis za Jáchymov. V roce
2010 byl jmenován spisovatelem města Mohuče.

{linkr:related;keywords:kni%C3%85%C2%BEn%C3%83%C2%AD+tipy;limit:8;title:%C3%84%C2%8Dt%C3%84%C2%9Bte+tak%C3%83%C2%A9%3A}

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze