Dětská cesta okolo světa za půl dne? Ano, a není třeba jezdit daleko, stačí na Vídeňskou do Brna. Děti mohou cestovat napříč zeměmi i celými kontinenty, a přitom se navíc pořádně vyřádit například na obří skluzavce s volným pádem, dlouhém tobogánu, v uličkách afrického bludiště, na horolezecké stěně či mnoha jiných atrakcích. Všemi je provede povedený opičák Bongo ve svém stejnojmenném rodinném zábavním parku. Co všechno v něm děti mohou zažít a zda okolo světa v Brně cestují i jejich rodiče, brnovinkám prozradil pan Šuba z Bonga.
Rodinný zábavní park Bongo Brno
Pražákova 510/51, Brno - Horní Heršpice, tel.: 773 639 192, infolinka pro školy: 605 855 013
Jak dlouhou historii má Bongo? Vznikl nejdříve zábavní park ve Zlíně nebo v Brně?
Na prvopočátku byla myšlenka něco takového vybudovat. Myšlenku dovezl pan Valášek se svou manželkou z Německa. Hrál hokej ve Fragburgu. Navštěvovali tam podobné zařízení a tehdy je napadlo pokusit se vybudovat něco podobného u nás. Po skončení hokejové kariéry zkoušeli vytvořit zábavní park, podařilo se jim sehnat investora. Rozhodovali se, jestli zrealizují nejdříve park ve Zlíně nebo Brně. Záleželo, zda park postaví v pronajatých prostorách nebo na zelené louce. Rozhodli se, že ve Zlíně se bude stavět na zelené louce a Brno půjde do pronájmu. Nakonec se pronájem sehnal dříve, než se mohl rozjet projekt stavby ve Zlíně. Proto vznikl park nejdříve v Brně. O rok později jsme otevřeli Galaxii ve Zlíně, kde je navíc wellness.
Jak dlouho už Bongo v Brně funguje?
Slavili jsme nedávno druhé narozeniny. Pozvali jsme kejklíře, pro děti to byla zábava.
Maskot opičák Bongo se narodil se vznikem zábavního parku?
Nejdřív jsme vymysleli název. Věděli jsme, že maskotem bude opičák jménem Bongo. Hodně se na tom podílely děti pana Valáška, které mu jméno vymyslely. Opičák Bongo v Brně cestuje po různých světadílech. Díky tomu každá atrakce má svůj název - jako Afrika, Asie a další kontinenty. Ve Zlíně jsme park pojali jako cestu do vesmíru, interiér je tak vyzdoben a jednotně koncepčně laděn, což je i zvykem po celé Evropě. Všude se zábavní parky ladí jedním směrem.
Opičák Bongo dochází mezi děti i osobně. Jak často do práce chodí?
Opičák Bongo je v parku pořád a když je potřeba, vyjde na veřejnost. Většinou chodí bavit děti, když je nějaká mimořádná příležitost, například dvouletá oslava parku. Často zde pořádáme také oslavy narozenin. Denně jich u nás proběhne i několik. Děti si často přejí, aby jim opičák Bongo donesl dort. Pak se s nimi vyfotí a jde s nimi dovádět do haly.
Jaká světadílová atrakce je pro děti nejoblíbenější?
Nejsem si tak úplně jistý, jestli děti vůbec ví, v jakém jsou světadíle. Nejvíc je totiž zajímá dovádění. Asi nejzajímavější je Afrika, protože je největší prolézačkou se spoustou bludišť, tobogánů a skluzavek. To jsou věci, které děti v České republice ještě tolik neznají a jsou pro ně hodně lákavé a atraktivní. Tam se asi nejvíc vydovádí spolu s nimi i rodiče. Prolézačka Afrika není váhově omezena. Rodiče do prolézaček také, narazí v nich třeba na vzduchová děla, kterými po sobě mohou střílet pěnovými míčky. V Africe je i lanová dráha, na níž se mohou zájemci projet asi pět metrů. K dispozici jsou i různé tobogány s výškou až deset metrů.
Už tady rodiče někdy děti zapomněli?
To ne. Často se stane, že dítě hledáme, když je v provozu více lidí. Rodiče přijdou na recepci a hledají své dítě anebo přijde samo a naopak hledá rodiče. Ale to jsou jen chvilkové záležitosti. Ještě se nám nestalo, že bychom do pár minut někoho nenašli. Děti se z haly nedostanou, recepční vidí hlavní východ. Pokud míří samotné dítě k východu, tak za ním hned recepční jde.
Ptáte se dětí na nějaké připomínky nebo inspiraci k parku?
Zatím ne, protože je to pro děti v České republice nezvyklé a nové a vesměs jsou z toho nadšeny. Až si je ještě více rozmazlíme a zvyknou si, pak možná začnou říkat, že jim něco chybí. Zatím je slyšet jen spokojenost.
Testoval jste všechny atrakce osobně?
Skoro všechny. Ještě nikdy jsem se ale nepřivázal na bungee jumping. Ne že bych se toho bál, ale mám tak málo času, že se k tomu nedokážu propracovat. Je to takový dluh, který se budu snažit napravit. Jinak jsem už vše otestoval. Musíme atrakce pravidelně kontrolovat, zda jsou v pořádku. Takže je často zkoušíme.
Když postavíte novou atrakci, máte na ni nějaké dětské předjezdce, například vaše děti?
Když bych si nebyl jistý a chtěl něco vyzkoušet, tak s dětmi určitě ne. Spolupracujeme s horolezci, kteří nám chodí kontrolovat zařízení ve výšce, například zmíněný bungee jumping nebo lezeckou stěnu. Výškové atrakce testují. Všechny atrakce také procházejí kontrolou už u výrobce. Procento, že by se mohlo něco stát, je tak minimální.
Jsou atrakce nějak variabilní nebo je doplňujete či inovujete?
Amortizace aktrakcí je obrovská, protože to není jen sezónní nebo víkendová záležitost. Provoz je kromě pondělí nepřetržitý, takže nápor na všechny materiály je velký a pořád se musí obnovovat a vyměňovat. Například na bungee trampolínách se pořád musí měnit gumy, několikrát jsme měnili úvazky, kladky, na stěně lana i celé navijáky nebo baterie do autíček. Snažíme se park Bongo občas zpestřit něčím novým. V naší hale už ale není tolik místa na zcela nové atrakce, ale nedávno jsme například k džungli přistavěli novou skluzavku. Nazvali jsme ji Volný pád. Je vysoká 4,2 metru a jezdec se klouže pod úhlem 60 stupňů, což je maximum, které bezpečnostní normy dovolují. Jezdec si tak připadá, že letí chviličku volným pádem, než jej radius ve spodní části kluzavky začne brzdit.
Pořádáte nějaké dětské turnaje – například v Brazílii?
Turnaje přímo ne, ale pořádáme pro děti různé akce. Jmenovat můžeme Nocování v Bongu. Děti k nám přijdou kolem 17. hodiny a zůstanou zde přes noc. Po 21. hodině jsou pro skupinku dětí připraveny různé soutěže, například turnaj na hřišti, hledání pokladu v džungli a další zábava včetně diskotéky. Závěrem je nocování v hale, což je pro děti dobrodružství. Zalezou si ve spacáku do nějaké atrakce a tam spí. Většinou má takové nocování velký ohlas.
Chce se pak dětem vůbec domů?
Dnešní doba je hodně konzumní, děti koukají na televizi nebo do počítače. Vedeme děti, aby byly znovu atraktivním způsobem zapojeny do pohybu. Když jim řeknete: „Teď budeme běhat, šplhat nebo dělat dřepy,“ tak je to nebaví. Když ale děti vidí atrakce v Bongu, rozsvítí se jim oči. Jak se rozběhnou mezi atrakce, za chvíli jsou vyřízeny, uříceny, a takový pohyb je nebolí. Dělají něco, co je baví a zajímá. Nestává se nám, že by odsud děti odcházely a křičely, že chtějí zůstat. Párkrát se stalo, že menší děti rodiče za velkého breku táhli z Bonga. Větší děti jsou tak unavené, že na to nemají sílu, ale hledají příležitost se k nám vrátit.
Tak to jistě máte pravidelné návštěvníky.
Ano, máme takzvané pravidelné štamgasty, kteří se u nás objevují. Mají už vytipované dny, kdy zde není taková návštěvnost, například v úterý.
Funguje u vás jakýsi suchozemský plavčík, který na děti dozírá nebo si je rodiče musí hlídat sami?
Snažíme se vybízet rodiče k co největší opatrnosti, a aby si své děti hlídali. Nikdo není schopen ohlídat všechno. Ale máme atrakce, které nemohou fungovat bez dozoru. Ve dnech, kdy je provoz větší, hlídáme větší atrakce včetně trampolín. Bungee jumping je vždy s obsluhou. Vždy je tam člověk, který děti připoutá do úvazku, musí jim nastavit správný počet gum podle hmotnosti a pak je vytáhne do určité výšky, aby mohly skákat. Autíčka jsou také s dozorem, stejně tak horolezecká stěna. Skákací hrady a prolézačky se speciálním dozorem nejsou. Kamerou ale sledujeme například skluzavky. Když obsluha vidí, že děti lezou po skluzavce, upozorní je hlásičem, který je slyšet po celé hale.
Máme systém několika kamer. Na všech aktrakcích jsou kamery se záznamem. Pokud by se stal nějaký úraz, můžeme se podívat na záznam, proč se to stalo a jak se to stalo. Ve všech případech se zatím ukázalo, že to bylo nedodržením pokynů, které na atrakcích jsou. Pokud lidé dodržují, co jim při vstupu do Bonga říkáme, nic se nestane.
Když rodiče vidí, jak jejich děti dovádějí, mají také chuť za nimi skočit a dovádět s nimi?
Rodiče mohou do určité míry dovádět také. Někteří s dětmi chodí dovádět například na trampolíny. Pokud dospělý nemá externí nadváhu, tak si může skákání užít také. Jeden tatínek sem chodí pravidelně a vydrží třeba hodinu skákat na trampolíně. Všechny skluzavky jsou pro dospělé dostupné, bungee jumping do určitého váhového limitu. Horolezecká stěna není váhově omezena.
Některým návštěvníkům se může zdát cena vstupného vysoká. Co vše v ní je zahrnuto?
Snažili jsme se, abychom se s cenou nepřehoupli přes evropské standardy. Lidé, kteří k nám chodí, si myslí, že přichází do zařízení, které vybudovala Evropská unie nebo jej dotovalo město a my jsme nějací výběrčí. Skutečnost je ale jiná. Do haly Bongo v Brně z města ani Evropské unie nešla ani koruna a navíc jsme zde v nájmu. Investice do vybavení a atrakcí byly hodně vysoké. Drahý je i nájem nebo spotřeba energií. Celou halu musíme vytopit. Proto je výše vstupného adekvátní nákladům. Není to extra velký byznys, kdy bychom návštěvníky Bonga obírali o peníze. Hala není nikým dotována, musíme proto myslet na to, aby se nám investice vracely a zbylo na nové atrakce.
Když se děti i rodiče unaví, mohou si někde odpočinout? Má Bongo nějaké zázemí?
Návštěvníci mají k dispozici část prostoru, který je vymezen k sezení u stolu, mohou si dát kávu, čaj, limonádu. Máme i rychlé občerstvení. Nejsme ale žádná kavárna nebo kuchyně, která vaří menu. Je to spíš jen doplněk pro rodiče, aby se mohli občerstvit. Kapacita je omezena, ale myslím, že nabízíme na dnešní dobu docela zajímavý sortiment.
Jaká je vaše nejoblíbenější atrakce?
Teď jsem trochu spjat s novou skluzavkou, protože jsem se podílel na její realizaci. Je to těžké, protože když to tady začalo, přišli jsme trošku k hotovému. Za tu dobu jsme se museli hodně věcí naučit – údržbu i obnovu atrakcí. Člověk s tím sroste, získá ke všemu jiný vztah. Repasoval jsem skoro celé trampolíny. Když to tady začalo, tak pro mě byla šlágrem autíčka. Jsou extrémně namáhána, ale vydrží hodně.
Takže po nocích chodíte na autíčka?
Chodíval jsem, když byla nová. Dnes už vím, že je potřeba se dobře postarat o baterie a zajistit jim tak dlouhou životnost. Jízdu v autíčku proto raději nechávám dětem, ať si ji užijí ony. My se zabavíme jinak.
Máte na závěr nějaké doporučení pro děti nebo jejich rodiče?
Já osobně bych byl rád, kdyby se do povědomí lidí dostala skutečnost, že zábavní park Bongo jsme vybudovali hlavně pro ně a pro jejich děti, abychom je vytrhli z konzumního života. Není to až takový byznys, jak si někdo může myslet. Všechny atrakce je náročné udržet ve stavu, který je dětem dovolí bezpečně užívat. Moc by mě potěšilo, kdyby si toto lidé uvědomili a alespoň trošičku si vážili toho, co pro ně děláme. Zábavní park Bongo je postaven jako rodinný park, jenž by měl utužit rodinné vztahy a poskytnout zábavu pro celou rodinu. Je zařízen tak, aby mohla přijít celá rodina a strávila spolu čas. To, co rodina mezi sebou ztratí přes týden v komunikaci třeba kvůli pracovnímu vytížení, může v sobotu nebo neděli dohnat u nás a opičáka Bonga.
Halu děti často využívají na oslavu narozenin, stačí si narozeninovou oslavu objednat na internetu vyplněním speciálního formuláře. V dopoledních hodinách máme otevřeno pro školy. Chodí k nám školy nebo školky. Čtvrteční dopoledne je přímo vyhrazeno pro školky.
Rodinný zábavní park Bongo Brno
kam s dětmi - zábava pro děti, atrakce i pro rodiče
Pražákova 510/51, Brno - Horní Heršpice, tel.: 773 639 192, infolinka pro školy: 605 855 013, Rodinný zábavní park Bongo na internetu
BUS 50 - zastávka Pražákova, TRAM 2 - zastávka Bohunická
text a foto Marián K., brnovinky
Kategorie: podnikání a řemeslo Zobrazeno: 7519
Dětská cesta okolo světa za půl dne? Ano, a není třeba jezdit daleko, stačí na Vídeňskou do Brna. Děti mohou cestovat napříč zeměmi i celými kontinenty, a přitom se navíc pořádně vyřádit například na obří skluzavce s volným pádem, dlouhém tobogánu, v uličkách afrického bludiště, na horolezecké stěně či mnoha jiných atrakcích. Všemi je provede povedený opičák Bongo ve svém stejnojmenném rodinném zábavním parku. Co všechno v něm děti mohou zažít a zda okolo světa v Brně cestují i jejich rodiče, brnovinkám prozradil pan Šuba z Bonga.
Rodinný zábavní park Bongo Brno
Pražákova 510/51, Brno - Horní Heršpice, tel.: 773 639 192, infolinka pro školy: 605 855 013
Jak dlouhou historii má Bongo? Vznikl nejdříve zábavní park ve Zlíně nebo v Brně?
Na prvopočátku byla myšlenka něco takového vybudovat. Myšlenku dovezl pan Valášek se svou manželkou z Německa. Hrál hokej ve Fragburgu. Navštěvovali tam podobné zařízení a tehdy je napadlo pokusit se vybudovat něco podobného u nás. Po skončení hokejové kariéry zkoušeli vytvořit zábavní park, podařilo se jim sehnat investora. Rozhodovali se, jestli zrealizují nejdříve park ve Zlíně nebo Brně. Záleželo, zda park postaví v pronajatých prostorách nebo na zelené louce. Rozhodli se, že ve Zlíně se bude stavět na zelené louce a Brno půjde do pronájmu. Nakonec se pronájem sehnal dříve, než se mohl rozjet projekt stavby ve Zlíně. Proto vznikl park nejdříve v Brně. O rok později jsme otevřeli Galaxii ve Zlíně, kde je navíc wellness.
Jak dlouho už Bongo v Brně funguje?
Slavili jsme nedávno druhé narozeniny. Pozvali jsme kejklíře, pro děti to byla zábava.
Maskot opičák Bongo se narodil se vznikem zábavního parku?
Nejdřív jsme vymysleli název. Věděli jsme, že maskotem bude opičák jménem Bongo. Hodně se na tom podílely děti pana Valáška, které mu jméno vymyslely. Opičák Bongo v Brně cestuje po různých světadílech. Díky tomu každá atrakce má svůj název - jako Afrika, Asie a další kontinenty. Ve Zlíně jsme park pojali jako cestu do vesmíru, interiér je tak vyzdoben a jednotně koncepčně laděn, což je i zvykem po celé Evropě. Všude se zábavní parky ladí jedním směrem.
Opičák Bongo dochází mezi děti i osobně. Jak často do práce chodí?
Opičák Bongo je v parku pořád a když je potřeba, vyjde na veřejnost. Většinou chodí bavit děti, když je nějaká mimořádná příležitost, například dvouletá oslava parku. Často zde pořádáme také oslavy narozenin. Denně jich u nás proběhne i několik. Děti si často přejí, aby jim opičák Bongo donesl dort. Pak se s nimi vyfotí a jde s nimi dovádět do haly.
Jaká světadílová atrakce je pro děti nejoblíbenější?
Nejsem si tak úplně jistý, jestli děti vůbec ví, v jakém jsou světadíle. Nejvíc je totiž zajímá dovádění. Asi nejzajímavější je Afrika, protože je největší prolézačkou se spoustou bludišť, tobogánů a skluzavek. To jsou věci, které děti v České republice ještě tolik neznají a jsou pro ně hodně lákavé a atraktivní. Tam se asi nejvíc vydovádí spolu s nimi i rodiče. Prolézačka Afrika není váhově omezena. Rodiče do prolézaček také, narazí v nich třeba na vzduchová děla, kterými po sobě mohou střílet pěnovými míčky. V Africe je i lanová dráha, na níž se mohou zájemci projet asi pět metrů. K dispozici jsou i různé tobogány s výškou až deset metrů.
Už tady rodiče někdy děti zapomněli?
To ne. Často se stane, že dítě hledáme, když je v provozu více lidí. Rodiče přijdou na recepci a hledají své dítě anebo přijde samo a naopak hledá rodiče. Ale to jsou jen chvilkové záležitosti. Ještě se nám nestalo, že bychom do pár minut někoho nenašli. Děti se z haly nedostanou, recepční vidí hlavní východ. Pokud míří samotné dítě k východu, tak za ním hned recepční jde.
Ptáte se dětí na nějaké připomínky nebo inspiraci k parku?
Zatím ne, protože je to pro děti v České republice nezvyklé a nové a vesměs jsou z toho nadšeny. Až si je ještě více rozmazlíme a zvyknou si, pak možná začnou říkat, že jim něco chybí. Zatím je slyšet jen spokojenost.
Testoval jste všechny atrakce osobně?
Skoro všechny. Ještě nikdy jsem se ale nepřivázal na bungee jumping. Ne že bych se toho bál, ale mám tak málo času, že se k tomu nedokážu propracovat. Je to takový dluh, který se budu snažit napravit. Jinak jsem už vše otestoval. Musíme atrakce pravidelně kontrolovat, zda jsou v pořádku. Takže je často zkoušíme.
Když postavíte novou atrakci, máte na ni nějaké dětské předjezdce, například vaše děti?
Když bych si nebyl jistý a chtěl něco vyzkoušet, tak s dětmi určitě ne. Spolupracujeme s horolezci, kteří nám chodí kontrolovat zařízení ve výšce, například zmíněný bungee jumping nebo lezeckou stěnu. Výškové atrakce testují. Všechny atrakce také procházejí kontrolou už u výrobce. Procento, že by se mohlo něco stát, je tak minimální.
Jsou atrakce nějak variabilní nebo je doplňujete či inovujete?
Amortizace aktrakcí je obrovská, protože to není jen sezónní nebo víkendová záležitost. Provoz je kromě pondělí nepřetržitý, takže nápor na všechny materiály je velký a pořád se musí obnovovat a vyměňovat. Například na bungee trampolínách se pořád musí měnit gumy, několikrát jsme měnili úvazky, kladky, na stěně lana i celé navijáky nebo baterie do autíček. Snažíme se park Bongo občas zpestřit něčím novým. V naší hale už ale není tolik místa na zcela nové atrakce, ale nedávno jsme například k džungli přistavěli novou skluzavku. Nazvali jsme ji Volný pád. Je vysoká 4,2 metru a jezdec se klouže pod úhlem 60 stupňů, což je maximum, které bezpečnostní normy dovolují. Jezdec si tak připadá, že letí chviličku volným pádem, než jej radius ve spodní části kluzavky začne brzdit.
Pořádáte nějaké dětské turnaje – například v Brazílii?
Turnaje přímo ne, ale pořádáme pro děti různé akce. Jmenovat můžeme Nocování v Bongu. Děti k nám přijdou kolem 17. hodiny a zůstanou zde přes noc. Po 21. hodině jsou pro skupinku dětí připraveny různé soutěže, například turnaj na hřišti, hledání pokladu v džungli a další zábava včetně diskotéky. Závěrem je nocování v hale, což je pro děti dobrodružství. Zalezou si ve spacáku do nějaké atrakce a tam spí. Většinou má takové nocování velký ohlas.
Chce se pak dětem vůbec domů?
Dnešní doba je hodně konzumní, děti koukají na televizi nebo do počítače. Vedeme děti, aby byly znovu atraktivním způsobem zapojeny do pohybu. Když jim řeknete: „Teď budeme běhat, šplhat nebo dělat dřepy,“ tak je to nebaví. Když ale děti vidí atrakce v Bongu, rozsvítí se jim oči. Jak se rozběhnou mezi atrakce, za chvíli jsou vyřízeny, uříceny, a takový pohyb je nebolí. Dělají něco, co je baví a zajímá. Nestává se nám, že by odsud děti odcházely a křičely, že chtějí zůstat. Párkrát se stalo, že menší děti rodiče za velkého breku táhli z Bonga. Větší děti jsou tak unavené, že na to nemají sílu, ale hledají příležitost se k nám vrátit.
Tak to jistě máte pravidelné návštěvníky.
Ano, máme takzvané pravidelné štamgasty, kteří se u nás objevují. Mají už vytipované dny, kdy zde není taková návštěvnost, například v úterý.
Funguje u vás jakýsi suchozemský plavčík, který na děti dozírá nebo si je rodiče musí hlídat sami?
Snažíme se vybízet rodiče k co největší opatrnosti, a aby si své děti hlídali. Nikdo není schopen ohlídat všechno. Ale máme atrakce, které nemohou fungovat bez dozoru. Ve dnech, kdy je provoz větší, hlídáme větší atrakce včetně trampolín. Bungee jumping je vždy s obsluhou. Vždy je tam člověk, který děti připoutá do úvazku, musí jim nastavit správný počet gum podle hmotnosti a pak je vytáhne do určité výšky, aby mohly skákat. Autíčka jsou také s dozorem, stejně tak horolezecká stěna. Skákací hrady a prolézačky se speciálním dozorem nejsou. Kamerou ale sledujeme například skluzavky. Když obsluha vidí, že děti lezou po skluzavce, upozorní je hlásičem, který je slyšet po celé hale.
Máme systém několika kamer. Na všech aktrakcích jsou kamery se záznamem. Pokud by se stal nějaký úraz, můžeme se podívat na záznam, proč se to stalo a jak se to stalo. Ve všech případech se zatím ukázalo, že to bylo nedodržením pokynů, které na atrakcích jsou. Pokud lidé dodržují, co jim při vstupu do Bonga říkáme, nic se nestane.
Když rodiče vidí, jak jejich děti dovádějí, mají také chuť za nimi skočit a dovádět s nimi?
Rodiče mohou do určité míry dovádět také. Někteří s dětmi chodí dovádět například na trampolíny. Pokud dospělý nemá externí nadváhu, tak si může skákání užít také. Jeden tatínek sem chodí pravidelně a vydrží třeba hodinu skákat na trampolíně. Všechny skluzavky jsou pro dospělé dostupné, bungee jumping do určitého váhového limitu. Horolezecká stěna není váhově omezena.
Některým návštěvníkům se může zdát cena vstupného vysoká. Co vše v ní je zahrnuto?
Snažili jsme se, abychom se s cenou nepřehoupli přes evropské standardy. Lidé, kteří k nám chodí, si myslí, že přichází do zařízení, které vybudovala Evropská unie nebo jej dotovalo město a my jsme nějací výběrčí. Skutečnost je ale jiná. Do haly Bongo v Brně z města ani Evropské unie nešla ani koruna a navíc jsme zde v nájmu. Investice do vybavení a atrakcí byly hodně vysoké. Drahý je i nájem nebo spotřeba energií. Celou halu musíme vytopit. Proto je výše vstupného adekvátní nákladům. Není to extra velký byznys, kdy bychom návštěvníky Bonga obírali o peníze. Hala není nikým dotována, musíme proto myslet na to, aby se nám investice vracely a zbylo na nové atrakce.
Když se děti i rodiče unaví, mohou si někde odpočinout? Má Bongo nějaké zázemí?
Návštěvníci mají k dispozici část prostoru, který je vymezen k sezení u stolu, mohou si dát kávu, čaj, limonádu. Máme i rychlé občerstvení. Nejsme ale žádná kavárna nebo kuchyně, která vaří menu. Je to spíš jen doplněk pro rodiče, aby se mohli občerstvit. Kapacita je omezena, ale myslím, že nabízíme na dnešní dobu docela zajímavý sortiment.
Jaká je vaše nejoblíbenější atrakce?
Teď jsem trochu spjat s novou skluzavkou, protože jsem se podílel na její realizaci. Je to těžké, protože když to tady začalo, přišli jsme trošku k hotovému. Za tu dobu jsme se museli hodně věcí naučit – údržbu i obnovu atrakcí. Člověk s tím sroste, získá ke všemu jiný vztah. Repasoval jsem skoro celé trampolíny. Když to tady začalo, tak pro mě byla šlágrem autíčka. Jsou extrémně namáhána, ale vydrží hodně.
Takže po nocích chodíte na autíčka?
Chodíval jsem, když byla nová. Dnes už vím, že je potřeba se dobře postarat o baterie a zajistit jim tak dlouhou životnost. Jízdu v autíčku proto raději nechávám dětem, ať si ji užijí ony. My se zabavíme jinak.
Máte na závěr nějaké doporučení pro děti nebo jejich rodiče?
Já osobně bych byl rád, kdyby se do povědomí lidí dostala skutečnost, že zábavní park Bongo jsme vybudovali hlavně pro ně a pro jejich děti, abychom je vytrhli z konzumního života. Není to až takový byznys, jak si někdo může myslet. Všechny atrakce je náročné udržet ve stavu, který je dětem dovolí bezpečně užívat. Moc by mě potěšilo, kdyby si toto lidé uvědomili a alespoň trošičku si vážili toho, co pro ně děláme. Zábavní park Bongo je postaven jako rodinný park, jenž by měl utužit rodinné vztahy a poskytnout zábavu pro celou rodinu. Je zařízen tak, aby mohla přijít celá rodina a strávila spolu čas. To, co rodina mezi sebou ztratí přes týden v komunikaci třeba kvůli pracovnímu vytížení, může v sobotu nebo neděli dohnat u nás a opičáka Bonga.
Halu děti často využívají na oslavu narozenin, stačí si narozeninovou oslavu objednat na internetu vyplněním speciálního formuláře. V dopoledních hodinách máme otevřeno pro školy. Chodí k nám školy nebo školky. Čtvrteční dopoledne je přímo vyhrazeno pro školky.
Rodinný zábavní park Bongo Brno
kam s dětmi - zábava pro děti, atrakce i pro rodiče
Pražákova 510/51, Brno - Horní Heršpice, tel.: 773 639 192, infolinka pro školy: 605 855 013, Rodinný zábavní park Bongo na internetu
BUS 50 - zastávka Pražákova, TRAM 2 - zastávka Bohunická
text a foto Marián K., brnovinky