brnovinky

Přepnout do PC verze

Klavírek či trezůrek? Stěhování i na klíč - Renax Brno

logo-renax044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_016Klavírek či trezůrek? Stěhování i na klíč - Renax Brno

 

RENAX BRNO, s.r.o., A + A RENAX, s.r.o.

Přízová 3, Brno - střed- Trnitá, tel.: 543 254 140, 602 755 628

 

Ne všem se celý život líbí na jednom místě. Lidé se stěhují, věci se stěhují ba i domy se stěhují. Firmy stěhují své provozovny, stěhují se i úřady. Někdo věci nastrká do auta, někdo je odveze na vozíku. Ale na něj se toho moc nevejde a proto mnoho lidí i firem volí možnost jinou – využití služeb stěhovacích profesionálů, kteří disponují nejen vším potřebným na převoz věcí určených k přesunu, ale i dostatečnou silou, jenž přijde vhod při přesunu těžších břemen. Jak taková stěhovací firma funguje, oč vše se postará a jakým způsobem se na stěhování připravit, BrNovinkám prozradil pan Michal Krása, majitel brněnské stěhovací firmy Renax.

 

Odkdy zajišťujete přesun věcí z jednoho místa na druhé?

Naše firma stěhuje od roku 1993.

 

Jak Vás napadlo založit stěhovací firmu?

Můj dědeček měl povoznictví, tak jsem po čase navázal na jeho tradici. Dalším důvodem byla také skutečnost dokázat, že něco takového zvládnu.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_005Pokud by měl zákazník například byt 1+1 v paneláku a chtěl jej přestěhovat jinam, jak má postupovat?

Stěhování takového bytu lze dohodnout i po telefonu. Stačí zavolat na náš dispečink, který dohodne podmínky a termín stěhování. Pokud si zákazník bude přát, na místo osobně dojedeme, obhlédneme, co vše a kam se bude stěhovat a spočítáme cenu. To ostatně děláme vždy, když se jedná o stěhování rodinného domu, firmy nebo něčeho nestandardního, například stroje či trezoru.

 

Co největšího jste stěhovali?

Na dvoře VÚT byl kdysi umístěn velký lis. Protože se nacházel ale venku a lidem, kteří na něm pracovali, byla zima, postavili okolo něj dům. Už ale nemysleli na to, že by se jednou mohl někam přesouvat. Potřeba přestěhovat jej jednou přišla a tak jsme vymýšleli, jak ten osmitunový kolos dostat ven. Vedle se nachází nemovitost církve s udržovanou zahradou a trávníkem. Představa, že jej zničí těžký nákladní automobil, nepřicházela v úvahu. Jiná cesta se nenabízela a tak jsme se rozhodli probourávat zeď po zdi a postupně tak lis sunout směrem ven. Poslední cesta vedla sklepním okénkem, které jsme museli samozřejmě dostatečně zvětšit. Nakonec se vše povedlo.

 

Za čas jsme stěhovali stroj na výrobu etiket, ten byl umístěn ve čtvrtém patře a měl hmotnost 2 tuny. Dovnitř se dostal za pomoci jeřábu, když majitel měnil okna, jenže asi nemyslel na to, že stroj bude někdy potřeba stěhovat opět ven. Jednou z možností by bylo okna opět vybourat a poničit tak novou fasádu domu. S tím majitel domu nesouhlasil. Využili jsme vnitřní prostor uvnitř schodiště. Postavili jsme s asistencí statika speciální konstrukci, po které byl dvoutunový stroj spouštěn ze čtvrtého poschodí dolů. Stroj musel být celou dobu ve vodorovné poloze, nesměl se naklopit, protože by se poničilo citlivé zařízení. I tato akce dopadla dobře a během jednoho dne jsme stroj přestěhovali na dané místo. Příprava si ale vyžádala čas delší.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_008Jaké věci stěhovat nelze?

Například těžká živá zvířata, na to musí být upravený automobil s odvětráním a také nemůžeme stěhovat nebezpečný náklad, hořlaviny nebo výbušniny či jedovaté a jinak závadné látky.

 

Stěhujete také klavíry? Jak jsou těžké?

Ano, občas nějaký stěhujeme. Klavíry se stěhují dobře, mohou se naklopit a běžný klavír klidně odnesou dva šikovní stěhováci. Koncertní křídla jsou mnohem těžší, na to je potřeba rukou více. Hmotnost klavírů se pohybuje mezi 160 a 700 kg.

 

Používají se u stěhování nějaké nové technologie nebo postupy?

Válečky nahradily vozíčky, používáme hevery. Mnoho přípravků si vyrábíme nebo upravujeme sami podle potřeby, protože na trhu je jen omezený výběr.

 

Je stěhování sezónní záležitostí? Jsou znát nějaké výkyvy v závislosti na roční době? Znemožnilo někdy stěhování počasí?

Stále se něco stěhuje. Když se nestěhují domácnosti, tak firmy. Před koncem roku je velký fofr, protože firmy chtějí dohnat to, co nestihly za celý rok anebo ke konci roku utrácejí neproinvestované peníze.

 

Co jste všechno schopni zajistit a co zůstává na zákazníkovi?

Můžeme zařídit stěhování na klíč, kdy nám zákazník předá klíče od starých i nových prostor a zároveň nám sdělí, co a jak chce stěhovat a přiloží plánek umístění věcí v nových prostorách. Pak už vše zařídíme my. Můžeme také zajistit vymalování, pokládku podlahové krytiny a další související služby. Staré prostory uklidíme. Zákazník pak může ihned bydlet. Stěhování na klíč je samozřejmě nejdražší variantou.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_013Pokud někdo získá nemovitost a neví si rady s jejím úklidem, jste schopni mu pomoci?

Ano, zajišťujeme také vyklízení pozůstalostí včetně likvidace odpadu a odvozu na skládku. Máme nasmlouvaná sběrná místa a spalovnu. Po úklidu můžeme také vymalovat.

Dá se cena za stěhování nějak stanovit i po telefonu?

Standardně si účtujeme hodinovou sazbu, která se v roce 2009 pohybovala okolo 580,- Kč za hodinu, včetně odvozu a dvou stěhováků. V této ceně je zahrnuta i částka za dopravu. Lidé se občas ptají, kolik je bude stěhování přesně stát a jak moc času zabere. Na to nelze jednoznačně odpovědět, záleží, kolik a jaké věci v bytě mají. Pokud chtějí přesnou cenu předem, jedeme se tam raději podívat, protože se nám to už pěkně vymstilo. Jednou volal pan profesor, který chtěl přestěhovat byt 1 + 1 a ptal se na cenu. Odhadem jsme mu nějakou stanovili. Když jsme přijeli na místo, poznali jsme, že se nebude jednat o klasické stěhování. Pan profesor měl byt 1 + 1 velký asi jako můj 4 + 1 a navíc zcela zaplněn knihami a to i ve sklepě a na půdě. Jen knížky naplnily dva nákladní automobily. Byt jsme stěhovali tři dny. Proto se už raději jezdíme při požadavku na přesnou cenu na místo osobně předem podívat.

 

Zákazníky často zajímá, jak mají zaručeno, že se jejich věci během stěhování nepoškodí a zda jsou věci nějak pojištěny. Pojišťujete je vy nebo je to na nich?

Děláme vše proto, aby se nic neponičilo. Věci jsou baleny do dek a zákazníci si mají možnost navíc připlatit za balení do bublinkové fólie. Naše automobily mají nákladový prostor vypolstrován a tak nehrozí, že se o sebe věci, navíc balené do dek, otlučou. Nejlepší je balit věci, hlavně elektroniku, do původních obalů. Pokud nejsou k dispozici, poradíme si i bez nich. Naše firma je pojištěna proti škodě během přepravy až do výše jednoho miliónu Kč. Pojištění je již automaticky zahrnuto v ceně stěhování. Pokud zákazník požaduje více, lze pojistnou částku na určité stěhování za příplatek zvýšit. Toho využívají někdy firmy, když stěhujeme drahé přístroje. V minulosti to byly například počítačové síťové servery, kdy měl jeden hodnotu 6,5 mil. Kč.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_016

Stěhovali jste už nějakou cennou sbírku?

Občas nějakou stěhujeme. Spolupracujeme s galeriemi a stěhujeme také obrazy, sochy či jiná umělecká díla.

 

Stěhujete pouze po Brně nebo i dál?

Stěhování zajišťujeme v rámci celé Evropské unie. Stěhovali jsme už do a z Holandska, Švýcarska, Itálie a dalších zemí. Zpátky do České republiky se stěhují emigranti, kteří republiku před lety opustili. Ale když časem zjistí, jaká je zde situace, stěhujeme je zase zpět.

 

Umíte převézt i větší náklad?

Vždy volíme automobil, do kterého se vše vejde. Stěhujeme automobily nad 3,5 tuny, není ale problém najmout i menší nebo naopak větší například s přívěsem nebo návěsem.

 

Testujete nové zaměstnance jak jsou silní?

Síla není úplně tak důležitá. Pokud je člověk chytrý a u stěhování přemýšlí, ani se moc nenadře. Uchazeče o práci nelze posuzovat jen podle fyzického vzhledu. Měli jsme stěhováky, kteří vypadali jako třísky a unesli více, než statní chlapi. Na některých zase svaly jen hrály, ale bez svého kouzelného koktejlu by neunesli ani židli.

 

Jak volíte, kam koho poslat?

Podle toho, co se bude stěhovat. Máme i takzvanou těžkou partu. Jsou to specialisté na těžká břemena, například stroje a trezory. Klavírek okolo dvou set kil unesou ve dvou, šestisetkilogramový trezůrek zvládnou ve čtyřech.

 

Na internetu máte uvedenu non-stop linku, co to znamená? Může si zákazník stěhování objednat i ve tři ráno? Stěhujete také večer nebo o víkendu?

Neznamená to úplně, že ve dne v noci sedíme u telefonu, ale spíš, že jsme časově velice flexibilní. Těžko by někdo měl potřebu objednat si stěhování ve tři ráno, ale pokud ji mít bude, může nechat vzkaz na záznamníku a hned ráno se mu ozveme a domluvíme podrobnosti. Jde o to, že někdy nelze stěhování realizovat jindy, než v nestandardní dobu. Stěhovali jsme už i v noci a po celý víkend. Jedna firma přesouvala svůj obchod jinam a nechtěla nijak omezit své zákazníky. V pátek odpoledne prodavači normálně zavřeli, během noci a víkendu jsme celý obchod přestěhovali a v pondělí ráno už otevřeli na novém místě.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_017Máte nějakou stálou klientelu? Je to u stěhování vůbec možné?

Ano, jednu paní z Brna jsme stěhovali už asi šestkrát. Ne, že by se jí nikde nelíbilo, ale nechtěla včas platit za nájem. Tak se přesouvala z místa na místo a i my jsme měli dost problém z ní peníze za stěhování dostat. Platila vždy s velkým zpožděním.

 

Mezi naši stálou a dobrou klientelu ale samozřejmě kromě občanů patří i vysoké školy, státní úřady, instituce a velké firmy, které se na nás rok co rok obracejí s problematikou stěhování nebo vyklízení.

 

Chodíte i Vy sám někdy stěhovat?

Bohužel na to není moc času, stále v kanceláři řeším administrativu, domlouvání zakázek a kalkulace. Ale nebylo by od věci si občas pořádně vyčistit hlavu na schodech.

 

Máte v Brně velkou konkurenci? Soutěžíte nějak s dalšími stěhovacími firmami?

Stěhovacích firem je v Brně několik, ale některé se hodně podbízejí s cenou a škodí tak všem ostatním. Za ceny, které si účtují, nemohou ani zaplatit své zaměstnance a náklady. Takovým stěhovákům jde jen o to, aby si získali zákazníka, pak ale za čas právě kvůli nízkým cenám krachují. Musíme se tedy v boji s konkurenci hodně snažit. Provozujeme také dceřinou firmu A+A Renax, s.r.o., která není plátcem DPH. Po novém roce tak ušetříme peněženkám lidí nebo malým živnostníkům či úřadům a státním organizacím – neplatičům DPH 20 % z ceny za stěhování.

 

Vzpomínáte si na nějakou veselou příhodu u stěhování?

Těch bylo několik. Jednou jsme stěhovali starší dámu z jižní Moravy a začalo to tím, že jsme se po příjezdu v 8 ráno u ní museli nejdříve nasnídat. V 10 hodin byla svačina, v půl jedné jsme se museli naobědvat, v půl třetí se podávala káva a bábovka. I přesto jsme už měli odpoledne hotovo, ale nemohli jsme odjet dříve, než v 17 hodin. To se podávala totiž večeře a bez té by nás paní nepustila. Ale toto rozhodně není pravidlem, většinou nám lidé nenalijí ani vodu. Pití si vozíme s sebou.

 

Jak se vám líbí slogan „Lepší vyhořet, než se stěhovat.“?

Pokud je někdo dobře pojištěný, ať si to klidně zapálí. V opačném případě doporučuji využít naše stěhovací služby.

 

Chtěl byste něco vzkázat čtenářům BrNovinek?

Aby jim vše klapalo tak dobře, že se budou neustále stěhovat do většího a lepšího.

 

Děkuji za rozhovor a přeji další úspěšné přesuny věcí vašich zákazníků.

 

RENAX BRNO, s.r.o., A + A RENAX, s.r.o.

Kompletní stěhovací služby a doprava již od roku 1993

Přízová 3, Brno - střed- Trnitá, tel.: 543 254 140, 602 755 628, www.stehovani-renax.cz

TRAM 9, 12, BUS 40, 47, 48, 49, 51, 60, 61, 63, 67, 76, 77 - zastávka Úzká


text Marián K., foto Renax

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_001
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_002
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_003
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_004
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_005
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_006
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_007
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_008
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_009
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_010
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_011
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_012
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_013
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_014
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_015
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_016
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_017
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_018

Klavírek či trezůrek? Stěhování i na klíč - Renax Brno

logo-renax044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_016Klavírek či trezůrek? Stěhování i na klíč - Renax Brno

 

RENAX BRNO, s.r.o., A + A RENAX, s.r.o.

Přízová 3, Brno - střed- Trnitá, tel.: 543 254 140, 602 755 628

 

Ne všem se celý život líbí na jednom místě. Lidé se stěhují, věci se stěhují ba i domy se stěhují. Firmy stěhují své provozovny, stěhují se i úřady. Někdo věci nastrká do auta, někdo je odveze na vozíku. Ale na něj se toho moc nevejde a proto mnoho lidí i firem volí možnost jinou – využití služeb stěhovacích profesionálů, kteří disponují nejen vším potřebným na převoz věcí určených k přesunu, ale i dostatečnou silou, jenž přijde vhod při přesunu těžších břemen. Jak taková stěhovací firma funguje, oč vše se postará a jakým způsobem se na stěhování připravit, BrNovinkám prozradil pan Michal Krása, majitel brněnské stěhovací firmy Renax.

 

Odkdy zajišťujete přesun věcí z jednoho místa na druhé?

Naše firma stěhuje od roku 1993.

 

Jak Vás napadlo založit stěhovací firmu?

Můj dědeček měl povoznictví, tak jsem po čase navázal na jeho tradici. Dalším důvodem byla také skutečnost dokázat, že něco takového zvládnu.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_005Pokud by měl zákazník například byt 1+1 v paneláku a chtěl jej přestěhovat jinam, jak má postupovat?

Stěhování takového bytu lze dohodnout i po telefonu. Stačí zavolat na náš dispečink, který dohodne podmínky a termín stěhování. Pokud si zákazník bude přát, na místo osobně dojedeme, obhlédneme, co vše a kam se bude stěhovat a spočítáme cenu. To ostatně děláme vždy, když se jedná o stěhování rodinného domu, firmy nebo něčeho nestandardního, například stroje či trezoru.

 

Co největšího jste stěhovali?

Na dvoře VÚT byl kdysi umístěn velký lis. Protože se nacházel ale venku a lidem, kteří na něm pracovali, byla zima, postavili okolo něj dům. Už ale nemysleli na to, že by se jednou mohl někam přesouvat. Potřeba přestěhovat jej jednou přišla a tak jsme vymýšleli, jak ten osmitunový kolos dostat ven. Vedle se nachází nemovitost církve s udržovanou zahradou a trávníkem. Představa, že jej zničí těžký nákladní automobil, nepřicházela v úvahu. Jiná cesta se nenabízela a tak jsme se rozhodli probourávat zeď po zdi a postupně tak lis sunout směrem ven. Poslední cesta vedla sklepním okénkem, které jsme museli samozřejmě dostatečně zvětšit. Nakonec se vše povedlo.

 

Za čas jsme stěhovali stroj na výrobu etiket, ten byl umístěn ve čtvrtém patře a měl hmotnost 2 tuny. Dovnitř se dostal za pomoci jeřábu, když majitel měnil okna, jenže asi nemyslel na to, že stroj bude někdy potřeba stěhovat opět ven. Jednou z možností by bylo okna opět vybourat a poničit tak novou fasádu domu. S tím majitel domu nesouhlasil. Využili jsme vnitřní prostor uvnitř schodiště. Postavili jsme s asistencí statika speciální konstrukci, po které byl dvoutunový stroj spouštěn ze čtvrtého poschodí dolů. Stroj musel být celou dobu ve vodorovné poloze, nesměl se naklopit, protože by se poničilo citlivé zařízení. I tato akce dopadla dobře a během jednoho dne jsme stroj přestěhovali na dané místo. Příprava si ale vyžádala čas delší.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_008Jaké věci stěhovat nelze?

Například těžká živá zvířata, na to musí být upravený automobil s odvětráním a také nemůžeme stěhovat nebezpečný náklad, hořlaviny nebo výbušniny či jedovaté a jinak závadné látky.

 

Stěhujete také klavíry? Jak jsou těžké?

Ano, občas nějaký stěhujeme. Klavíry se stěhují dobře, mohou se naklopit a běžný klavír klidně odnesou dva šikovní stěhováci. Koncertní křídla jsou mnohem těžší, na to je potřeba rukou více. Hmotnost klavírů se pohybuje mezi 160 a 700 kg.

 

Používají se u stěhování nějaké nové technologie nebo postupy?

Válečky nahradily vozíčky, používáme hevery. Mnoho přípravků si vyrábíme nebo upravujeme sami podle potřeby, protože na trhu je jen omezený výběr.

 

Je stěhování sezónní záležitostí? Jsou znát nějaké výkyvy v závislosti na roční době? Znemožnilo někdy stěhování počasí?

Stále se něco stěhuje. Když se nestěhují domácnosti, tak firmy. Před koncem roku je velký fofr, protože firmy chtějí dohnat to, co nestihly za celý rok anebo ke konci roku utrácejí neproinvestované peníze.

 

Co jste všechno schopni zajistit a co zůstává na zákazníkovi?

Můžeme zařídit stěhování na klíč, kdy nám zákazník předá klíče od starých i nových prostor a zároveň nám sdělí, co a jak chce stěhovat a přiloží plánek umístění věcí v nových prostorách. Pak už vše zařídíme my. Můžeme také zajistit vymalování, pokládku podlahové krytiny a další související služby. Staré prostory uklidíme. Zákazník pak může ihned bydlet. Stěhování na klíč je samozřejmě nejdražší variantou.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_013Pokud někdo získá nemovitost a neví si rady s jejím úklidem, jste schopni mu pomoci?

Ano, zajišťujeme také vyklízení pozůstalostí včetně likvidace odpadu a odvozu na skládku. Máme nasmlouvaná sběrná místa a spalovnu. Po úklidu můžeme také vymalovat.

Dá se cena za stěhování nějak stanovit i po telefonu?

Standardně si účtujeme hodinovou sazbu, která se v roce 2009 pohybovala okolo 580,- Kč za hodinu, včetně odvozu a dvou stěhováků. V této ceně je zahrnuta i částka za dopravu. Lidé se občas ptají, kolik je bude stěhování přesně stát a jak moc času zabere. Na to nelze jednoznačně odpovědět, záleží, kolik a jaké věci v bytě mají. Pokud chtějí přesnou cenu předem, jedeme se tam raději podívat, protože se nám to už pěkně vymstilo. Jednou volal pan profesor, který chtěl přestěhovat byt 1 + 1 a ptal se na cenu. Odhadem jsme mu nějakou stanovili. Když jsme přijeli na místo, poznali jsme, že se nebude jednat o klasické stěhování. Pan profesor měl byt 1 + 1 velký asi jako můj 4 + 1 a navíc zcela zaplněn knihami a to i ve sklepě a na půdě. Jen knížky naplnily dva nákladní automobily. Byt jsme stěhovali tři dny. Proto se už raději jezdíme při požadavku na přesnou cenu na místo osobně předem podívat.

 

Zákazníky často zajímá, jak mají zaručeno, že se jejich věci během stěhování nepoškodí a zda jsou věci nějak pojištěny. Pojišťujete je vy nebo je to na nich?

Děláme vše proto, aby se nic neponičilo. Věci jsou baleny do dek a zákazníci si mají možnost navíc připlatit za balení do bublinkové fólie. Naše automobily mají nákladový prostor vypolstrován a tak nehrozí, že se o sebe věci, navíc balené do dek, otlučou. Nejlepší je balit věci, hlavně elektroniku, do původních obalů. Pokud nejsou k dispozici, poradíme si i bez nich. Naše firma je pojištěna proti škodě během přepravy až do výše jednoho miliónu Kč. Pojištění je již automaticky zahrnuto v ceně stěhování. Pokud zákazník požaduje více, lze pojistnou částku na určité stěhování za příplatek zvýšit. Toho využívají někdy firmy, když stěhujeme drahé přístroje. V minulosti to byly například počítačové síťové servery, kdy měl jeden hodnotu 6,5 mil. Kč.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_016

Stěhovali jste už nějakou cennou sbírku?

Občas nějakou stěhujeme. Spolupracujeme s galeriemi a stěhujeme také obrazy, sochy či jiná umělecká díla.

 

Stěhujete pouze po Brně nebo i dál?

Stěhování zajišťujeme v rámci celé Evropské unie. Stěhovali jsme už do a z Holandska, Švýcarska, Itálie a dalších zemí. Zpátky do České republiky se stěhují emigranti, kteří republiku před lety opustili. Ale když časem zjistí, jaká je zde situace, stěhujeme je zase zpět.

 

Umíte převézt i větší náklad?

Vždy volíme automobil, do kterého se vše vejde. Stěhujeme automobily nad 3,5 tuny, není ale problém najmout i menší nebo naopak větší například s přívěsem nebo návěsem.

 

Testujete nové zaměstnance jak jsou silní?

Síla není úplně tak důležitá. Pokud je člověk chytrý a u stěhování přemýšlí, ani se moc nenadře. Uchazeče o práci nelze posuzovat jen podle fyzického vzhledu. Měli jsme stěhováky, kteří vypadali jako třísky a unesli více, než statní chlapi. Na některých zase svaly jen hrály, ale bez svého kouzelného koktejlu by neunesli ani židli.

 

Jak volíte, kam koho poslat?

Podle toho, co se bude stěhovat. Máme i takzvanou těžkou partu. Jsou to specialisté na těžká břemena, například stroje a trezory. Klavírek okolo dvou set kil unesou ve dvou, šestisetkilogramový trezůrek zvládnou ve čtyřech.

 

Na internetu máte uvedenu non-stop linku, co to znamená? Může si zákazník stěhování objednat i ve tři ráno? Stěhujete také večer nebo o víkendu?

Neznamená to úplně, že ve dne v noci sedíme u telefonu, ale spíš, že jsme časově velice flexibilní. Těžko by někdo měl potřebu objednat si stěhování ve tři ráno, ale pokud ji mít bude, může nechat vzkaz na záznamníku a hned ráno se mu ozveme a domluvíme podrobnosti. Jde o to, že někdy nelze stěhování realizovat jindy, než v nestandardní dobu. Stěhovali jsme už i v noci a po celý víkend. Jedna firma přesouvala svůj obchod jinam a nechtěla nijak omezit své zákazníky. V pátek odpoledne prodavači normálně zavřeli, během noci a víkendu jsme celý obchod přestěhovali a v pondělí ráno už otevřeli na novém místě.

 

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_017Máte nějakou stálou klientelu? Je to u stěhování vůbec možné?

Ano, jednu paní z Brna jsme stěhovali už asi šestkrát. Ne, že by se jí nikde nelíbilo, ale nechtěla včas platit za nájem. Tak se přesouvala z místa na místo a i my jsme měli dost problém z ní peníze za stěhování dostat. Platila vždy s velkým zpožděním.

 

Mezi naši stálou a dobrou klientelu ale samozřejmě kromě občanů patří i vysoké školy, státní úřady, instituce a velké firmy, které se na nás rok co rok obracejí s problematikou stěhování nebo vyklízení.

 

Chodíte i Vy sám někdy stěhovat?

Bohužel na to není moc času, stále v kanceláři řeším administrativu, domlouvání zakázek a kalkulace. Ale nebylo by od věci si občas pořádně vyčistit hlavu na schodech.

 

Máte v Brně velkou konkurenci? Soutěžíte nějak s dalšími stěhovacími firmami?

Stěhovacích firem je v Brně několik, ale některé se hodně podbízejí s cenou a škodí tak všem ostatním. Za ceny, které si účtují, nemohou ani zaplatit své zaměstnance a náklady. Takovým stěhovákům jde jen o to, aby si získali zákazníka, pak ale za čas právě kvůli nízkým cenám krachují. Musíme se tedy v boji s konkurenci hodně snažit. Provozujeme také dceřinou firmu A+A Renax, s.r.o., která není plátcem DPH. Po novém roce tak ušetříme peněženkám lidí nebo malým živnostníkům či úřadům a státním organizacím – neplatičům DPH 20 % z ceny za stěhování.

 

Vzpomínáte si na nějakou veselou příhodu u stěhování?

Těch bylo několik. Jednou jsme stěhovali starší dámu z jižní Moravy a začalo to tím, že jsme se po příjezdu v 8 ráno u ní museli nejdříve nasnídat. V 10 hodin byla svačina, v půl jedné jsme se museli naobědvat, v půl třetí se podávala káva a bábovka. I přesto jsme už měli odpoledne hotovo, ale nemohli jsme odjet dříve, než v 17 hodin. To se podávala totiž večeře a bez té by nás paní nepustila. Ale toto rozhodně není pravidlem, většinou nám lidé nenalijí ani vodu. Pití si vozíme s sebou.

 

Jak se vám líbí slogan „Lepší vyhořet, než se stěhovat.“?

Pokud je někdo dobře pojištěný, ať si to klidně zapálí. V opačném případě doporučuji využít naše stěhovací služby.

 

Chtěl byste něco vzkázat čtenářům BrNovinek?

Aby jim vše klapalo tak dobře, že se budou neustále stěhovat do většího a lepšího.

 

Děkuji za rozhovor a přeji další úspěšné přesuny věcí vašich zákazníků.

 

RENAX BRNO, s.r.o., A + A RENAX, s.r.o.

Kompletní stěhovací služby a doprava již od roku 1993

Přízová 3, Brno - střed- Trnitá, tel.: 543 254 140, 602 755 628, www.stehovani-renax.cz

TRAM 9, 12, BUS 40, 47, 48, 49, 51, 60, 61, 63, 67, 76, 77 - zastávka Úzká


text Marián K., foto Renax

044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_001
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_002
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_003
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_004
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_005
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_006
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_007
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_008
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_009
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_010
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_011
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_012
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_013
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_014
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_015
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_016
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_017
044_Stred_Renax_Brno_Prizova_3_018

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze