brnovinky

Přepnout do PC verze

Kosmická technologie pro čistý vzduch – čističky vzduchu Super plus Brno

promo_uvod_bird_cisticky_vzduchu_IMG_1873_MKKosmická technologie pro čistý vzduch – čističky vzduchu Super plus Brno

 

Život ve městě s sebou zpravidla nese zvýšenou zátěž na naše plíce. Množství exhalací z dýmajících automobilů, kouřících komínů továren nebo i prachu způsobeného menším množstvím zeleně a betonovou zástavbou dělá své. Někdy se mix všeho možného na Brno usadí a v podobě smogu či inverze jej zatáhne zašedlou peřinou. V tom všem, když nepočítáme denní hluk ruchu metropole, žijí lidé a někteří nemají možnost na víkend odjet na chatu, do přírody nebo na výlet někam dál od města. Aby se mohli nadechnout zdravého vzduchu alespoň doma, nabízí se možná varianta – pořídit si čističku vzduchu.

 

056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4827_04022010_MK

Těch je ale na trhu veliká spousta a taktéž principů, na kterých pracují, je dnes mnoho. Některé čističky jsou účinné, jiné víc ruší svým hlukem, než aby vzduch skutečně čistily. Ojedinělou technologii čističek vzduchu, která se používá i v kosmických lodích a ponorkách, kam jsou umisťovány ty nejúčinnější a nejúspornější přístroje, BrNovinkám představila paní Ing. Alena Meletová, která na český trh dodává čističky vzduchu Super plus, jež pro svůj provoz spotřebují jen malé množství elektrické energie.

 

Čističky vzduchu Super plus - Ing. Alena Meletová

Srnčí 683/5, Brno - Žebětín, tel.: 774 205 642

 

Jak dlouho již čističkami vzduchu Super plus pomáháte lidem k lepšímu dýchání?

Čističky vzduchu Super plus prodávám už 8 let.

 

Proč jste si vybrala zrovna tuto značku, co Vás k tomu přimělo?

Manžel provozoval masérnu a v ní je mít potřeba neustále čerstvý vzduch, zvlášť, když se v ní střídají zákazníci chodící na masáže. Tak jsme sháněli vhodnou čističku a na doporučení vybrali tuto značku. Zákazníci se pak ptali, proč se jim u nás tak dobře dýchá. To nás motivovalo k tomu, abychom se spojili s výrobcem a vyjednali zastoupení prodeje této značky pro Českou a Slovenskou republiku. Výrobcem je ruská společnost, která působí i ve vojenském průmyslu. V Moskvě vyhrála čistička Super plus v roce 2000 ekologickou cenu. Obdobné čističky používají i kosmonauti nebo námořníci ruské ponorkové flotily.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4841_04022010_MK

 

Za jak dlouho je po zapnutí čističky vzduchu znatelná změna domácího klimatu?

Alergik pozná změnu už po 24 hodinách, mnohem lépe se mu dýchá. My už máme čističky v každé místnosti. Nejlepší je mít čističku stále zapnutou. Díky její bezhlučnosti, absenci jakékoliv hybné části a nízkému odběru nonstop provozu nic nebrání.

 

Když je čistička stále zapnutá, nevytváří si pak na čistém vzduchu člověk závislost a nestává se pak méně odolným vnějšímu prostředí?

To si myslí mnoho lidí a ptají se na to. Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Stačí to srovnat s tím, kdyby člověk pil dlouhodobě špinavou vodu a po čase přešel na čistou. Tělo by se vyčistilo a bylo by i více odolné a silnější vůči škodlivým vlivům. Totéž platí u čističek vzduchu. Čističky super plus jsou vhodné domů i do kanceláří, čekáren, kadeřnictví nebo jiných provozoven. Výhodou je možnost jejich přenášení z místnosti do místnosti.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4828_04022010_MK

 

Co všechno čistička vzduchu Super plus umí?

Je to spojení tří věci v jednom přístroji. Čističky Super plus čistí vzduch od prachu, pylů, chlupů, dále vzduch ionizuje, jelikož udržování rovnováhy kladných a záporných iontů ve vzduchu je důležité pro naše zdraví. A za třetí vzduch ozónuje. Ozón (O3) vzniká v atmosféře například po bouřce. Proto je po bouřce vzduch svěží a lépe se nám dýchá. Ozón, nazývaný též aktivní kyslík, je nejlepším přirozeným sterilizátorem virů, bakterií, stafylokoků, plísní, různých škodlivých plynů a dalších škodlivých látek. Ničí 99,9 % všech známých bakterií. Redukuje také pachy z vaření, nepříjemné vůně, odpadní plyny, zvířecí pachy a rovněž kouř. Čističky vzduchu Super plus jsou velice vhodné pro kuřáky. Zdravější je ale nekouřit.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_01_eco-400X220

 

Na jakém principu čistička Super plus funguje, když v ní není žádný ventilátor?

Práce přístroje je založena na principu iontového větru, který je výsledkem korónového výboje a zajišťuje pohyb přes kazetu odspodu nahoru s rychlostí 1 m/s. Částečky prachu a jiné nečistoty, které se nachází ve vzduchu a jsou pouhým okem neviditelné, jsou spolu se vzduchem nasávány do kazety, kde se ionizují – to znamená, že získávají záporný náboj a pod vlivem elektrostatického pole se usazují na kovové destičky. Tyto usazeniny lze pak jednoduše smýt vodou.

 

Jaké náplně se do čističky Super plus používají a jak často se musí měnit?

Nepoužívají se žádné drahé náplně. Pro provoz čističky nejsou žádné náplně potřeba. Stačí jen pravidelná údržba.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4837_04022010_MK

 

V čem pravidelná údržba spočívá? Zvládne ji i laik?

Je to velice jednoduché, stačí občas vyjmout kazetu a tu opláchnout tekoucí vodou a smýt z ní usazené nečistoty, poté ji nechat usušit, vložit zpět do přístroje a čistička funguje dál. Není potřeba vyměňovat žádné filtry, jako u jiných čističek. Čistění kazety se doporučuje zpočátku častěji, například jednou týdně a když je vzduch zbaven největších nečistot, stačí jednou za 14 dní nebo tři týdny. Nic se ale nestane, když vyčistit kazetu zapomeneme a uděláme to až za měsíc. Je rozdíl v tom, bydlíme-li na rušné ulici, kdy nám pod okny denně projedou tisíce aut nebo na okraji města.

 

Je čistička Super plus bezpečná? Jak jsem pochopil, iontový vítr vzniká za vysokého výboje. Někdo by nemusel důvěřovat ani ruské technologii.

Čističky Super plus mají všechny potřebné certifikáty. Ale abych se o jejich nezávadnosti nezávisle na osvědčení výrobce sama přesvědčila, nechala jsem si udělat potřebné laboratorní zkoušky přímo ve Státním strojírenském zkušebním ústavě v Brně, který vydal certifikát, jenž platí pro celou Evropskou unii. Posílala jsem už čističky do Německa, Španělska, USA a jiných zemí.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4839_04022010_MK

 

Čistička Super plus – to je jeden model nebo je jich na výběr více?

Nyní nabízíme už pět modelů, liší se výkonem, vzhledem a funkcemi. První byla čistička SUPER PLUS – jednoduchá, s objemem vyčištěného vzduchu 25 m3/hod. Disponuje koeficientem čištění vzduchu 88 %. Model SUPER PLUS je nejlevnější. Další je model SUPER PLUS ECO s koeficientem filtrace 90 %. Čistička vzduchu SUPER PLUS ECO je nejmenším a nejlehčím modelem naší řady. Svými parametry je vhodná pro místnosti s podlahovou plochou od 25 m² do 30 m². Čistička vzduchu SUPER PLUS ECO-S je vylepšením čističky vzduchu SUPER PLUS ECO. Přístroj pracuje ve třech režimech výkonu, a může tak čistit místnosti s podlahovou plochu od 20 – 70 m². Následuje čistička vzduchu SUPER PLUS TURBO - nejvýkonnější model naší řady. Svými parametry je vhodná pro místnosti s podlahovou plochu od 20 m² do 40 m². Úplnou novinkou je nový model SUPER PLUS TURBO - 09, má stejné rozměry i vzhled jako SUPER PLUS TURBO, disponuje 4 režimy chodu - od 15 m², od 21 m², od 31 m², do 40 m². Tuto čističku vzduchu lze přenášet z malé místnosti do větší - o podlahové ploše až 40 m².

 

Má provoz přístroje vliv na nějaké další hodnoty vzduchu, například vlhkost nebo teplotu?

Vlhkost vzduchu se nemění. Zákazníci mohou mít pocit nižší teploty vzduchu až o 2 °C, ale jedná se jen o pocit způsobený čistším vzduchem s mírným nádechem ozónu – jako po bouřce.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_03_allsides-383X220

 

Některé čističky umí vzduch nejen čistit, ale i jemně ovonět. Disponují touto funkcí i čističky Super plus?

Ano, standardním příslušenstvím všech modelů čističek je nádobka na vonnou esenci a vrtulka, jež lze připevnit na horní stranu přístroje. Protože jsou čističky bezhlučné, mohl by si někdo myslet, že nefungují. Roztočená vrtulka tento dojem vyvrátí.

 

Je nutno kromě pravidelného čistění kazety čističky nějak servisovat? Jak dlouho vydrží a kdo čističky vyrábí?

Další servis není nutný. Pokud by byl nějaký problém a čistička náhodou nefungovala, řešíme to automaticky výměnou. Udávaná životnost výrobcem je 10 let. Čističky vzduchu Super plus vyrábí ruská společnost OOO Čistý vzduch z ruského města Orel.

 

Odkud jsou nejčastěji vaši zákazníci? Už někdo účinnost přístroje zpochybnil?

Našimi nejčastějšími zákazníky jsou lidé z míst, kde je vzduch nejvíce znečistěn - z Ostravy a Prahy, dále také z Brna. Zákazníky máme i v zahraničí. Jednou si čističky přišel osobně prohlédnout fyzik, který si s sebou přinesl tři měřící přístroje na různé veličiny. Když si vše poměřil a o účinnosti se přesvědčil, čističku si koupil.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_02_allsides-393X220

 

Prezentujete se s touto technologií i na výstavách nebo veletrzích?

Na výstavy moc nejezdíme, nejsem tak dravý obchodní typ. Více prodáváme prostřednictvím webových stran. Ráda každému poradím a vše ochotně vysvětlím. Pokud si chce někdo čističku nejdříve vyzkoušet, má tu možnost během 14-tidenního zapůjčení. Většina zákazníků si pak přístroj koupí.

 

Je skutečně nutné vzduch čistit?

Za 24 hodin vydýcháme 25 kg vzduchu a při sportu mnohonásobně více. Sníte za den tolik jídla? Protože na zdravou výživu se dnes hodně dbá, ale na to, co dýcháme, už tolik ne. Čistý vzduch je pro naše zdraví také velice důležitý.

 

Existují i jiné technologie čistění vzduchu, sledujete nové trendy?

Ano, existují, všechny jsou popsány na našich webových stranách www.cisticky-vzduchu-super-plus.cz. Technologie Super plus je z nich nejmodernější. Zřejmě i proto jsou tyto čističky používány na ruských kosmických lodích a jaderných ponorkách, kde je čerstvého vzduchu pomálu.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4842_04022010_MK

 

Máte čističky vzduchu po celém domě. Když vyrazíte do centra Brna, můžete tam vůbec dýchat?

Dýchá se mi tam mnohem hůře, ten rozdíl je velice znatelný.

 

Jak je pořízení čističky vzduchu Super plus nákladné?

Ceny jsou srovnatelné, spíše nižší, než jiných čističek vzduchu. Ale jejich účinnost je mnohem vyšší a navíc fungují jako ionizátor vzduchu a ozonizátor sterilizující vzduch. Ceny začínají na 3.900,- Kč a s výkonnějšími modely stoupají. Pro větší odběratele poskytujeme množstevní slevy.

 

Za jak dlouho po objednávce si mohou zákazníci novou čističku vzduchu odnést?

Všechny modely jsou skladem k vyzvednutí ihned, pokud jsou posílány poštou, pak na dobírku odcházejí do 24 hodin.

 

Překvapili vás něčím někdy vaši zákazníci?

Někteří lidé jsou super antitalenti a byli schopni do čističky narvat kazetu po vyčištění obráceně i když to normálně není možné. Museli ji tam natlačit velkou silou, jinak to nejde. Jednou nám poslal zákazník čističku na reklamaci s tím, že nefunguje. Když jsem balíček otevřela, zhrozila jsem se. Čistička byla celá žlutá a kompletně zanesena nikotinem, dehtem a prachem. Pán je vášnivý kuřák. Čističku jsem vyčistila a opět bez problému fungovala, ale zákazníka jsem se zeptala: „Čistička funguje, ale co Vaše plíce?“. Koupil si další čističku a myslím, že silně kouří dál. Kouření je jako hřebíky do rakve. Čističky Super plus výborně neutralizují cigaretový kouř, ale i kuchyňské a zvířecí pachy a vzduch sterilizují. Od doby, kdy čističku používáme, jsme neměli chřipku nebo obdobnou nemoc.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4845_04022010_MK

 

Děkuji za rozhovor a vašim zákazníkům přeji čistší vzduch.

 

Čističky vzduchu Super plus - Ing. Alena Meletová

Srnčí 683/5, Brno - Žebětín, tel.: 774 205 642, www.cisticky-vzduchu-super-plus.cz

BUS 52 - zastávka Ríšova

 

text a foto Marián K., brnovinky

 

nový model je Turbo - 09, má stejné rozměry i vzhled jako TURBO, má 4 režimy chodu, to je od 15 m2, od 21 m2, od 31 m2 do 40 m2. Lze ji tedy přenášet z malé místnooeti do větší až velké 40 m2

Kosmická technologie pro čistý vzduch – čističky vzduchu Super plus Brno

promo_uvod_bird_cisticky_vzduchu_IMG_1873_MKKosmická technologie pro čistý vzduch – čističky vzduchu Super plus Brno

 

Život ve městě s sebou zpravidla nese zvýšenou zátěž na naše plíce. Množství exhalací z dýmajících automobilů, kouřících komínů továren nebo i prachu způsobeného menším množstvím zeleně a betonovou zástavbou dělá své. Někdy se mix všeho možného na Brno usadí a v podobě smogu či inverze jej zatáhne zašedlou peřinou. V tom všem, když nepočítáme denní hluk ruchu metropole, žijí lidé a někteří nemají možnost na víkend odjet na chatu, do přírody nebo na výlet někam dál od města. Aby se mohli nadechnout zdravého vzduchu alespoň doma, nabízí se možná varianta – pořídit si čističku vzduchu.

 

056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4827_04022010_MK

Těch je ale na trhu veliká spousta a taktéž principů, na kterých pracují, je dnes mnoho. Některé čističky jsou účinné, jiné víc ruší svým hlukem, než aby vzduch skutečně čistily. Ojedinělou technologii čističek vzduchu, která se používá i v kosmických lodích a ponorkách, kam jsou umisťovány ty nejúčinnější a nejúspornější přístroje, BrNovinkám představila paní Ing. Alena Meletová, která na český trh dodává čističky vzduchu Super plus, jež pro svůj provoz spotřebují jen malé množství elektrické energie.

 

Čističky vzduchu Super plus - Ing. Alena Meletová

Srnčí 683/5, Brno - Žebětín, tel.: 774 205 642

 

Jak dlouho již čističkami vzduchu Super plus pomáháte lidem k lepšímu dýchání?

Čističky vzduchu Super plus prodávám už 8 let.

 

Proč jste si vybrala zrovna tuto značku, co Vás k tomu přimělo?

Manžel provozoval masérnu a v ní je mít potřeba neustále čerstvý vzduch, zvlášť, když se v ní střídají zákazníci chodící na masáže. Tak jsme sháněli vhodnou čističku a na doporučení vybrali tuto značku. Zákazníci se pak ptali, proč se jim u nás tak dobře dýchá. To nás motivovalo k tomu, abychom se spojili s výrobcem a vyjednali zastoupení prodeje této značky pro Českou a Slovenskou republiku. Výrobcem je ruská společnost, která působí i ve vojenském průmyslu. V Moskvě vyhrála čistička Super plus v roce 2000 ekologickou cenu. Obdobné čističky používají i kosmonauti nebo námořníci ruské ponorkové flotily.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4841_04022010_MK

 

Za jak dlouho je po zapnutí čističky vzduchu znatelná změna domácího klimatu?

Alergik pozná změnu už po 24 hodinách, mnohem lépe se mu dýchá. My už máme čističky v každé místnosti. Nejlepší je mít čističku stále zapnutou. Díky její bezhlučnosti, absenci jakékoliv hybné části a nízkému odběru nonstop provozu nic nebrání.

 

Když je čistička stále zapnutá, nevytváří si pak na čistém vzduchu člověk závislost a nestává se pak méně odolným vnějšímu prostředí?

To si myslí mnoho lidí a ptají se na to. Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Stačí to srovnat s tím, kdyby člověk pil dlouhodobě špinavou vodu a po čase přešel na čistou. Tělo by se vyčistilo a bylo by i více odolné a silnější vůči škodlivým vlivům. Totéž platí u čističek vzduchu. Čističky super plus jsou vhodné domů i do kanceláří, čekáren, kadeřnictví nebo jiných provozoven. Výhodou je možnost jejich přenášení z místnosti do místnosti.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4828_04022010_MK

 

Co všechno čistička vzduchu Super plus umí?

Je to spojení tří věci v jednom přístroji. Čističky Super plus čistí vzduch od prachu, pylů, chlupů, dále vzduch ionizuje, jelikož udržování rovnováhy kladných a záporných iontů ve vzduchu je důležité pro naše zdraví. A za třetí vzduch ozónuje. Ozón (O3) vzniká v atmosféře například po bouřce. Proto je po bouřce vzduch svěží a lépe se nám dýchá. Ozón, nazývaný též aktivní kyslík, je nejlepším přirozeným sterilizátorem virů, bakterií, stafylokoků, plísní, různých škodlivých plynů a dalších škodlivých látek. Ničí 99,9 % všech známých bakterií. Redukuje také pachy z vaření, nepříjemné vůně, odpadní plyny, zvířecí pachy a rovněž kouř. Čističky vzduchu Super plus jsou velice vhodné pro kuřáky. Zdravější je ale nekouřit.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_01_eco-400X220

 

Na jakém principu čistička Super plus funguje, když v ní není žádný ventilátor?

Práce přístroje je založena na principu iontového větru, který je výsledkem korónového výboje a zajišťuje pohyb přes kazetu odspodu nahoru s rychlostí 1 m/s. Částečky prachu a jiné nečistoty, které se nachází ve vzduchu a jsou pouhým okem neviditelné, jsou spolu se vzduchem nasávány do kazety, kde se ionizují – to znamená, že získávají záporný náboj a pod vlivem elektrostatického pole se usazují na kovové destičky. Tyto usazeniny lze pak jednoduše smýt vodou.

 

Jaké náplně se do čističky Super plus používají a jak často se musí měnit?

Nepoužívají se žádné drahé náplně. Pro provoz čističky nejsou žádné náplně potřeba. Stačí jen pravidelná údržba.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4837_04022010_MK

 

V čem pravidelná údržba spočívá? Zvládne ji i laik?

Je to velice jednoduché, stačí občas vyjmout kazetu a tu opláchnout tekoucí vodou a smýt z ní usazené nečistoty, poté ji nechat usušit, vložit zpět do přístroje a čistička funguje dál. Není potřeba vyměňovat žádné filtry, jako u jiných čističek. Čistění kazety se doporučuje zpočátku častěji, například jednou týdně a když je vzduch zbaven největších nečistot, stačí jednou za 14 dní nebo tři týdny. Nic se ale nestane, když vyčistit kazetu zapomeneme a uděláme to až za měsíc. Je rozdíl v tom, bydlíme-li na rušné ulici, kdy nám pod okny denně projedou tisíce aut nebo na okraji města.

 

Je čistička Super plus bezpečná? Jak jsem pochopil, iontový vítr vzniká za vysokého výboje. Někdo by nemusel důvěřovat ani ruské technologii.

Čističky Super plus mají všechny potřebné certifikáty. Ale abych se o jejich nezávadnosti nezávisle na osvědčení výrobce sama přesvědčila, nechala jsem si udělat potřebné laboratorní zkoušky přímo ve Státním strojírenském zkušebním ústavě v Brně, který vydal certifikát, jenž platí pro celou Evropskou unii. Posílala jsem už čističky do Německa, Španělska, USA a jiných zemí.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4839_04022010_MK

 

Čistička Super plus – to je jeden model nebo je jich na výběr více?

Nyní nabízíme už pět modelů, liší se výkonem, vzhledem a funkcemi. První byla čistička SUPER PLUS – jednoduchá, s objemem vyčištěného vzduchu 25 m3/hod. Disponuje koeficientem čištění vzduchu 88 %. Model SUPER PLUS je nejlevnější. Další je model SUPER PLUS ECO s koeficientem filtrace 90 %. Čistička vzduchu SUPER PLUS ECO je nejmenším a nejlehčím modelem naší řady. Svými parametry je vhodná pro místnosti s podlahovou plochou od 25 m² do 30 m². Čistička vzduchu SUPER PLUS ECO-S je vylepšením čističky vzduchu SUPER PLUS ECO. Přístroj pracuje ve třech režimech výkonu, a může tak čistit místnosti s podlahovou plochu od 20 – 70 m². Následuje čistička vzduchu SUPER PLUS TURBO - nejvýkonnější model naší řady. Svými parametry je vhodná pro místnosti s podlahovou plochu od 20 m² do 40 m². Úplnou novinkou je nový model SUPER PLUS TURBO - 09, má stejné rozměry i vzhled jako SUPER PLUS TURBO, disponuje 4 režimy chodu - od 15 m², od 21 m², od 31 m², do 40 m². Tuto čističku vzduchu lze přenášet z malé místnosti do větší - o podlahové ploše až 40 m².

 

Má provoz přístroje vliv na nějaké další hodnoty vzduchu, například vlhkost nebo teplotu?

Vlhkost vzduchu se nemění. Zákazníci mohou mít pocit nižší teploty vzduchu až o 2 °C, ale jedná se jen o pocit způsobený čistším vzduchem s mírným nádechem ozónu – jako po bouřce.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_03_allsides-383X220

 

Některé čističky umí vzduch nejen čistit, ale i jemně ovonět. Disponují touto funkcí i čističky Super plus?

Ano, standardním příslušenstvím všech modelů čističek je nádobka na vonnou esenci a vrtulka, jež lze připevnit na horní stranu přístroje. Protože jsou čističky bezhlučné, mohl by si někdo myslet, že nefungují. Roztočená vrtulka tento dojem vyvrátí.

 

Je nutno kromě pravidelného čistění kazety čističky nějak servisovat? Jak dlouho vydrží a kdo čističky vyrábí?

Další servis není nutný. Pokud by byl nějaký problém a čistička náhodou nefungovala, řešíme to automaticky výměnou. Udávaná životnost výrobcem je 10 let. Čističky vzduchu Super plus vyrábí ruská společnost OOO Čistý vzduch z ruského města Orel.

 

Odkud jsou nejčastěji vaši zákazníci? Už někdo účinnost přístroje zpochybnil?

Našimi nejčastějšími zákazníky jsou lidé z míst, kde je vzduch nejvíce znečistěn - z Ostravy a Prahy, dále také z Brna. Zákazníky máme i v zahraničí. Jednou si čističky přišel osobně prohlédnout fyzik, který si s sebou přinesl tři měřící přístroje na různé veličiny. Když si vše poměřil a o účinnosti se přesvědčil, čističku si koupil.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_02_allsides-393X220

 

Prezentujete se s touto technologií i na výstavách nebo veletrzích?

Na výstavy moc nejezdíme, nejsem tak dravý obchodní typ. Více prodáváme prostřednictvím webových stran. Ráda každému poradím a vše ochotně vysvětlím. Pokud si chce někdo čističku nejdříve vyzkoušet, má tu možnost během 14-tidenního zapůjčení. Většina zákazníků si pak přístroj koupí.

 

Je skutečně nutné vzduch čistit?

Za 24 hodin vydýcháme 25 kg vzduchu a při sportu mnohonásobně více. Sníte za den tolik jídla? Protože na zdravou výživu se dnes hodně dbá, ale na to, co dýcháme, už tolik ne. Čistý vzduch je pro naše zdraví také velice důležitý.

 

Existují i jiné technologie čistění vzduchu, sledujete nové trendy?

Ano, existují, všechny jsou popsány na našich webových stranách www.cisticky-vzduchu-super-plus.cz. Technologie Super plus je z nich nejmodernější. Zřejmě i proto jsou tyto čističky používány na ruských kosmických lodích a jaderných ponorkách, kde je čerstvého vzduchu pomálu.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4842_04022010_MK

 

Máte čističky vzduchu po celém domě. Když vyrazíte do centra Brna, můžete tam vůbec dýchat?

Dýchá se mi tam mnohem hůře, ten rozdíl je velice znatelný.

 

Jak je pořízení čističky vzduchu Super plus nákladné?

Ceny jsou srovnatelné, spíše nižší, než jiných čističek vzduchu. Ale jejich účinnost je mnohem vyšší a navíc fungují jako ionizátor vzduchu a ozonizátor sterilizující vzduch. Ceny začínají na 3.900,- Kč a s výkonnějšími modely stoupají. Pro větší odběratele poskytujeme množstevní slevy.

 

Za jak dlouho po objednávce si mohou zákazníci novou čističku vzduchu odnést?

Všechny modely jsou skladem k vyzvednutí ihned, pokud jsou posílány poštou, pak na dobírku odcházejí do 24 hodin.

 

Překvapili vás něčím někdy vaši zákazníci?

Někteří lidé jsou super antitalenti a byli schopni do čističky narvat kazetu po vyčištění obráceně i když to normálně není možné. Museli ji tam natlačit velkou silou, jinak to nejde. Jednou nám poslal zákazník čističku na reklamaci s tím, že nefunguje. Když jsem balíček otevřela, zhrozila jsem se. Čistička byla celá žlutá a kompletně zanesena nikotinem, dehtem a prachem. Pán je vášnivý kuřák. Čističku jsem vyčistila a opět bez problému fungovala, ale zákazníka jsem se zeptala: „Čistička funguje, ale co Vaše plíce?“. Koupil si další čističku a myslím, že silně kouří dál. Kouření je jako hřebíky do rakve. Čističky Super plus výborně neutralizují cigaretový kouř, ale i kuchyňské a zvířecí pachy a vzduch sterilizují. Od doby, kdy čističku používáme, jsme neměli chřipku nebo obdobnou nemoc.056_Zebetin_Cistice_vzduchu_Super_Plus_A_Meletova_Srnci_5_Brno_IMG_4845_04022010_MK

 

Děkuji za rozhovor a vašim zákazníkům přeji čistší vzduch.

 

Čističky vzduchu Super plus - Ing. Alena Meletová

Srnčí 683/5, Brno - Žebětín, tel.: 774 205 642, www.cisticky-vzduchu-super-plus.cz

BUS 52 - zastávka Ríšova

 

text a foto Marián K., brnovinky

 

nový model je Turbo - 09, má stejné rozměry i vzhled jako TURBO, má 4 režimy chodu, to je od 15 m2, od 21 m2, od 31 m2 do 40 m2. Lze ji tedy přenášet z malé místnooeti do větší až velké 40 m2
Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze