brnovinky

Přepnout do PC verze

Najít poklad, zbourat zeď? Bez investic, klidně hned. - Půjčovna nářadí Olga Svitáková Brno

059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_11_MK

Blíží se jaro, ze země lezou první květy, brzy se začne zelenat i trávník. Dlouhá zima je u konce. Možná se podepsala na našich domech, jarní práce na zahradě se rychle blíží. Některé práce se dělají jen párkrát ročně a holýma rukama to nejde. Protože se na všechny údržbářské úkony nevyplatí kupovat si nový stroj či přístroj, mnoha kutilům a zahrádkářům může přijít vhod půjčovna nářadí.


Co všechno si lze zapůjčit, na jak dlouho, kolik to stojí a co následuje, pokud přístroj poškodíme? Na tyto a další otázky brnovinkám odpovídala paní Olga Svitáková, majitelka Půjčovny nářadí v Kroupově ulici v Brně – Starém Lískovci.

Půjčovna nářadí a průmyslového zboží - Olga Svitáková
Kroupova 298/94, Brno - Starý Lískovec, tel.: 547 356 061, 603 283 185

059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_01_MK

Jak dlouho už lidem půjčujete nářadí?
Od roku 1991.

Kde se vzal nápad otevřít si půjčovnu?
To přinesl život. Stalo se to tak, že jsem byla se třemi dětmi na mateřské a koupili jsme si domeček, který jsme začali svépomocí opravovat. Manžel si nakoupil spoustu nářadí a moji přátelé si jej chodili půjčovat a tak nás napadlo, že bych si tím mohla trochu přivydělat. Vyřídila jsem si živnostenský list a potřebná povolení. Jednu místnost z rodinného domu jsme věnovali pro účely podnikání a půjčovna začala fungovat.

Půjčované věci podléhají vyšší zátěži, jak často je obměňujete?
Kupuji spíše kvalitnější věci kvůli životnosti. Původní nářadí jsme měli poměrně kvalitní. Nejvíce věcí jsme měli od firmy Narex. Potřebovala jsem rychle rozšířit sortiment a nakoupila nářadí v obchodních domech a hobby marketech. Ale to se nám neosvědčilo. Nářadí rychle odcházelo. Začali jsme proto raději opět kupovat značkové zboží, občas se naskytla nějaká akce nebo výprodej. Mám tady spoustu značek a věci se pořád kumulují.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_03_MK

Dá se u vás půjčit i ruční manuální nářadí?
Ano dá. Máme elektrické a také i různé drobné ruční nářadí.

Půjčujeme malířské sady, sady pro zedníky i ruční omítačku, která byla v jedné době velmi žádaná, dále žebříky, řezače dlažby, hořák na sváření lepenky s propan – butanovou bombou, ruční nůžky na plech, lopaty a další věci.

Na jak dlouho si lidé nářadí půjčují?
Většinou na jeden den nebo na víkend. Nářadí si lze půjčit i dlouhodobě.

Co když se nářadí u zákazníka porouchá?
Máme to ošetřeno tak, že pokud se porouchá motoricky, přestane fungovat, tak to řešíme my, protože je to většinou vinou opotřebení. Zákazník hradí pouze násilné poškození.

Jak se to identifikuje?
Když například přesekne kabel, nářadí mu spadne a něco se na něm rozbije. U spalovacích motorů se může jednat o zadření a při kontrole v servisu mi technici řeknou, že nebyl do benzínu přidán olej na mazání motoru. K přístrojům se spalovacími dvoutaktními motory dávám svůj už předem namíchaný benzín s olejem. Do čtyřtaktů se lije pouze benzín.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_05_MK

Dáváte k přístrojům návod? Zaškolujete zákazníky?
Samozřejmě. Každý si nářadí může vyzkoušet. Mám vytištěné i návody. Kdo sem přijde poprvé, je teoreticky poučen, jak s nářadím zacházet. Zákazníkům dávám i originální návod.

Podepisují vám zákazníci nějaké prohlášení o seznámení s užíváním nářadí?
Je to v rámci nájemní smlouvy, která se uzavírá na každou věc.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_15_MK

Půjčujete i nějaké větší stroje, které se vám do půjčovny nevejdou?
Ne nepůjčujeme, pouze, co máme zde.

Jak je to se zálohou nebo kaucí, skládají ji zákazníci, když si nářadí půjčují?
Na každou věc si beru kauci. U levnějších kusů je to téměř do výše pořizovací ceny. U dražších to dělá zhruba třetinu ceny. Nejvyšší kauci mám asi 10 tisíc korun. Nejdražší věcí byl vibrační pěch, ale ten nám bohužel ukradli v terénu.

Je nářadí proti odcizení nějak pojištěno?
Ne, nedá se pojistit nebo tomu tak alespoň bylo před lety. Teď už to možné asi je, ale předpokládám, že by bylo pojistné tak vysoké, že bych to ani nezaplatila.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_08_MK

Podílí se finančně zákazník, když mu nářadí v době zápůjčky ukradnou?
Ano, zákazník za půjčenou věc odpovídá a v takovém případě musí odcizenou věc uhradit.

Jak se zákazníci prokazují?
Občanským průkazem. I když bereme kauci, stačí jeden doklad. Není v tom ale žádná jistota. Ještě jsem se ale naštěstí nesetkala s tím, že by si někdo něco půjčil na kradenou občanku.

Pokud si zákazník chce zapůjčit větší přístroj a nemá auto, zajišťujete také odvoz?
Jen ve výjimečných případech. Jinak tuto službu neposkytujeme.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_16_MK

Jak se pohybuje výše půjčovného?
Je to podle pořizovací ceny a podle toho, jak se věc opotřebovává. Například ruční nářadí se většinou pohybuje od 20-ti korun do 100 korun na jeden den. V průměru je to tak 50 korun. U elektrických přístrojů to dělá 200 - 250 korun na den. Kompresor půjčuji od 200 korun, příklepová kladiva za 200 - 500, bruska na parkety je za 400. V podstatě je to u dražších zařízení kolem 500 korun.

Prodáváte k nářadí i spotřební materiál?
Ano mám tady běžný materiál jako jsou vrtáky, brusný papír do brusek, kotoučky do „flexek“, benzín do sekaček. Platí se podle spotřeby.

Jak je to s bezpečnostními prvky – helmami či ochrannými štíty?
Půjčujeme je k nářadí zdarma. Někdo toho využije a někdo má doma vlastní.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_17_MK

Máte tady i nebezpečné věci - například propan-butanové bomby. Jsou zákazníci, kteří si je půjčují, nějak více poučeni nebo je půjčujete jen těm znalejším?
Půjčují si je většinou řemeslníci a ti vědí, jak s nimi zacházet. Bombu po vrácení zvážíme a podle toho zaplatí zákazník spotřebovaný plyn.

Sledujete novinky na trhu, chodíte na veletrhy? Dokupujete novinky v nářadí?
Na veletrhy moc nechodím, ale chodí tam manžel a syn, takže informace mám. Občas se dívám na internet, co firmy nabízí nového. Když se něco nového na trhu objeví a o takové nářadí je zájem, kupuji jej. Je to podle poptávky zákazníků.

Co si zákazníci v poslední době půjčovali nejvíce?
V minulých letech si hodně půjčovali vertikutátory – provzdušňovače trávníků. Veliký zájem je také o bourací a vrtací kladiva.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_18_MK

Půjčujete stroje i včetně dělníků?
Ne, to nepůjčuju, ale mám na řemeslníky kontakty a už se párkrát stalo, že jsem je využila. Naposledy jeden zákazník sháněl zahradníka, aby mu pokácel strom.

Půjčují si nářadí i ženy? Pokud ano, jaké nejčastěji?
Ne moc často. Ale jsou ženy, které si dělají všechno samy. Půjčují si i bourací kladivo. Měla jsem tu paní, která si rekonstruovala byt. Sice s pomocí řemeslníků, ale spoustu věcí si tam dělala sama. Ženy si spíše půjčují věci na dodělávky – vrtačku, pilu a podobné věci. Jsou schopné si udělat poličku, pověsit si určité věci, renovovat nábytek. Ženy si chodí i pro „křoviňáky“ a sekačky.

Jak je to s nářadím na zahradu? Jaké je nejvíce žádané? Půjčují si i sekačky?
Zákazníci si nejvíce půjčují vertikutátory. Sekačku mají doma vlastní. Lidé, kteří mají sad a kosí trávu tak dvakrát do roka – předtím, než spadnou švestky - si chodí pro křovinořezy. Pojízdné sekačky si lidé půjčují, když se jim porouchá ta jejich.

Máte také sekačky na vysokou trávu?
Ne, půjčujeme pouze klasické sekačky – elektrické i se spalovacím motorem. Na vysokou trávu půjčujeme jen vyžínače a křovinořezy.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_19_MK

Je třeba zapůjčení nářadí předem objednat?
Nářadí mám většinou v několika kusech a nebývá v jednom okamžiku tak moc rozpůjčováno. Většinou, když někdo přijde neohlášený, tak tu něco je. Ale pro lepší komfort zákazníka je výhodnější zavolat si. Stačí den předem.

Máte nabídku nářadí i na internetu?
Ano mám. Výrobky jsou tam popsané, včetně ceny a kauce. Vše je uvedeno na adrese www.pujcovna-naradi.wz.cz.

Když si někdo půjčí více věcí najednou, získá od vás nějakou výhodu
Ano, máme smluvní ceny. Se zákazníky jednáme individuálně.

Udržujete a servisujete si stroje sami nebo odborný servis?
Běžný servis si děláme sami, ale minimálně jednou do roka nářadí putuje do odborného servisu. Například u Mountfieldu je to v rámci posezónních prohlídek. Vozíme tam vše, co od nich máme. Ostatní věci, když je to zrovna potřeba, vozíme do odborných servisů.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_20_MK

Přišel někdy zákazník s požadavkem na nářadí, jež nemáte a ani byste nákup takového stroje neplánovali?
Určitě. Momentálně jsou to vibrační pěchy pro pokládku zámkové dlažby. Chtěla bych takové stroje, ale jsou dost drahé.

Půjčujete také nářadí na údržbu bazénu, například vysavače?
Ne, z této oblasti nemáme nic.

Máte nějaké netradiční kousky? Je o ně zájem?
Například hledačku kovů. Tu si půjčují nejvíce lidé, kteří ztratí drahé prstýnky nebo klíče od auta. Letos v zimě byla díky sněhu půjčena mnohokrát. Na trubky a vedení to není vhodné, je to spíše pro hledání kovových věcí na povrchu. Dále zde máme odvhlčovač, vysoušeč, který jsme půjčovali do povodněmi postižených oblastí nebo kalová i ponorná čerpadla do studní, ale zhruba jen do 10-ti metrů hloubky. Máme tu i původní kempový vařič, který si zákazníci půjčili asi dvakrát.

Nabízí vám lidé k odkupu své nářadí, které někde získali, zdědili?
Ano děje se to. Občas přinesou i něco zajímavého, ale spíše mám pocit, že je to něco kradeného. Možnost odkupu tu ale je, pokud jsou to důvěryhodní lidé.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_21_MK

Chcete závěrem něco sdělit čtenářům brnovinek?
Čtenáře ráda uvítám, jsem jim k dispozici kdykoliv – i o víkendu a svátcích.

Půjčovna nářadí a průmyslového zboží - Olga Svitáková
půjčovna elektrického i manuálního ručního nářadí, doplňků, ochranných pomůcek, průmyslového zboží a zahradní techniky

Kroupova 298/94, Brno - Starý Lískovec, tel.: 547 356 061, 603 283 185, www.pujcovna-naradi.wz.cz

BUS 69 - zastávka U hřiště, TRAM 6, 8 - zastávka Dunajská

text a foto Marián K., brnovinky

Najít poklad, zbourat zeď? Bez investic, klidně hned. - Půjčovna nářadí Olga Svitáková Brno

059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_11_MK

Blíží se jaro, ze země lezou první květy, brzy se začne zelenat i trávník. Dlouhá zima je u konce. Možná se podepsala na našich domech, jarní práce na zahradě se rychle blíží. Některé práce se dělají jen párkrát ročně a holýma rukama to nejde. Protože se na všechny údržbářské úkony nevyplatí kupovat si nový stroj či přístroj, mnoha kutilům a zahrádkářům může přijít vhod půjčovna nářadí.


Co všechno si lze zapůjčit, na jak dlouho, kolik to stojí a co následuje, pokud přístroj poškodíme? Na tyto a další otázky brnovinkám odpovídala paní Olga Svitáková, majitelka Půjčovny nářadí v Kroupově ulici v Brně – Starém Lískovci.

Půjčovna nářadí a průmyslového zboží - Olga Svitáková
Kroupova 298/94, Brno - Starý Lískovec, tel.: 547 356 061, 603 283 185

059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_01_MK

Jak dlouho už lidem půjčujete nářadí?
Od roku 1991.

Kde se vzal nápad otevřít si půjčovnu?
To přinesl život. Stalo se to tak, že jsem byla se třemi dětmi na mateřské a koupili jsme si domeček, který jsme začali svépomocí opravovat. Manžel si nakoupil spoustu nářadí a moji přátelé si jej chodili půjčovat a tak nás napadlo, že bych si tím mohla trochu přivydělat. Vyřídila jsem si živnostenský list a potřebná povolení. Jednu místnost z rodinného domu jsme věnovali pro účely podnikání a půjčovna začala fungovat.

Půjčované věci podléhají vyšší zátěži, jak často je obměňujete?
Kupuji spíše kvalitnější věci kvůli životnosti. Původní nářadí jsme měli poměrně kvalitní. Nejvíce věcí jsme měli od firmy Narex. Potřebovala jsem rychle rozšířit sortiment a nakoupila nářadí v obchodních domech a hobby marketech. Ale to se nám neosvědčilo. Nářadí rychle odcházelo. Začali jsme proto raději opět kupovat značkové zboží, občas se naskytla nějaká akce nebo výprodej. Mám tady spoustu značek a věci se pořád kumulují.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_03_MK

Dá se u vás půjčit i ruční manuální nářadí?
Ano dá. Máme elektrické a také i různé drobné ruční nářadí.

Půjčujeme malířské sady, sady pro zedníky i ruční omítačku, která byla v jedné době velmi žádaná, dále žebříky, řezače dlažby, hořák na sváření lepenky s propan – butanovou bombou, ruční nůžky na plech, lopaty a další věci.

Na jak dlouho si lidé nářadí půjčují?
Většinou na jeden den nebo na víkend. Nářadí si lze půjčit i dlouhodobě.

Co když se nářadí u zákazníka porouchá?
Máme to ošetřeno tak, že pokud se porouchá motoricky, přestane fungovat, tak to řešíme my, protože je to většinou vinou opotřebení. Zákazník hradí pouze násilné poškození.

Jak se to identifikuje?
Když například přesekne kabel, nářadí mu spadne a něco se na něm rozbije. U spalovacích motorů se může jednat o zadření a při kontrole v servisu mi technici řeknou, že nebyl do benzínu přidán olej na mazání motoru. K přístrojům se spalovacími dvoutaktními motory dávám svůj už předem namíchaný benzín s olejem. Do čtyřtaktů se lije pouze benzín.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_05_MK

Dáváte k přístrojům návod? Zaškolujete zákazníky?
Samozřejmě. Každý si nářadí může vyzkoušet. Mám vytištěné i návody. Kdo sem přijde poprvé, je teoreticky poučen, jak s nářadím zacházet. Zákazníkům dávám i originální návod.

Podepisují vám zákazníci nějaké prohlášení o seznámení s užíváním nářadí?
Je to v rámci nájemní smlouvy, která se uzavírá na každou věc.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_15_MK

Půjčujete i nějaké větší stroje, které se vám do půjčovny nevejdou?
Ne nepůjčujeme, pouze, co máme zde.

Jak je to se zálohou nebo kaucí, skládají ji zákazníci, když si nářadí půjčují?
Na každou věc si beru kauci. U levnějších kusů je to téměř do výše pořizovací ceny. U dražších to dělá zhruba třetinu ceny. Nejvyšší kauci mám asi 10 tisíc korun. Nejdražší věcí byl vibrační pěch, ale ten nám bohužel ukradli v terénu.

Je nářadí proti odcizení nějak pojištěno?
Ne, nedá se pojistit nebo tomu tak alespoň bylo před lety. Teď už to možné asi je, ale předpokládám, že by bylo pojistné tak vysoké, že bych to ani nezaplatila.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_08_MK

Podílí se finančně zákazník, když mu nářadí v době zápůjčky ukradnou?
Ano, zákazník za půjčenou věc odpovídá a v takovém případě musí odcizenou věc uhradit.

Jak se zákazníci prokazují?
Občanským průkazem. I když bereme kauci, stačí jeden doklad. Není v tom ale žádná jistota. Ještě jsem se ale naštěstí nesetkala s tím, že by si někdo něco půjčil na kradenou občanku.

Pokud si zákazník chce zapůjčit větší přístroj a nemá auto, zajišťujete také odvoz?
Jen ve výjimečných případech. Jinak tuto službu neposkytujeme.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_16_MK

Jak se pohybuje výše půjčovného?
Je to podle pořizovací ceny a podle toho, jak se věc opotřebovává. Například ruční nářadí se většinou pohybuje od 20-ti korun do 100 korun na jeden den. V průměru je to tak 50 korun. U elektrických přístrojů to dělá 200 - 250 korun na den. Kompresor půjčuji od 200 korun, příklepová kladiva za 200 - 500, bruska na parkety je za 400. V podstatě je to u dražších zařízení kolem 500 korun.

Prodáváte k nářadí i spotřební materiál?
Ano mám tady běžný materiál jako jsou vrtáky, brusný papír do brusek, kotoučky do „flexek“, benzín do sekaček. Platí se podle spotřeby.

Jak je to s bezpečnostními prvky – helmami či ochrannými štíty?
Půjčujeme je k nářadí zdarma. Někdo toho využije a někdo má doma vlastní.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_17_MK

Máte tady i nebezpečné věci - například propan-butanové bomby. Jsou zákazníci, kteří si je půjčují, nějak více poučeni nebo je půjčujete jen těm znalejším?
Půjčují si je většinou řemeslníci a ti vědí, jak s nimi zacházet. Bombu po vrácení zvážíme a podle toho zaplatí zákazník spotřebovaný plyn.

Sledujete novinky na trhu, chodíte na veletrhy? Dokupujete novinky v nářadí?
Na veletrhy moc nechodím, ale chodí tam manžel a syn, takže informace mám. Občas se dívám na internet, co firmy nabízí nového. Když se něco nového na trhu objeví a o takové nářadí je zájem, kupuji jej. Je to podle poptávky zákazníků.

Co si zákazníci v poslední době půjčovali nejvíce?
V minulých letech si hodně půjčovali vertikutátory – provzdušňovače trávníků. Veliký zájem je také o bourací a vrtací kladiva.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_18_MK

Půjčujete stroje i včetně dělníků?
Ne, to nepůjčuju, ale mám na řemeslníky kontakty a už se párkrát stalo, že jsem je využila. Naposledy jeden zákazník sháněl zahradníka, aby mu pokácel strom.

Půjčují si nářadí i ženy? Pokud ano, jaké nejčastěji?
Ne moc často. Ale jsou ženy, které si dělají všechno samy. Půjčují si i bourací kladivo. Měla jsem tu paní, která si rekonstruovala byt. Sice s pomocí řemeslníků, ale spoustu věcí si tam dělala sama. Ženy si spíše půjčují věci na dodělávky – vrtačku, pilu a podobné věci. Jsou schopné si udělat poličku, pověsit si určité věci, renovovat nábytek. Ženy si chodí i pro „křoviňáky“ a sekačky.

Jak je to s nářadím na zahradu? Jaké je nejvíce žádané? Půjčují si i sekačky?
Zákazníci si nejvíce půjčují vertikutátory. Sekačku mají doma vlastní. Lidé, kteří mají sad a kosí trávu tak dvakrát do roka – předtím, než spadnou švestky - si chodí pro křovinořezy. Pojízdné sekačky si lidé půjčují, když se jim porouchá ta jejich.

Máte také sekačky na vysokou trávu?
Ne, půjčujeme pouze klasické sekačky – elektrické i se spalovacím motorem. Na vysokou trávu půjčujeme jen vyžínače a křovinořezy.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_19_MK

Je třeba zapůjčení nářadí předem objednat?
Nářadí mám většinou v několika kusech a nebývá v jednom okamžiku tak moc rozpůjčováno. Většinou, když někdo přijde neohlášený, tak tu něco je. Ale pro lepší komfort zákazníka je výhodnější zavolat si. Stačí den předem.

Máte nabídku nářadí i na internetu?
Ano mám. Výrobky jsou tam popsané, včetně ceny a kauce. Vše je uvedeno na adrese www.pujcovna-naradi.wz.cz.

Když si někdo půjčí více věcí najednou, získá od vás nějakou výhodu
Ano, máme smluvní ceny. Se zákazníky jednáme individuálně.

Udržujete a servisujete si stroje sami nebo odborný servis?
Běžný servis si děláme sami, ale minimálně jednou do roka nářadí putuje do odborného servisu. Například u Mountfieldu je to v rámci posezónních prohlídek. Vozíme tam vše, co od nich máme. Ostatní věci, když je to zrovna potřeba, vozíme do odborných servisů.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_20_MK

Přišel někdy zákazník s požadavkem na nářadí, jež nemáte a ani byste nákup takového stroje neplánovali?
Určitě. Momentálně jsou to vibrační pěchy pro pokládku zámkové dlažby. Chtěla bych takové stroje, ale jsou dost drahé.

Půjčujete také nářadí na údržbu bazénu, například vysavače?
Ne, z této oblasti nemáme nic.

Máte nějaké netradiční kousky? Je o ně zájem?
Například hledačku kovů. Tu si půjčují nejvíce lidé, kteří ztratí drahé prstýnky nebo klíče od auta. Letos v zimě byla díky sněhu půjčena mnohokrát. Na trubky a vedení to není vhodné, je to spíše pro hledání kovových věcí na povrchu. Dále zde máme odvhlčovač, vysoušeč, který jsme půjčovali do povodněmi postižených oblastí nebo kalová i ponorná čerpadla do studní, ale zhruba jen do 10-ti metrů hloubky. Máme tu i původní kempový vařič, který si zákazníci půjčili asi dvakrát.

Nabízí vám lidé k odkupu své nářadí, které někde získali, zdědili?
Ano děje se to. Občas přinesou i něco zajímavého, ale spíše mám pocit, že je to něco kradeného. Možnost odkupu tu ale je, pokud jsou to důvěryhodní lidé.059_Stary_Liskovec_Pujcovna_naradi_O_Svitakova_Kroupova_94_Brno_21_MK

Chcete závěrem něco sdělit čtenářům brnovinek?
Čtenáře ráda uvítám, jsem jim k dispozici kdykoliv – i o víkendu a svátcích.

Půjčovna nářadí a průmyslového zboží - Olga Svitáková
půjčovna elektrického i manuálního ručního nářadí, doplňků, ochranných pomůcek, průmyslového zboží a zahradní techniky

Kroupova 298/94, Brno - Starý Lískovec, tel.: 547 356 061, 603 283 185, www.pujcovna-naradi.wz.cz

BUS 69 - zastávka U hřiště, TRAM 6, 8 - zastávka Dunajská

text a foto Marián K., brnovinky

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze