brnovinky

Přepnout do PC verze

Politá sedačka? Pomůže čištění koberců i interiérů aut PUCLE SLUŽBY Brno

060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_0605_26032010_MK

Automobily, židle, křesla, sedací soupravy. Tam všude si sedáme, když někam jedeme, čteme si nebo relaxujeme. Časem se všechna ta sedací místa zanáší prachem a stávají se živnou půdou pro obyvatele, kterým nepořádek vyhovuje, například roztoče. Občas se bohužel i stane, že na čalouněnou sedačku vylijeme kávu, děti ji pokřtí čokoládou nebo lízátkem. Jak autosedačky či křesla vyčistit, abychom jim více neublížili? Lepší je to svěřit odborné firmě.

Jaké metody čištění se dnes používají, kolik vás vyčištění upatlané sedačky bude stát a za jak dlouho bude opět vypadat jako nová, se brnovinky ptaly pana Libora Lodera, majitele čistící firmy PUCLE SLUŽBY s.r.o., která sídlí na Kostelní zmole v Králově Poli v Brně. Praskla vám doma žárovka? I tu vám vymění.


PUCLE SLUŽBY s.r.o.

Kostelní zmola 2791/5, Brno - Královo Pole, tel.: 731 402 751

 

Jak dlouho už provozujete čištění aut a interiérů?

Začali jsme zhruba před rokem.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8608_12032010_MK

 

Co vás vedlo k tomu zabývat se takovou činností a začít v ní podnikat?

Motivem bylo zaměstnat lidi, kteří to mají na trhu práce složitější s tím, že jsme chtěli vybudovat pracovní místo pro dvě konkrétní osoby, které se ale nakonec rozhodli jinak a nám zůstala volná kapacita. Nabídli jsme ji Chráněnému bydlení svatého Michaela a oslovili jsme také Růžový sad. Snažíme se od začátku držet vyváženost mezi podnikatelským záměrem – prodávat věci a vydělávat peníze a mezi sociálním faktorem – vytvořit prostředí pro lidi, kteří to mají těžší na trhu práce.

 

Metod na čištění interiérů je několik, používáte kromě extrakční metody i jiné způsoby čištění?

Extrakční metody používáme při čištění čalounění a materiálů, které jsou k tomu vhodné. Jinak jsme schopni nabídnout jakékoliv čistící a úklidové práce. Odvádíme práci profesionálně a kvalitně.

 

Jak vlastně čištění probíhá? Dá se vyčistit každý interiér vozidel?

Funguje to tak, že nejdříve pečlivě vysajeme celé vozidlo včetně koberečků a zavazadlového prostoru. Pokud jsou na čalounění nějaké špatně čistitelné skvrny, použijeme speciální přípravek, kterým skvrny předčistíme a pak nasadíme extrakční metodu. Ta spočívá v tom, že je na čištěný předmět pod tlakem vstřikováno čistící médium, které je následně odsáno do sběrné nádoby.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8611_12032010_MK

 

Setkali jste se se skvrnami, které nebylo možné odstranit?

Zatím jsme vyčistili skoro vše. Samozřejmě jsou znečištění, které po sobě zanechají stopy, většinou staré zašlé skvrny například u koberců, kde již původ skvrny není identifikovatelný a neustálým zašlapáváním je stále více zafixovávána. Na takovém místě pak mohou nějaké zbytky skvrny zůstat.

 

Co používáte za čistící přípravky? Nemohou nějak poškodit čištěné místo?

Na klasické znečištění používáme klasické certifikované prostředky, které doporučuje výrobce přístrojů, jimiž čištění provádíme. Pokud je skvrna razantnější, používáme přípravky na bázi čpavku, který je ale hodně zředěný. Jsme velice opatrní a vždy nejdříve vyzkoušíme přípravek na malé části.

 

Jaký postup volíte při čištění kůže nebo koženky?

Pro její čištění jsou různé přípravky. Záleží na druhu kůže. Vždy volíme nejvhodnější metodu.

 

Čistí se také kůže mokrou cestou nebo se pouze vytírá vlhkým hadrem?

Jsou druhy kůže, které mokrou cestou nelze čistit, poškodili bychom tím materiál. U velurových kůží se dá velmi opatrně použít extrakční metoda s tím, že povrch kůže se nesmí zvlhčit příliš.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8610_12032010_MK

 

Čím se kůže po vyčištění konzervuje?

U řezané kůže se používají klasické přípravky na konzervaci, které lze použít i na obuv. Nakonzervovaná kůže pak vydrží čistá po delší dobu.

 

Jak dlouhou dobu kůže vydrží nakonzervována?

Záleží na místě, předpoklad je půl roku až rok, poté je dobré ji znovu vyčistit. V automobilu, kde je vystavena častým změnám teplot a slunečnímu záření, to může být doba mnohem kratší.

 

Je potřeba čistit i na první pohled čisté čalounění?

U sedadel ať v autě nebo sedacích křesel a souprav v interiéru je hlavně důležitý efekt zdravotní. Po vyčištění můžeme zákazníkovi ukázat, co vše jsme dostali z podpovrchových vrstev.

 

Z čeho se nepořádek skládá?

Neidentifikujeme to přesně. Je to prostředí příznivé pro rozmnožování roztočů - především těch, kteří způsobují alergie. Proto je důležité pravidelně čistit, abychom tomu zabránili.

 

060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8612_12032010_MK

Používáte jiné přípravky pro alergiky?

V první fázi je důležité, aby celé prostředí bylo čisté. Čistící přípravek není po našem odchodu nijak znatelný, proto není třeba používat nějaké speciální přípravky pro alergiky. Aby přípravek působil pořádně, musí se čištění provádět v několika vlnách. Přípravky po sobě zanechají pouze jemnou svěží vůni. Na prvním místě je prostě čistota.

 

Co byste alergikům poradil? Je potřeba dodržovat nějaké zásady?

Snižování expozice roztočů - hlavních původců alergií, lze v domácnostech dosahovat prostředky nejednoduššími, ke kterým patří změněný režim úklidu, nebo prostředky vyžadující určité finanční investice a náročnější úpravy bytu. Boj proti roztočům se skládá ze dvou základních taktik: zabránit jejich rozmnožování a odstraňovat jejich alergeny. V praxi se obě taktiky projevují ve způsobu zařízení bytu a v režimu úklidu. Je potřeba dodržovat pravidelné větrání lůžkovin před jejich uložením nebo zastláním. Alergikům pomohou bezpéřová lůžka, vhodné jsou například deky a polštáře z dutých vláken. Důležitá je také osobní hygiena včetně stříhání vlasů a nehtů prováděná pouze v koupelně. Alergici by neměli mít v bytě pokud možno žádné koberce a když se bez nich nelze obejít, tak rozhodně ne vlněné. Správná teplota by se měla pohybovat okolo 22 °C a vlhkost do 50 %.Vhodné je používání povlaků na matrace a lůžkoviny, jež zabraňují šíření alergenů do ovzduší bytu. Samozřejmostí je pravidelný úklid, vysávání a odstraňování prachu na mokro, případně použití speciálních antialergenových chemických přípravků. Našimi zákazníky jsou rovněž alergici, kterým jsme doporučováni i alergology. Vyjádření některých z nich lze nalézt v referencích na našich webových stranách.

060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8618_12032010_MK

 

Dojíždíte za zákazníkem pokud chce vyčistit automobil nebo jej musí přivézt k vám?

Ano, dojíždíme. Zákazník může průběh čištění kontrolovat. Potřebujeme pouze přívod elektrického proudu, ostatní máme s sebou.

 

Zaměřujete se jen na osobní automobily nebo také mikrobusy či autobusy?

Na všechny typy vozidel. Máme zákazníky, kteří provozují cestovní kancelář a ti si u nás nechávají čistit 20-ti místné vozidlo.

 

A co železniční vagóny a jiné dopravní prostředky?

České dráhy používají jinou metodu. Čistící práce si dopravci zajišťují sami. Není ani moc času, aby nechávali interiér vagónů někde schnout.

 

Nabízíte i drobné opravářské práce. Do jaké míry se tohoto dá využít?

Děláme to, jelikož jsme byli osloveni zákazníky, kteří si sami opravit nic neumí nebo nemohou. Za hodinovou sazbu provedeme třeba výměnu žárovky, přimontujeme poličky, sundáme záclony. Větší odborné opravy pak řešíme subdodávkou.

060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8622_12032010_MK

 

Čistíte také koberce? Pokud ano, tak i ty „dlouhosrsté“?

Ano i koberce. Výjimku mohou tvořit nějaké speciální velice drahé perské a jiné koberce. Zajišťujeme čištění bytového textilu zhruba do 100 m2 plochy.

Máte nějaké výhody pro stálé zákazníky?

Co se týče automobilů, tak jsme stálým a větším zákazníkům nabízeli každé 11. čistění zdarma.

 

Jaké netradiční prostory jste už čistili?

Nedávno jsme čistili Dům léčby bolesti s hospicem svatého Josefa v Rajhradě. Kompletně jsme vyčistili čalounění, čalouněné židle, sedací soupravu i koberec.

 

Zajišťujete nějaké další služby?

Čistíme také zimní zahrady. Vyčistíme i okna a jiné skleněné plochy. Specializujeme se ale hlavně na čalounění. Provádíme rovněž čistění a mytí podlah rodinných domků i kancelářských prostor. Zvládneme vyčistit i celou školu.

 

Jak dlouho v průměru čištění čalounění trvá?

Záleží na mnoha faktorech. U auta to trvá ve dvou lidech zhruba dvě hodiny plus doba schnutí, která zabere okolo tří hodin.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8625_12032010_MK

 

Svěřují vám při čištění čalounění zákazníci klíče od bytu? Ručíte za případné škody?

Zákazník bývá většinou přítomen. Garantujeme, že se zákazníkovi nic neztratí. Pokud bychom něco rozbili nebo znehodnotili, jsme samozřejmě odpovědní za svoji práci.

 

Jak je to s čistěním chlupů a štětin od zvířat? Lze je nějak jednoduše z čalounění dostat?

Čištění provádíme manuálně a postupujeme centimetr po centimetru. Máme sice k dispozici speciální lepící válečky, ale většinou musíme brát každou štětinku rukama.

 

Sledujete nové trendy a technologie v čištění?

Neustále sledujeme internet a testujeme nové věci.

 

Na kolik zákazníka vyčištění autosedaček nebo křesla přijde?

U standardních zakázek účtujeme paušální ceny. Například u čištění čalouněné židle je to od 20-ti do 50-ti korun, třímístnou sedačku za 360,- korun (+ dph). Čalouněné autosedačky vysajeme a vyčistíme extraktorem za 480,- korun (+ dph) s tím, že přijedeme až k zákazníkovi.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_0615_26032010_MK

 

Co vše je v ceně zahrnuto?

Jsou v ní zahrnuty čistící přípravky a práce. Když se jedná o zakázku nad 700,- korun, tak si po Brně neúčtujeme cestu. Mimo Brno je to otázka dohody.

 

Překvapilo vás během vaší práce něco?

Jedno auto pravděpodobně sloužilo jako WC pro kočky. Majitel nás na to ale neupozornil. Bylo velmi nepříjemné takový prostor čistit.

 

Co propálená místa v autosedačkách a zápach z cigaret?

Propálené sedačky vyčistíme také, ale díra v nich samozřejmě zůstane. Přípravek, jenž používáme, má v sobě zároveň jemný parfém, který cigaretový zápach minimalizuje.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_0609_26032010_MK

 

Na začátku jsme zmínili, že jste spolupracovali s různými sdruženími, pokračuje spolupráce i nadále?

Ano a nejen to. Jsem místopředsedou občanského sdružení DVEŘE, které se zabývá pomocí a podporou při hledání pracovního místa pro zdravotně postižené, rekondičními seberozvojovými prožitkovými kurzy pro pracující v pomáhajících profesích, zajišťuje sociální dimenzi, popis pracovního místa a úpravy pracovního prostředí pro osoby se zdravotním postižením, sociální podporu pracovníků a asistenci, výběr pracovníků a kontakt s úřady. Mimo to spolupracujeme s občanským sdružením V růžovém sadu - dílnou nového typu pro lidi s mentálním handicapem, kteří pro stupeň svého handicapu nikdy nebyli zaměstnáni, dále s kavárnou Anděl - tréninkovým pracovištěm pro lidi s mentálním postižením. Naším partnerem je i pracovní a sociální agentura Pasáž.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_0610_26032010_MK

 

Je chvályhodné, že nemyslíte pouze na to, jak svým podnikání získat finanční prostředky, ale pomáháte i těm, jež to potřebují. Chtěl byste na závěr něco vzkázat našim čtenářům?

Je dobré předat práci lidem, kteří jí umí dobře a spolehlivě.

 

PUCLE SLUŽBY s.r.o.

hloubkové čištění čalounění, sedacích souprav, koberců, interiérů vozidel, čištění zimních zahrad a skleníků

Kostelní zmola 2791/5, Brno - Královo Pole, tel.: 731 402 751, více na webových stranách

BUS 43 - zastávka Kostelní zmola

 

text a foto Marián K., brnovinky


Politá sedačka? Pomůže čištění koberců i interiérů aut PUCLE SLUŽBY Brno

060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_0605_26032010_MK

Automobily, židle, křesla, sedací soupravy. Tam všude si sedáme, když někam jedeme, čteme si nebo relaxujeme. Časem se všechna ta sedací místa zanáší prachem a stávají se živnou půdou pro obyvatele, kterým nepořádek vyhovuje, například roztoče. Občas se bohužel i stane, že na čalouněnou sedačku vylijeme kávu, děti ji pokřtí čokoládou nebo lízátkem. Jak autosedačky či křesla vyčistit, abychom jim více neublížili? Lepší je to svěřit odborné firmě.

Jaké metody čištění se dnes používají, kolik vás vyčištění upatlané sedačky bude stát a za jak dlouho bude opět vypadat jako nová, se brnovinky ptaly pana Libora Lodera, majitele čistící firmy PUCLE SLUŽBY s.r.o., která sídlí na Kostelní zmole v Králově Poli v Brně. Praskla vám doma žárovka? I tu vám vymění.


PUCLE SLUŽBY s.r.o.

Kostelní zmola 2791/5, Brno - Královo Pole, tel.: 731 402 751

 

Jak dlouho už provozujete čištění aut a interiérů?

Začali jsme zhruba před rokem.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8608_12032010_MK

 

Co vás vedlo k tomu zabývat se takovou činností a začít v ní podnikat?

Motivem bylo zaměstnat lidi, kteří to mají na trhu práce složitější s tím, že jsme chtěli vybudovat pracovní místo pro dvě konkrétní osoby, které se ale nakonec rozhodli jinak a nám zůstala volná kapacita. Nabídli jsme ji Chráněnému bydlení svatého Michaela a oslovili jsme také Růžový sad. Snažíme se od začátku držet vyváženost mezi podnikatelským záměrem – prodávat věci a vydělávat peníze a mezi sociálním faktorem – vytvořit prostředí pro lidi, kteří to mají těžší na trhu práce.

 

Metod na čištění interiérů je několik, používáte kromě extrakční metody i jiné způsoby čištění?

Extrakční metody používáme při čištění čalounění a materiálů, které jsou k tomu vhodné. Jinak jsme schopni nabídnout jakékoliv čistící a úklidové práce. Odvádíme práci profesionálně a kvalitně.

 

Jak vlastně čištění probíhá? Dá se vyčistit každý interiér vozidel?

Funguje to tak, že nejdříve pečlivě vysajeme celé vozidlo včetně koberečků a zavazadlového prostoru. Pokud jsou na čalounění nějaké špatně čistitelné skvrny, použijeme speciální přípravek, kterým skvrny předčistíme a pak nasadíme extrakční metodu. Ta spočívá v tom, že je na čištěný předmět pod tlakem vstřikováno čistící médium, které je následně odsáno do sběrné nádoby.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8611_12032010_MK

 

Setkali jste se se skvrnami, které nebylo možné odstranit?

Zatím jsme vyčistili skoro vše. Samozřejmě jsou znečištění, které po sobě zanechají stopy, většinou staré zašlé skvrny například u koberců, kde již původ skvrny není identifikovatelný a neustálým zašlapáváním je stále více zafixovávána. Na takovém místě pak mohou nějaké zbytky skvrny zůstat.

 

Co používáte za čistící přípravky? Nemohou nějak poškodit čištěné místo?

Na klasické znečištění používáme klasické certifikované prostředky, které doporučuje výrobce přístrojů, jimiž čištění provádíme. Pokud je skvrna razantnější, používáme přípravky na bázi čpavku, který je ale hodně zředěný. Jsme velice opatrní a vždy nejdříve vyzkoušíme přípravek na malé části.

 

Jaký postup volíte při čištění kůže nebo koženky?

Pro její čištění jsou různé přípravky. Záleží na druhu kůže. Vždy volíme nejvhodnější metodu.

 

Čistí se také kůže mokrou cestou nebo se pouze vytírá vlhkým hadrem?

Jsou druhy kůže, které mokrou cestou nelze čistit, poškodili bychom tím materiál. U velurových kůží se dá velmi opatrně použít extrakční metoda s tím, že povrch kůže se nesmí zvlhčit příliš.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8610_12032010_MK

 

Čím se kůže po vyčištění konzervuje?

U řezané kůže se používají klasické přípravky na konzervaci, které lze použít i na obuv. Nakonzervovaná kůže pak vydrží čistá po delší dobu.

 

Jak dlouhou dobu kůže vydrží nakonzervována?

Záleží na místě, předpoklad je půl roku až rok, poté je dobré ji znovu vyčistit. V automobilu, kde je vystavena častým změnám teplot a slunečnímu záření, to může být doba mnohem kratší.

 

Je potřeba čistit i na první pohled čisté čalounění?

U sedadel ať v autě nebo sedacích křesel a souprav v interiéru je hlavně důležitý efekt zdravotní. Po vyčištění můžeme zákazníkovi ukázat, co vše jsme dostali z podpovrchových vrstev.

 

Z čeho se nepořádek skládá?

Neidentifikujeme to přesně. Je to prostředí příznivé pro rozmnožování roztočů - především těch, kteří způsobují alergie. Proto je důležité pravidelně čistit, abychom tomu zabránili.

 

060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8612_12032010_MK

Používáte jiné přípravky pro alergiky?

V první fázi je důležité, aby celé prostředí bylo čisté. Čistící přípravek není po našem odchodu nijak znatelný, proto není třeba používat nějaké speciální přípravky pro alergiky. Aby přípravek působil pořádně, musí se čištění provádět v několika vlnách. Přípravky po sobě zanechají pouze jemnou svěží vůni. Na prvním místě je prostě čistota.

 

Co byste alergikům poradil? Je potřeba dodržovat nějaké zásady?

Snižování expozice roztočů - hlavních původců alergií, lze v domácnostech dosahovat prostředky nejednoduššími, ke kterým patří změněný režim úklidu, nebo prostředky vyžadující určité finanční investice a náročnější úpravy bytu. Boj proti roztočům se skládá ze dvou základních taktik: zabránit jejich rozmnožování a odstraňovat jejich alergeny. V praxi se obě taktiky projevují ve způsobu zařízení bytu a v režimu úklidu. Je potřeba dodržovat pravidelné větrání lůžkovin před jejich uložením nebo zastláním. Alergikům pomohou bezpéřová lůžka, vhodné jsou například deky a polštáře z dutých vláken. Důležitá je také osobní hygiena včetně stříhání vlasů a nehtů prováděná pouze v koupelně. Alergici by neměli mít v bytě pokud možno žádné koberce a když se bez nich nelze obejít, tak rozhodně ne vlněné. Správná teplota by se měla pohybovat okolo 22 °C a vlhkost do 50 %.Vhodné je používání povlaků na matrace a lůžkoviny, jež zabraňují šíření alergenů do ovzduší bytu. Samozřejmostí je pravidelný úklid, vysávání a odstraňování prachu na mokro, případně použití speciálních antialergenových chemických přípravků. Našimi zákazníky jsou rovněž alergici, kterým jsme doporučováni i alergology. Vyjádření některých z nich lze nalézt v referencích na našich webových stranách.

060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8618_12032010_MK

 

Dojíždíte za zákazníkem pokud chce vyčistit automobil nebo jej musí přivézt k vám?

Ano, dojíždíme. Zákazník může průběh čištění kontrolovat. Potřebujeme pouze přívod elektrického proudu, ostatní máme s sebou.

 

Zaměřujete se jen na osobní automobily nebo také mikrobusy či autobusy?

Na všechny typy vozidel. Máme zákazníky, kteří provozují cestovní kancelář a ti si u nás nechávají čistit 20-ti místné vozidlo.

 

A co železniční vagóny a jiné dopravní prostředky?

České dráhy používají jinou metodu. Čistící práce si dopravci zajišťují sami. Není ani moc času, aby nechávali interiér vagónů někde schnout.

 

Nabízíte i drobné opravářské práce. Do jaké míry se tohoto dá využít?

Děláme to, jelikož jsme byli osloveni zákazníky, kteří si sami opravit nic neumí nebo nemohou. Za hodinovou sazbu provedeme třeba výměnu žárovky, přimontujeme poličky, sundáme záclony. Větší odborné opravy pak řešíme subdodávkou.

060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8622_12032010_MK

 

Čistíte také koberce? Pokud ano, tak i ty „dlouhosrsté“?

Ano i koberce. Výjimku mohou tvořit nějaké speciální velice drahé perské a jiné koberce. Zajišťujeme čištění bytového textilu zhruba do 100 m2 plochy.

Máte nějaké výhody pro stálé zákazníky?

Co se týče automobilů, tak jsme stálým a větším zákazníkům nabízeli každé 11. čistění zdarma.

 

Jaké netradiční prostory jste už čistili?

Nedávno jsme čistili Dům léčby bolesti s hospicem svatého Josefa v Rajhradě. Kompletně jsme vyčistili čalounění, čalouněné židle, sedací soupravu i koberec.

 

Zajišťujete nějaké další služby?

Čistíme také zimní zahrady. Vyčistíme i okna a jiné skleněné plochy. Specializujeme se ale hlavně na čalounění. Provádíme rovněž čistění a mytí podlah rodinných domků i kancelářských prostor. Zvládneme vyčistit i celou školu.

 

Jak dlouho v průměru čištění čalounění trvá?

Záleží na mnoha faktorech. U auta to trvá ve dvou lidech zhruba dvě hodiny plus doba schnutí, která zabere okolo tří hodin.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_8625_12032010_MK

 

Svěřují vám při čištění čalounění zákazníci klíče od bytu? Ručíte za případné škody?

Zákazník bývá většinou přítomen. Garantujeme, že se zákazníkovi nic neztratí. Pokud bychom něco rozbili nebo znehodnotili, jsme samozřejmě odpovědní za svoji práci.

 

Jak je to s čistěním chlupů a štětin od zvířat? Lze je nějak jednoduše z čalounění dostat?

Čištění provádíme manuálně a postupujeme centimetr po centimetru. Máme sice k dispozici speciální lepící válečky, ale většinou musíme brát každou štětinku rukama.

 

Sledujete nové trendy a technologie v čištění?

Neustále sledujeme internet a testujeme nové věci.

 

Na kolik zákazníka vyčištění autosedaček nebo křesla přijde?

U standardních zakázek účtujeme paušální ceny. Například u čištění čalouněné židle je to od 20-ti do 50-ti korun, třímístnou sedačku za 360,- korun (+ dph). Čalouněné autosedačky vysajeme a vyčistíme extraktorem za 480,- korun (+ dph) s tím, že přijedeme až k zákazníkovi.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_0615_26032010_MK

 

Co vše je v ceně zahrnuto?

Jsou v ní zahrnuty čistící přípravky a práce. Když se jedná o zakázku nad 700,- korun, tak si po Brně neúčtujeme cestu. Mimo Brno je to otázka dohody.

 

Překvapilo vás během vaší práce něco?

Jedno auto pravděpodobně sloužilo jako WC pro kočky. Majitel nás na to ale neupozornil. Bylo velmi nepříjemné takový prostor čistit.

 

Co propálená místa v autosedačkách a zápach z cigaret?

Propálené sedačky vyčistíme také, ale díra v nich samozřejmě zůstane. Přípravek, jenž používáme, má v sobě zároveň jemný parfém, který cigaretový zápach minimalizuje.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_0609_26032010_MK

 

Na začátku jsme zmínili, že jste spolupracovali s různými sdruženími, pokračuje spolupráce i nadále?

Ano a nejen to. Jsem místopředsedou občanského sdružení DVEŘE, které se zabývá pomocí a podporou při hledání pracovního místa pro zdravotně postižené, rekondičními seberozvojovými prožitkovými kurzy pro pracující v pomáhajících profesích, zajišťuje sociální dimenzi, popis pracovního místa a úpravy pracovního prostředí pro osoby se zdravotním postižením, sociální podporu pracovníků a asistenci, výběr pracovníků a kontakt s úřady. Mimo to spolupracujeme s občanským sdružením V růžovém sadu - dílnou nového typu pro lidi s mentálním handicapem, kteří pro stupeň svého handicapu nikdy nebyli zaměstnáni, dále s kavárnou Anděl - tréninkovým pracovištěm pro lidi s mentálním postižením. Naším partnerem je i pracovní a sociální agentura Pasáž.060_Kralovo_Pole_Pucle_sluzby_L_Loder_Kostelni_zmola_5_Brno_IMG_0610_26032010_MK

 

Je chvályhodné, že nemyslíte pouze na to, jak svým podnikání získat finanční prostředky, ale pomáháte i těm, jež to potřebují. Chtěl byste na závěr něco vzkázat našim čtenářům?

Je dobré předat práci lidem, kteří jí umí dobře a spolehlivě.

 

PUCLE SLUŽBY s.r.o.

hloubkové čištění čalounění, sedacích souprav, koberců, interiérů vozidel, čištění zimních zahrad a skleníků

Kostelní zmola 2791/5, Brno - Královo Pole, tel.: 731 402 751, více na webových stranách

BUS 43 - zastávka Kostelní zmola

 

text a foto Marián K., brnovinky


Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze