brnovinky

Přepnout do PC verze

Tam, kde kouzlí Čáryfuk – obchod s dětskými sny v Brně

uvod_050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3551_20012010_MKTam, kde kouzlí Čáryfuk – obchod s dětskými sny v Brně

 

Pamatujete si časy, když jsme si jako malí přáli něco, co měly jiné děti? Bohužel někdy nepomohlo ani trochu toho žadonění u rodičů. Tehdy bylo těžké dětským rozumem posoudit, že máme zase něco, co nemají ostatní spoluvrstevníci. Výběr v obchodech s hračkami byl také dost omezený a proto všichni kluci měli tatry a trambusy na písek a holky zase podobné panenky. Dnes je doba jiná, trh s dětskými hračkami je doslova přesycen a není proto jednoduché něco kvalitního pro své ratolesti vůbec vybrat.

 

 

Zprávy státní zkušebny o závadnosti některých hraček to navíc vůbec neusnadňují. Ale děti nepotřebují jenom hračky. Protože je nelze vždy nosit v náruči, k dětské výbavě patří i kočárky, autosedačky, jídelní židličky, koupací vaničky a mnoho dalšího. Jak vybrat správně, aby naši miláčci nebyli ohroženi na zdraví a byli spokojeni? V tom čtenářům prostřednictvím BrNovinek poradili manželé paní Mgr. Andrea Šenková a pan Ing. Libor Šenk, kteří již dlouhá léta provozují obchod s dětským vybavením s čarodějným názvem Čáryfuk na brněnském Cejlu a zároveň potřeby pro děti dodávají zákazníkům formou e-shopu.

logo_Caryfuk

 

Čáryfuk - dětské vybavení
Cejl 32, Brno - střed - Zábrdovice, tel.: 532 302 018

050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3522_20012010_MK

 

Od kdy už se zabýváte dětským vybavením?

V roce 2003 jsme spustili e-shop, kamennou prodejnu provozujeme druhým rokem.

 

Co vás vedlo k myšlence začít prodávat hračky, kočárky, autosedačky?050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3525_20012010_MK

Vlastní zkušenost a mateřská. V té době se začínaly více rozjíždět e-shopy a výběr dětského vybavení byl na trhu omezený. Rozhodli jsme se otevřít e-shop a zpočátku jsme to brali jen jako přivýdělek. Zájem zákazníků ale vzrůstal, tak jsme se tomu začali věnovat naplno.

 

Zákazníky velice zajímá kvalita a bezpečnost dětských autosedaček a jejich možné použití. Jak to s nimi je? Jsou na trhu nějaké novinky?

Autosedaček je na trhu celá řada a nepřeberné množství barev a typů. Všechny dětské autosedačky prodávané v České republice a vůbec v EU musí splňovat přísné normy Evropské unie. Autosedačky jsou povinné, dokud dítě nepřeroste výšku 150 cm nebo hmotnost 36 kg. Autosedačky se dělí podle hmotnosti dítěte, lze ale zvolit i univerzální model, který je možné výškově upravit. Existují tři základní skupiny podle hmotnosti dítěte: 0 – 13 kg, 9 – 18 kg, 15 – 36 kg. Je ale možné sehnat i autosedačky v provedení pro děti o hmotnosti 0 – 36 kg nebo 9 – 36 kg. Všechny dětské sedačky jsou homologované. Nejlepší je přijet přímo s automobilem a vyzkoušet sedačku u nás. Nezáleží jen na tom, aby šla připevnit do auta, ale hlavně, aby se v ní dítěti pohodlně sedělo. Sedačka se do automobilu připíná bezpečnostními pásy, které jsou podmínkou pro její instalaci. Prodáváme také dětské autosedačky s novějším systémem Isofix, který se používá u novějších modelů automobilů. Sedačka se jen rychle naklapne do k tomu určených úchytů v autě a manipulace s ní je tak mnohem jednodušší, než s bezpečnostními pásy.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3550_20012010_MK

 

Jak je dítě v autosedačce fixováno? Používají se stále pásy, které dítě k sedačce přitáhnou?

Některé sedačky jsou stále s pásy, ale novým hitem jsou autosedačky bez pásů, které nahrazuje pultík, jenž dítě k sedačce fixuje. Autosedačky s pultíkem jsou mnohem bezpečnější pro hlavičku dítěte. Pokud je dítě k sedačce připevněno pásy, při případném nárazu jej pásy ihned zabrzdí, ale ne hlavičku, která se samozřejmě nárazem automobilu ohýbá rychle dopředu a může tak dojít až k poranění krční páteře dítěte. Oproti tomu pultík při nárazu umožňuje přirozený pohyb a postupně utlumí náraz tělíčka a následně hlavičky dítěte. Nedochází tak k trhavému pohybu.

 

Kde se autosedačky vyrábějí? Dostávají se na trh i asijské výrobky?

Autosedačky k nám míří prakticky ze všech zemí světa, na trhu je řada dovozců s vlastní značkou. Všechny námi prodávané autosedačky splňují přísné normy EU.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3544_20012010_MK

 

Jak sedačku správně udržovat, aby co nejdéle vydržela?

90 % potahů autosedaček je pratelných. Výrobci k sedačkám dodávají i letní potahy, které mohou být z froté materiálů. Dítě si tak nesedne na rozpálenou sedačku. Plně postačuje běžná údržba a šetrné zacházení.

 

Dodávají se na zimu nějaké vyhřívače autosedaček?

K dostání jsou dostupné vyhřívací vložky s napojením do autozásuvky. Otázkou je, jak je u nich vyřešena termoregulace. Malé dítě totiž neřekne, že jej něco pálí, proto bychom měli být k těmto výrobkům zvlášť opatrní a v případě potřeby volit jen osvědčené a kvalitní značky.

 

Lze autosedačku připevnit na přední sedadlo spolujezdce, pokud maminka řídí a je sama v autě?

Ano, naše legislativa to umožnuje. Nejčasteji se na předním sedadle vozí autosedačky od 0 do 13 kg, takzvané vajíčko. Velice důležité je ale vypnout čelní airbag a sedačku (vajíčko) připevnit proti směru jízdy. Poměrně často se setkáváme s tím, že rodiče poutají tuto autosedačku po směru jízdy a vystavují tak miminko velkému riziku poranění krční páteře v případě čelního nárazu nebo prudkého zabrždění.

050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3528_20012010_MK

 

Vysedněme z auta ven – do kočárku, poměrně novou záležitostí jsou kočárky sportovní na in-line bruslení, běh a jiné aktivity, jaká je v této kategorii nabídka?

Prodáváme i kočárky pro sport, ale výběr pro aktivní sportovce není na trhu zatím moc široký. Jedná se například o řadu X-Lander Run, ve které mají tříkolové kočárky větší zkosená kola pro lepší stabilitu a brzdu na rukojeti, aby mohl běžec nebo bruslař v případě potřeby včas bezpečně zastavit. Letos na jaře dooplníme nabídku o nové kočárky z USA, opět určené pro běhající a bruslící rodiče.

 

Používají maminky více klasiku nebo „sporťáky“?

Obojí. Pokud vozí malá miminka, používají klasické hluboké kočárky. Poslední trend v konstrukcích kočárků je podvozek, na který se nasadí hluboká a později pak sportovní nástavba. Takový kočárek tedy koupí rodiče komplet před narozením miminka. Velmi často pak maminky doplní kolem jednoho roku věku dítěte svůj vozový park o další – subtilnější - sporťák nebo golfky, které se snáz převážejí a bývají i prostorově úspornější.

050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3532_20012010_MK

 

Jsou nějaké nové typy kočárků pro dvojčata a trojčata?

Ano, děti v nich už mohou sedět i nad sebou nebo za sebou, ale takové kočárky nejsou pro děti nejpohodlnější. Existují i verze pro trojčátka. Dnes není problém sehnat cokoliv, otázkou je, kolik to bude stát. Ke kočárkům výrobci dodávají mnoho příslušenství – pláštěnky, sluneční clony, tašky na rukojeť nebo také lyžiny na jízdu po sněhu. Kočárky mohou mít různá polohování, kolečka s kotoučovou brzdou nebo ručně vyřezávanou vaničku a další vymoženosti. Ale u takových si musí zákazník připlatit. Důležitá informace je, že kočárek nelze vybírat pouze podle tabulek a technických parametrů, jak to někdy praktikují tatínkové. Každý je jiný, ať provedením, výbavou, barvou. Je lepší se přijít podívat osobně a vybrat v naší prodejně.

 

Co když se kočárek porouchá, jak dlouho trvá oprava?

Kočárek pošleme výrobci na opravu, ale aby se mohly děti dále vozit, půjčujeme zákazníkům, kteří si u nás kočárek koupili, náhradní - po celou dobu opravy.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3543_20012010_MK

 

Zahlédl jsem i jakési „nášlapy“ upevněné ke kočárku, ty jsou určeny pro děti, maminku nebo bednu s pivem?

Jedná se o takzvaný skejt pro větší děti, které už bolí nožičky. Stoupnou si na něj a jedou společně s kočárkem. Maminku ale skejt neuveze a pivo už snad dnes maminky tatínkům nevozí.

 

Kdysi se děti vozily v „pérácích“, vyrábí se i dnes?

Na trhu jsou k dostání různé retro kočárky ve stylu 19. století. Pokud je více myšleno na design, jde pak stranou praktičnost použití, takové kočárky mívají menší úložné prostory.

 

Prodáváte i starší autosedačky a kočárky?

Ne, protože nikdy nelze zjistit, zda autosedačka nebyla v bouraném autě nebo nespadla na zem. Stačí malá prasklina a při další nehodě už dítě nemusí ochránit. Je to stejné jako u přileb. Po nehodě by se měly vyměnit nebo poslat k výrobci na kontrolu do zkušebny.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3555_20012010_MK

 

S čím si dnešní děti hrají?

Pro ty nejmenší máme bezpečné kojenecké hračky. V nabídce máme hračky pro všechny děti od 0 do 99-ti let věku.

 

Znají děti i hračky, které přinášely radost husákovým dětem?

Svůj návrat zažívá Igráček a stále se vyrábí stavebnice Merkur, dřevěné i plechové hračky včetně plechového plně funkčního traktora. Oblíbené je i Lego. Cena takových hraček je dnes bohužel mnohem vyšší, než v minulosti.

 

Jak vás napadlo pojmenovat váš obchod podle známého čaroděje Čáryfuka?

Je to náš oblíbenec. Když jsme přemýšleli nad názvem, zjistili jsme, že konkurence používá jméno jednoho zlého čaroděje. Řekli jsme si: „Půjdeme dál a pojmenujeme náš obchod podle hodného kouzelníka.“ a název Čáryfuk byl na světě. Samozřejmě v naší nabídce nesmí chybět ani DVD s čáryfukovými příběhy. Přejmenovali nás i někteří zákazníci a říkají nám pan a paní Čáryfukovi.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3570_20012010_MK

 

Prodáváte i dětské oblečení?

Pouze do třech let věku a převážně kojenecký textil. Oblečení se mění podle sezóny. Je zajímavé, že výrobci používají vždy nějaké motivy zvířátek a podle nich je pak navržena celá kolekce. Jeden rok byla žirafí kolekce, další velbloudí, pak hrošíkovská. Maminky u nás seženou i malé rifle pro své děti, ale to je spíš otázka vzhledu, ne každá maminka je chce na své dítě složitě navlékat.

Kromě oblečení nabízíme kompletní kojenecké potřeby – vaničky, přebalovací pulty, jídelní židličky, hygienické potřeby, zábrany na schodiště, krytky na ostré rohy nábytku.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3567_20012010_MK

 

Jak zajistit bezpečnost dítěte, když u něj nejsou zrovna rodiče?

Možností a systémů je několik. Začít můžeme monitory dechu, protože syndrom náhlého úmrtí kojenců je pro rodiče veliká noční můra a někdy ani není poznat, zda miminko vůbec dýchá. Monitory dechu jsou už dnes také běžnou výbavou každé postýlky novorozeneckého oddělení. Používají se deskové přístroje, které se vkládají mezi matraci a rošt. Jednotka monitoru dechu snímá pohyb dítěte a pokud během 20-ti vteřin nezaznamená žádnou aktivitu, spustí ihned poplach. Rodiče tak mají větší klid a mohou v klidu spát. Cena se pohybuje okolo 2,5 tisíc Kč a pokud se s monitorem zachází šetrně, jeho životnost přežije i dvě děti.

 

Je možné monitor dechu napojit na dálkový přenos, když jsou rodiče v jiné místnosti?

Pro dálkový přenos se používá kombinace s dětskými chůvičkami, které mohou být i s videopřenosem. Není pak problém jít na návštěvu k sousedům, rodiče vědí, co se doma děje. Vybírat lze z levnějších a dražších vícekanálových variant. Na to by měli myslet hlavně rodiče, kteří s dětmi bydlí v paneláku, kde bývá mnoho miminek i chůviček, jenž by se spolu mohly rušit. Lepší přístroje mají zakódovaný signál a jsou odolné proti rušení.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3572_20012010_MK

 

Ve vaší nabídce jsem viděl mýdlové ořechy, k čemu se používají?

Je to čistě přírodní produkt původem z Nepálu. Jedná se o šetrnou alternativu pracích prostředků pro dítě i životní prostředí. Jsou to plody stromu Sapindus mukorossi nebo Sapindus Trifoliatus. Jsou zvlášť vhodné pro děti, které trpí ekzémy či vyrážkami. Ořechy mají životnost zhruba na tři prací cykly na 40 °C. Prádlo vyprané v mýdlovém ořechu nevoní, stačí ale přidat pár kapek silicového oleje.

 

Setkáváte se u vašich zákazníků někdy s úsměvnými příhodami?

Stále. Je hezké, když k nám přijde vybírat dětskou výbavičku slečna či paní s čerstvým těhotenským průkazem v ruce.

 

Mluví vám do výběru nakupovaného zboží vaše dvě dcery?

Ano a často. Díky tomu se na vybírané zboží díváme jiným pohledem a přemýšlíme, zda bychom takové zboží vůbec svým dětem koupili. Díky dcerám máme neustálý přehled o tom, po čem děti touží a co je zrovna hitem. Mnoho zákazníků to již ocenilo.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3574_20012010_MK

 

Děkuji za rozhovor, přeji vám mnoho dalších malých i velkých spokojených zákazníků.

 

Čáryfuk - dětské vybavení

autosedačky, kočárky, hračky Bruder, LEGO, Chicco, kočárky pro panenky a dětské potřeby

Cejl 32, Brno - střed - Zábrdovice, tel.: 532 302 018, www.caryfuk.cz

TRAM 2, 4, 9 - zastávka Körnerova

 

text a foto Marián K., BrNovinky

 

Tam, kde kouzlí Čáryfuk – obchod s dětskými sny v Brně

uvod_050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3551_20012010_MKTam, kde kouzlí Čáryfuk – obchod s dětskými sny v Brně

 

Pamatujete si časy, když jsme si jako malí přáli něco, co měly jiné děti? Bohužel někdy nepomohlo ani trochu toho žadonění u rodičů. Tehdy bylo těžké dětským rozumem posoudit, že máme zase něco, co nemají ostatní spoluvrstevníci. Výběr v obchodech s hračkami byl také dost omezený a proto všichni kluci měli tatry a trambusy na písek a holky zase podobné panenky. Dnes je doba jiná, trh s dětskými hračkami je doslova přesycen a není proto jednoduché něco kvalitního pro své ratolesti vůbec vybrat.

 

 

Zprávy státní zkušebny o závadnosti některých hraček to navíc vůbec neusnadňují. Ale děti nepotřebují jenom hračky. Protože je nelze vždy nosit v náruči, k dětské výbavě patří i kočárky, autosedačky, jídelní židličky, koupací vaničky a mnoho dalšího. Jak vybrat správně, aby naši miláčci nebyli ohroženi na zdraví a byli spokojeni? V tom čtenářům prostřednictvím BrNovinek poradili manželé paní Mgr. Andrea Šenková a pan Ing. Libor Šenk, kteří již dlouhá léta provozují obchod s dětským vybavením s čarodějným názvem Čáryfuk na brněnském Cejlu a zároveň potřeby pro děti dodávají zákazníkům formou e-shopu.

logo_Caryfuk

 

Čáryfuk - dětské vybavení
Cejl 32, Brno - střed - Zábrdovice, tel.: 532 302 018

050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3522_20012010_MK

 

Od kdy už se zabýváte dětským vybavením?

V roce 2003 jsme spustili e-shop, kamennou prodejnu provozujeme druhým rokem.

 

Co vás vedlo k myšlence začít prodávat hračky, kočárky, autosedačky?050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3525_20012010_MK

Vlastní zkušenost a mateřská. V té době se začínaly více rozjíždět e-shopy a výběr dětského vybavení byl na trhu omezený. Rozhodli jsme se otevřít e-shop a zpočátku jsme to brali jen jako přivýdělek. Zájem zákazníků ale vzrůstal, tak jsme se tomu začali věnovat naplno.

 

Zákazníky velice zajímá kvalita a bezpečnost dětských autosedaček a jejich možné použití. Jak to s nimi je? Jsou na trhu nějaké novinky?

Autosedaček je na trhu celá řada a nepřeberné množství barev a typů. Všechny dětské autosedačky prodávané v České republice a vůbec v EU musí splňovat přísné normy Evropské unie. Autosedačky jsou povinné, dokud dítě nepřeroste výšku 150 cm nebo hmotnost 36 kg. Autosedačky se dělí podle hmotnosti dítěte, lze ale zvolit i univerzální model, který je možné výškově upravit. Existují tři základní skupiny podle hmotnosti dítěte: 0 – 13 kg, 9 – 18 kg, 15 – 36 kg. Je ale možné sehnat i autosedačky v provedení pro děti o hmotnosti 0 – 36 kg nebo 9 – 36 kg. Všechny dětské sedačky jsou homologované. Nejlepší je přijet přímo s automobilem a vyzkoušet sedačku u nás. Nezáleží jen na tom, aby šla připevnit do auta, ale hlavně, aby se v ní dítěti pohodlně sedělo. Sedačka se do automobilu připíná bezpečnostními pásy, které jsou podmínkou pro její instalaci. Prodáváme také dětské autosedačky s novějším systémem Isofix, který se používá u novějších modelů automobilů. Sedačka se jen rychle naklapne do k tomu určených úchytů v autě a manipulace s ní je tak mnohem jednodušší, než s bezpečnostními pásy.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3550_20012010_MK

 

Jak je dítě v autosedačce fixováno? Používají se stále pásy, které dítě k sedačce přitáhnou?

Některé sedačky jsou stále s pásy, ale novým hitem jsou autosedačky bez pásů, které nahrazuje pultík, jenž dítě k sedačce fixuje. Autosedačky s pultíkem jsou mnohem bezpečnější pro hlavičku dítěte. Pokud je dítě k sedačce připevněno pásy, při případném nárazu jej pásy ihned zabrzdí, ale ne hlavičku, která se samozřejmě nárazem automobilu ohýbá rychle dopředu a může tak dojít až k poranění krční páteře dítěte. Oproti tomu pultík při nárazu umožňuje přirozený pohyb a postupně utlumí náraz tělíčka a následně hlavičky dítěte. Nedochází tak k trhavému pohybu.

 

Kde se autosedačky vyrábějí? Dostávají se na trh i asijské výrobky?

Autosedačky k nám míří prakticky ze všech zemí světa, na trhu je řada dovozců s vlastní značkou. Všechny námi prodávané autosedačky splňují přísné normy EU.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3544_20012010_MK

 

Jak sedačku správně udržovat, aby co nejdéle vydržela?

90 % potahů autosedaček je pratelných. Výrobci k sedačkám dodávají i letní potahy, které mohou být z froté materiálů. Dítě si tak nesedne na rozpálenou sedačku. Plně postačuje běžná údržba a šetrné zacházení.

 

Dodávají se na zimu nějaké vyhřívače autosedaček?

K dostání jsou dostupné vyhřívací vložky s napojením do autozásuvky. Otázkou je, jak je u nich vyřešena termoregulace. Malé dítě totiž neřekne, že jej něco pálí, proto bychom měli být k těmto výrobkům zvlášť opatrní a v případě potřeby volit jen osvědčené a kvalitní značky.

 

Lze autosedačku připevnit na přední sedadlo spolujezdce, pokud maminka řídí a je sama v autě?

Ano, naše legislativa to umožnuje. Nejčasteji se na předním sedadle vozí autosedačky od 0 do 13 kg, takzvané vajíčko. Velice důležité je ale vypnout čelní airbag a sedačku (vajíčko) připevnit proti směru jízdy. Poměrně často se setkáváme s tím, že rodiče poutají tuto autosedačku po směru jízdy a vystavují tak miminko velkému riziku poranění krční páteře v případě čelního nárazu nebo prudkého zabrždění.

050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3528_20012010_MK

 

Vysedněme z auta ven – do kočárku, poměrně novou záležitostí jsou kočárky sportovní na in-line bruslení, běh a jiné aktivity, jaká je v této kategorii nabídka?

Prodáváme i kočárky pro sport, ale výběr pro aktivní sportovce není na trhu zatím moc široký. Jedná se například o řadu X-Lander Run, ve které mají tříkolové kočárky větší zkosená kola pro lepší stabilitu a brzdu na rukojeti, aby mohl běžec nebo bruslař v případě potřeby včas bezpečně zastavit. Letos na jaře dooplníme nabídku o nové kočárky z USA, opět určené pro běhající a bruslící rodiče.

 

Používají maminky více klasiku nebo „sporťáky“?

Obojí. Pokud vozí malá miminka, používají klasické hluboké kočárky. Poslední trend v konstrukcích kočárků je podvozek, na který se nasadí hluboká a později pak sportovní nástavba. Takový kočárek tedy koupí rodiče komplet před narozením miminka. Velmi často pak maminky doplní kolem jednoho roku věku dítěte svůj vozový park o další – subtilnější - sporťák nebo golfky, které se snáz převážejí a bývají i prostorově úspornější.

050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3532_20012010_MK

 

Jsou nějaké nové typy kočárků pro dvojčata a trojčata?

Ano, děti v nich už mohou sedět i nad sebou nebo za sebou, ale takové kočárky nejsou pro děti nejpohodlnější. Existují i verze pro trojčátka. Dnes není problém sehnat cokoliv, otázkou je, kolik to bude stát. Ke kočárkům výrobci dodávají mnoho příslušenství – pláštěnky, sluneční clony, tašky na rukojeť nebo také lyžiny na jízdu po sněhu. Kočárky mohou mít různá polohování, kolečka s kotoučovou brzdou nebo ručně vyřezávanou vaničku a další vymoženosti. Ale u takových si musí zákazník připlatit. Důležitá informace je, že kočárek nelze vybírat pouze podle tabulek a technických parametrů, jak to někdy praktikují tatínkové. Každý je jiný, ať provedením, výbavou, barvou. Je lepší se přijít podívat osobně a vybrat v naší prodejně.

 

Co když se kočárek porouchá, jak dlouho trvá oprava?

Kočárek pošleme výrobci na opravu, ale aby se mohly děti dále vozit, půjčujeme zákazníkům, kteří si u nás kočárek koupili, náhradní - po celou dobu opravy.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3543_20012010_MK

 

Zahlédl jsem i jakési „nášlapy“ upevněné ke kočárku, ty jsou určeny pro děti, maminku nebo bednu s pivem?

Jedná se o takzvaný skejt pro větší děti, které už bolí nožičky. Stoupnou si na něj a jedou společně s kočárkem. Maminku ale skejt neuveze a pivo už snad dnes maminky tatínkům nevozí.

 

Kdysi se děti vozily v „pérácích“, vyrábí se i dnes?

Na trhu jsou k dostání různé retro kočárky ve stylu 19. století. Pokud je více myšleno na design, jde pak stranou praktičnost použití, takové kočárky mívají menší úložné prostory.

 

Prodáváte i starší autosedačky a kočárky?

Ne, protože nikdy nelze zjistit, zda autosedačka nebyla v bouraném autě nebo nespadla na zem. Stačí malá prasklina a při další nehodě už dítě nemusí ochránit. Je to stejné jako u přileb. Po nehodě by se měly vyměnit nebo poslat k výrobci na kontrolu do zkušebny.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3555_20012010_MK

 

S čím si dnešní děti hrají?

Pro ty nejmenší máme bezpečné kojenecké hračky. V nabídce máme hračky pro všechny děti od 0 do 99-ti let věku.

 

Znají děti i hračky, které přinášely radost husákovým dětem?

Svůj návrat zažívá Igráček a stále se vyrábí stavebnice Merkur, dřevěné i plechové hračky včetně plechového plně funkčního traktora. Oblíbené je i Lego. Cena takových hraček je dnes bohužel mnohem vyšší, než v minulosti.

 

Jak vás napadlo pojmenovat váš obchod podle známého čaroděje Čáryfuka?

Je to náš oblíbenec. Když jsme přemýšleli nad názvem, zjistili jsme, že konkurence používá jméno jednoho zlého čaroděje. Řekli jsme si: „Půjdeme dál a pojmenujeme náš obchod podle hodného kouzelníka.“ a název Čáryfuk byl na světě. Samozřejmě v naší nabídce nesmí chybět ani DVD s čáryfukovými příběhy. Přejmenovali nás i někteří zákazníci a říkají nám pan a paní Čáryfukovi.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3570_20012010_MK

 

Prodáváte i dětské oblečení?

Pouze do třech let věku a převážně kojenecký textil. Oblečení se mění podle sezóny. Je zajímavé, že výrobci používají vždy nějaké motivy zvířátek a podle nich je pak navržena celá kolekce. Jeden rok byla žirafí kolekce, další velbloudí, pak hrošíkovská. Maminky u nás seženou i malé rifle pro své děti, ale to je spíš otázka vzhledu, ne každá maminka je chce na své dítě složitě navlékat.

Kromě oblečení nabízíme kompletní kojenecké potřeby – vaničky, přebalovací pulty, jídelní židličky, hygienické potřeby, zábrany na schodiště, krytky na ostré rohy nábytku.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3567_20012010_MK

 

Jak zajistit bezpečnost dítěte, když u něj nejsou zrovna rodiče?

Možností a systémů je několik. Začít můžeme monitory dechu, protože syndrom náhlého úmrtí kojenců je pro rodiče veliká noční můra a někdy ani není poznat, zda miminko vůbec dýchá. Monitory dechu jsou už dnes také běžnou výbavou každé postýlky novorozeneckého oddělení. Používají se deskové přístroje, které se vkládají mezi matraci a rošt. Jednotka monitoru dechu snímá pohyb dítěte a pokud během 20-ti vteřin nezaznamená žádnou aktivitu, spustí ihned poplach. Rodiče tak mají větší klid a mohou v klidu spát. Cena se pohybuje okolo 2,5 tisíc Kč a pokud se s monitorem zachází šetrně, jeho životnost přežije i dvě děti.

 

Je možné monitor dechu napojit na dálkový přenos, když jsou rodiče v jiné místnosti?

Pro dálkový přenos se používá kombinace s dětskými chůvičkami, které mohou být i s videopřenosem. Není pak problém jít na návštěvu k sousedům, rodiče vědí, co se doma děje. Vybírat lze z levnějších a dražších vícekanálových variant. Na to by měli myslet hlavně rodiče, kteří s dětmi bydlí v paneláku, kde bývá mnoho miminek i chůviček, jenž by se spolu mohly rušit. Lepší přístroje mají zakódovaný signál a jsou odolné proti rušení.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3572_20012010_MK

 

Ve vaší nabídce jsem viděl mýdlové ořechy, k čemu se používají?

Je to čistě přírodní produkt původem z Nepálu. Jedná se o šetrnou alternativu pracích prostředků pro dítě i životní prostředí. Jsou to plody stromu Sapindus mukorossi nebo Sapindus Trifoliatus. Jsou zvlášť vhodné pro děti, které trpí ekzémy či vyrážkami. Ořechy mají životnost zhruba na tři prací cykly na 40 °C. Prádlo vyprané v mýdlovém ořechu nevoní, stačí ale přidat pár kapek silicového oleje.

 

Setkáváte se u vašich zákazníků někdy s úsměvnými příhodami?

Stále. Je hezké, když k nám přijde vybírat dětskou výbavičku slečna či paní s čerstvým těhotenským průkazem v ruce.

 

Mluví vám do výběru nakupovaného zboží vaše dvě dcery?

Ano a často. Díky tomu se na vybírané zboží díváme jiným pohledem a přemýšlíme, zda bychom takové zboží vůbec svým dětem koupili. Díky dcerám máme neustálý přehled o tom, po čem děti touží a co je zrovna hitem. Mnoho zákazníků to již ocenilo.050_Caryfuk_detske_vybaveni_L_Senk_Cejl_32_Brno_IMG_3574_20012010_MK

 

Děkuji za rozhovor, přeji vám mnoho dalších malých i velkých spokojených zákazníků.

 

Čáryfuk - dětské vybavení

autosedačky, kočárky, hračky Bruder, LEGO, Chicco, kočárky pro panenky a dětské potřeby

Cejl 32, Brno - střed - Zábrdovice, tel.: 532 302 018, www.caryfuk.cz

TRAM 2, 4, 9 - zastávka Körnerova

 

text a foto Marián K., BrNovinky

 

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze