brnovinky

Přepnout do PC verze

Trápí vás migréna, únava nebo nadváha? Blanka Kasalová - Image studio Brno poradí

vaha

Trápí vás nadváha? Image studio je tu pro vás.

Někteří jistě plánujete letní dovolenou a opět přemýšlíte, jak budete vypadat v plavkách. Co s tím? Není lepší žít zdravě po celý rok, než se pak dietami snažit shodit přebytečná kila? Zdravý životní styl není jen o jídle, ale hlavně o dodržování správného pitného režimu. Máte problémy s migrénou, únavou, nadváhou nebo podváhou? Poradí vám odbornice na zdravý životní styl paní Blanka Kasalová, která provozuje s dalšími kolegyněmi Image studio na Gorkého ulici v Brně.

 

Image studio - Blanka Kasalová

Gorkého 66/17, Brno - Veveří, tel.: 721 510 365

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8234_MK

Blanka Kasalová stále srší energií.

Jak dlouho už radíte lidem se zdravým stylem života?

V této oblasti působím jeden rok.

 

Co vás k tomu vedlo? Vlastní zkušenost?

Inzerát, ve kterém hledali poradce pro vnitřní a vnější výživu. Vzhledem k tomu, že mě to vždycky zajímalo, tak jsem se přišla zeptat, co ta práce obnáší. Zaujalo mě to a dala se na tuto činnost.

 

Odkdy máte tendence se směřovat ke zdravému stylu?

Od doby, kdy jsem začala mít sama zdravotní problémy, byla jsem unavená a nic mne nebavilo.

 

F577077

Zdravý životní styl neznamená omezovaní jídla.

Měla jste už v dětství tendence například nadměrně si umývat jablka?

Ne, tak to ne.

 

Co si pod pojmem Image studio vlastně představit? Pouze zdravé jídlo?

Zdravý životní styl, který zahrnuje kombinaci jídla, sportu a dobrého pitného režimu.

 

Není to tedy žádná přísná dieta?

Ne, v žádném případě. Nejedná se o to, že bych se já nebo mojí klienti trápili hlady. Cílem je upravit jejich denní režim, ať už jídla, pití, nějakých pamlsků tak, aby to vyhovovalo tělu, ale abych klienty moc netrápila.

 

Chodíte jim kontrolovat ledničku?

V žádném případě. Pracuji na základě doporučení. Začínala jsem tak, že jsem si sem pozvala své známé, o kterých jsem věděla, že mají nějaké zdravotní problémy. Převážná většina klientů si stěžuje na to stejné. Mají buďto nadváhu, vysoký krevní tlak, úporné migrény, cholesterol.

 

F587027

Preferujte raději více zeleniny a ovoce.

Dá se v dnešní hektické době vůbec žít zdravě?

Abych pravdu řekla, z toho co máme k dispozici, ať už jídlo nebo pití, tak hodně těžko. V současné době jsou potraviny upravovány tak, aby nám chutnaly. To znamená, že tam jsou různá dochucovadla. Aby potraviny dlouho vydržely, obsahují různá éčka a konzervační látky. To vše jsou látky, které do těla dostaneme a ono je neumí zpracovat. Lidé také neumí pít. Spousta zdravotních problémů je z toho, že lidé mají špatný pitný režim.

 

Co když pijí místo vody víno? Jsme přeci jenom na jižní Moravě.

Víno se dá pít, ale samozřejmě ne celý den. Dvě až čtyři deci neublíží. Je to stejné jako pivo. Víno ale nemůže být pro hlavní pitný režim. Vše je založeno na čisté vodě.

 

Kolik doporučujete denně vypít litrů vody?

To je opravdu individuální. Každý má jinou váhu a podle váhy by měl vypít určitý počet litrů.

 

Dá se zdravě taky mlsat?

Když si skočíte do zdravé výživy, určitě ano. Člověk toho ale nemůže zase sníst na kila, jen třeba na chuť.

 

x_ray

V Image studiu vás nejprve změří analyzérem.

Je nějaký rozdíl ve zdravém stylu v létě a zimě?

Rozhodně je to lepší v létě, kdy je k dispozici více čerstvého ovoce a zeleniny. Co se týká pití, pitný režim je pořád stejný.

 

Jaké dělají hlavně chyby lidé, kteří chtějí žít zdravě?

Že jí nepravidelně. Spousta lidí ráno nesnídá. A když snídá, tak klasický rohlík s máslem nebo párky. To už je chybný začátek. Snídaně by měla obsahovat vitamíny, minerály a stopové prvky, které tělo nastartují a pomohou mu, aby mohlo fungovat celý den.

 

Co by měl člověk správně snídat?

Všechny látky by měly být vyvážené. Dopoledne by měl člověk hlavně hodně pít. Den by měl začínat sklenicí čisté odražené vody. Když už musí mít k snídani pečivo, tak celozrnné nebo tmavé.

 

Jaké jsou další varianty snídaně?

Zdravé jídlo, které si mohu připravit kdykoliv a kdekoliv. Obsahuje vše, co tělo potřebuje k tomu, aby mohlo fungovat. Během dopoledne pak nějaké ovoce.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8239_MK

Analyzér vypadá úplně neškodně a nebolí to.

Jsou nějaké novinky ve zdravé výživě pro rok 2010?

Nevím o nich.

 

Jaký je dnes přístup lidí ke zdravému stylu? Sledujete větší zájem lidí?

Řekla bych, že ano. Lidé si uvědomují, že investice do sebe a svého zdraví je to nejlepší, co mohou udělat. Když už je pak člověk nemocný a má problémy, tak si uvědomí, že není důležitá ani tak ta práce jako naše tělíčko.

 

Jedna věc je zdravá potrava a pití. Jaké jsou další elementy důležité ke zdravému životu?

Jsou to různé doplňky stravy. Práce a odpočinek by měly být vyváženy. Bez fyzické námahy a sportu to také nejde.

 

Myslíte, že dnes žijeme v uspěchané době? Máme nějaké řešení?

V hodně uspěchané době. Člověk si musí říct, co je pro něj opravdu důležité. Když je mladý, má pocit, že musí všechno stihnout. Jakmile člověk začne stárnout, tak přece jen začne mít více problémů. Začne upřednostňovat spíš sebe a zaměří se na něco jiného, než jen práci.

 

popelnik

Nadměrné kouření ke zdravému stylu nepatří.

S čím vším umíte klientům poradit?

Dá se říci, že skoro se vším. Hlavně, pokud má člověk civilizační choroby. Lékař změří vysoký krevní tlak a neřekne lidem, proč jej mají. Předepíše jen léky. Lékař se snaží řešit problém, který vznikl. My se snažíme přijít na to, proč ten problém vznikl. Nedáváme prášky.

 

Daří se vždy příčinu nalézt?

Vždy.

 

Jak dlouho to trvá?

To je zase individuální. Nedělala jsem si zatím statistiku, ale skutečně každý člověk je sám o sobě individuální a potřebuje individuální přístup. Někdo má problémy rok a nemůže se jich zbavit. Pak zvedne pitný režim a najednou se začne cítit líp. U někoho je to otázka třeba tří měsíců u jiného půl roku, tři čtvrtě roku. Pokud má člověk zájem, vydrží a chce se sebou něco dělat, tak je vždycky řešení.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8244_MK

Znak Image studia na Gorkého ulici v Brně.

Je nějaké řešení i pro ty, kteří u lékaře vyfasují doživotní léky na vysoký tlak?

Ano, dá se to řešit. Neléčíme, snažíme se vystopovat příčiny, proč má člověk problémy. Já nejsem lékař, jsem pouze poradce, takže se snažím poradit. Zda si z toho lidé něco vezmou, je už opravdu na nich.

 

Záleží asi také na tom, aby se vám člověk se vším svěřil.

Přesně tak. Většinou si popovídáme o tom, jaký problém člověk má a co chce řešit. Rozebíráme jednotlivé příčiny, proč. Postavím klienta na analyzér a podíváme se, co v tom tělíčku je. To znamená, kolik má svalové hmoty, jak je na tom s vnitřním tukem, celkovým tukem, fyzickou kondicí. Zjišťujeme, kolik má v těle vody. Většina klientů opravdu málo pije. Mají nedostatek čisté vody. Lidé třeba pijí tři litry, ale jsou to vody ochucené nebo bublinkové. To pro tělo není zrovna ideální. Dostávají tak do sebe spoustu látek, které tělíčko nepotřebuje.

 

Existuje i opačný problém, kdy lidé pijí vody moc?

S tím jsem se zatím nesetkala.

 

Jakou vodu byste doporučila? Co říkáte na kvalitu brněnské vody?

Kvalita brněnské vody je dobrá. Doporučuji opravdu pít vodu z vodovodu.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8245_MK

Atmosféru zpříjemňují i různé květy.

Takže kupovat vodu balenou nemá své opodstatnění?

Většinou klientům říkám, že ta balená voda je dobré řešení, když jsou někde na cestách a nemají jinou možnost. Pokud si někdo stěžuje, že brněnská voda má hodně chlóru, doporučuji ji nechat odstát. Chlór z ní vyprchá.

 

Je potřeba doplňovat minerály minerálkami nebo stačí pitná voda?

Stačí jen pitná voda. Doporučuji opravdu jen pitnou vodu z vodovodu.

 

Co si představit pod pojmem vnější výživa, kterou se také zabýváte?

Je to péče o pleť. Nepracuji s kosmetikou. Učíme ženy, jak se o pleť starat a jakým způsobem do pleti dodat výživu. Převážně se jedná o to, že je pleť dehydrovaná. Je potřeba pleti dodat hlavně vodu. Má to souvislost i s pitným režimem.

 

Jací lidé tvoří největší část vaší klientely?

Jsou to mladí zhruba od 25 let. Mám klientku, která má 70 let. Škála je široká. Většinou jsou to ale klientky mezi 40 a 60 lety. Chodí i pánové zhruba ve stejném věku.

 

S čím nejčastěji lidé přicházejí?

Pánové mají většinou velké bříško a pocit únavy a vyčerpání. Potom ledvinové problémy nebo problémy s trávením.

 

F587018

Jezte s mírou, knedlíky nahradí zelenina.

Kolik klientů zvládnete najednou?

Najednou zvládnu pouze jednoho klienta. Pracuji tak, že si domluvím s klientem určitou hodinu a věnuji mu tak hodinku a čtvrt. Někdy hodinu a půl. Někdo je více upovídaný a potřebuje delší péči nebo potřebuje spíše nabýt důvěry ve mě. Kolikrát se někdo rozvykládá i o rodině a jaké má v rodině problémy. Někdy mám pocit, že jsem i psycholog. Není to tak, že bych měla naplánované zvládnout během hodiny tři klienty. Každý klient potřebuje individuální péči.

 

Jak to funguje prakticky? Někdo zavolá, že má problém?

Většinou pracuji s doporučením. Začínala jsem s rodinou. Každý z rodiny má svého kamaráda a dále tímto způsobem. Většinou mi klienti hned dávají čísla na své známé, příbuzné nebo sousedy, o kterých ví, že je trápí zdravotní problémy.

 

Odhalíte vždy při první návštěvě příčinu?

Někdy lidé neřeknou pravou podstatu, co je trápí. Na základě analyzéru zjistím, co v těle není v pořádku. Například řeknu klientovi, že málo pije, má málo minerálů nebo vápníku v kostech. Zeptám se ho, jestli nemá problémy s klouby a tak dále. Většinou až na základě toho se pak klienti rozpovídají sami.

 

Když jim poradíte, doporučíte i nějaký seznam potravin, které by si měli kupovat?

Pracujeme i s potravinovými doplňky. Ve velké většině je tělíčko hodně zanesené tím, co nezpracuje. Doporučím klientům, že je prvně potřeba tělíčko vyčistit. Musí přijít detoxikace organismu a pak vyživení buněk. Nejdříve jim doporučím, aby začali hodně pít a zároveň aby omezili přísun pochutin.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8247_MK

Vstup do Image studia.

Blíží se léto. Doporučila byste něco na detoxikaci organismu?

Aby teď lidé začali více pít. Nedostatek tekutin je ten základ.

 

Někdy se vodou člověk přepije. Co pít místo ní?

Myslím, že je to otázka psychiky, než že člověk už vodu nemůže.

 

Sledujete nějaký vývoj v trendech zdravé výživy ve světě? Jezdíte na odborné semináře?

Jezdíme na školení, kde nás školí lékaři. Máme školení i na mezinárodní úrovni.

 

Zabýváte se i změnou image. Je to jen do šířky nebo i jiným způsobem?

Do změny image počítám nejen vnitřní výživu, ale i to, co se týká vnějšku. Spolupracujeme s vizážistkou, která nás zde navštěvuje jednou za měsíc. Od hlavy až k patě řekne klientům, co by jim doporučovala a jaký jsou typ. Poradí jim s líčením, doplňky, oděvem i účesem. Je to zhruba tak na tři hodiny.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8248_MK

Budova s Image studiem v Brně.

Chtěla byste na závěr něco sdělit čtenářům?

Aby vyvážili den časem pro práci, časem na sebe a své zdravíčko a na sport.

 

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho zdravě žijících klientů.

 

Image studio - Blanka Kasalová

wellness centrum, zdravá výživa, poradenství pro zdravý styl, vnější a vnitřní výživu, redukce váhy

Gorkého 66/17, Brno - Veveří, tel.: 721 510 365, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TRAM 4, TROL 38, 39 - zastávka Obilní trh

 

text a foto Marián K., brnovinky

ENBRA TOP s.r.o.

kamna, krbové vložky, vložky s teplovodním výměníkem, peletová kamna, solární systémy, fotovoltaika, tepelná čerpadla, montáž kamen a krbů, vyřízení dotace Zelená úsporám

Durďákova 5, Brno - Černá Pole, tel.: 545 321 203, 737 690 041, www.eshop.enbra.cz

 

TRAM 3, 5, 7, 11, BUS 82 - zastávka Dětská nemocnice

 

 

Trápí vás migréna, únava nebo nadváha? Blanka Kasalová - Image studio Brno poradí

vaha

Trápí vás nadváha? Image studio je tu pro vás.

Někteří jistě plánujete letní dovolenou a opět přemýšlíte, jak budete vypadat v plavkách. Co s tím? Není lepší žít zdravě po celý rok, než se pak dietami snažit shodit přebytečná kila? Zdravý životní styl není jen o jídle, ale hlavně o dodržování správného pitného režimu. Máte problémy s migrénou, únavou, nadváhou nebo podváhou? Poradí vám odbornice na zdravý životní styl paní Blanka Kasalová, která provozuje s dalšími kolegyněmi Image studio na Gorkého ulici v Brně.

 

Image studio - Blanka Kasalová

Gorkého 66/17, Brno - Veveří, tel.: 721 510 365

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8234_MK

Blanka Kasalová stále srší energií.

Jak dlouho už radíte lidem se zdravým stylem života?

V této oblasti působím jeden rok.

 

Co vás k tomu vedlo? Vlastní zkušenost?

Inzerát, ve kterém hledali poradce pro vnitřní a vnější výživu. Vzhledem k tomu, že mě to vždycky zajímalo, tak jsem se přišla zeptat, co ta práce obnáší. Zaujalo mě to a dala se na tuto činnost.

 

Odkdy máte tendence se směřovat ke zdravému stylu?

Od doby, kdy jsem začala mít sama zdravotní problémy, byla jsem unavená a nic mne nebavilo.

 

F577077

Zdravý životní styl neznamená omezovaní jídla.

Měla jste už v dětství tendence například nadměrně si umývat jablka?

Ne, tak to ne.

 

Co si pod pojmem Image studio vlastně představit? Pouze zdravé jídlo?

Zdravý životní styl, který zahrnuje kombinaci jídla, sportu a dobrého pitného režimu.

 

Není to tedy žádná přísná dieta?

Ne, v žádném případě. Nejedná se o to, že bych se já nebo mojí klienti trápili hlady. Cílem je upravit jejich denní režim, ať už jídla, pití, nějakých pamlsků tak, aby to vyhovovalo tělu, ale abych klienty moc netrápila.

 

Chodíte jim kontrolovat ledničku?

V žádném případě. Pracuji na základě doporučení. Začínala jsem tak, že jsem si sem pozvala své známé, o kterých jsem věděla, že mají nějaké zdravotní problémy. Převážná většina klientů si stěžuje na to stejné. Mají buďto nadváhu, vysoký krevní tlak, úporné migrény, cholesterol.

 

F587027

Preferujte raději více zeleniny a ovoce.

Dá se v dnešní hektické době vůbec žít zdravě?

Abych pravdu řekla, z toho co máme k dispozici, ať už jídlo nebo pití, tak hodně těžko. V současné době jsou potraviny upravovány tak, aby nám chutnaly. To znamená, že tam jsou různá dochucovadla. Aby potraviny dlouho vydržely, obsahují různá éčka a konzervační látky. To vše jsou látky, které do těla dostaneme a ono je neumí zpracovat. Lidé také neumí pít. Spousta zdravotních problémů je z toho, že lidé mají špatný pitný režim.

 

Co když pijí místo vody víno? Jsme přeci jenom na jižní Moravě.

Víno se dá pít, ale samozřejmě ne celý den. Dvě až čtyři deci neublíží. Je to stejné jako pivo. Víno ale nemůže být pro hlavní pitný režim. Vše je založeno na čisté vodě.

 

Kolik doporučujete denně vypít litrů vody?

To je opravdu individuální. Každý má jinou váhu a podle váhy by měl vypít určitý počet litrů.

 

Dá se zdravě taky mlsat?

Když si skočíte do zdravé výživy, určitě ano. Člověk toho ale nemůže zase sníst na kila, jen třeba na chuť.

 

x_ray

V Image studiu vás nejprve změří analyzérem.

Je nějaký rozdíl ve zdravém stylu v létě a zimě?

Rozhodně je to lepší v létě, kdy je k dispozici více čerstvého ovoce a zeleniny. Co se týká pití, pitný režim je pořád stejný.

 

Jaké dělají hlavně chyby lidé, kteří chtějí žít zdravě?

Že jí nepravidelně. Spousta lidí ráno nesnídá. A když snídá, tak klasický rohlík s máslem nebo párky. To už je chybný začátek. Snídaně by měla obsahovat vitamíny, minerály a stopové prvky, které tělo nastartují a pomohou mu, aby mohlo fungovat celý den.

 

Co by měl člověk správně snídat?

Všechny látky by měly být vyvážené. Dopoledne by měl člověk hlavně hodně pít. Den by měl začínat sklenicí čisté odražené vody. Když už musí mít k snídani pečivo, tak celozrnné nebo tmavé.

 

Jaké jsou další varianty snídaně?

Zdravé jídlo, které si mohu připravit kdykoliv a kdekoliv. Obsahuje vše, co tělo potřebuje k tomu, aby mohlo fungovat. Během dopoledne pak nějaké ovoce.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8239_MK

Analyzér vypadá úplně neškodně a nebolí to.

Jsou nějaké novinky ve zdravé výživě pro rok 2010?

Nevím o nich.

 

Jaký je dnes přístup lidí ke zdravému stylu? Sledujete větší zájem lidí?

Řekla bych, že ano. Lidé si uvědomují, že investice do sebe a svého zdraví je to nejlepší, co mohou udělat. Když už je pak člověk nemocný a má problémy, tak si uvědomí, že není důležitá ani tak ta práce jako naše tělíčko.

 

Jedna věc je zdravá potrava a pití. Jaké jsou další elementy důležité ke zdravému životu?

Jsou to různé doplňky stravy. Práce a odpočinek by měly být vyváženy. Bez fyzické námahy a sportu to také nejde.

 

Myslíte, že dnes žijeme v uspěchané době? Máme nějaké řešení?

V hodně uspěchané době. Člověk si musí říct, co je pro něj opravdu důležité. Když je mladý, má pocit, že musí všechno stihnout. Jakmile člověk začne stárnout, tak přece jen začne mít více problémů. Začne upřednostňovat spíš sebe a zaměří se na něco jiného, než jen práci.

 

popelnik

Nadměrné kouření ke zdravému stylu nepatří.

S čím vším umíte klientům poradit?

Dá se říci, že skoro se vším. Hlavně, pokud má člověk civilizační choroby. Lékař změří vysoký krevní tlak a neřekne lidem, proč jej mají. Předepíše jen léky. Lékař se snaží řešit problém, který vznikl. My se snažíme přijít na to, proč ten problém vznikl. Nedáváme prášky.

 

Daří se vždy příčinu nalézt?

Vždy.

 

Jak dlouho to trvá?

To je zase individuální. Nedělala jsem si zatím statistiku, ale skutečně každý člověk je sám o sobě individuální a potřebuje individuální přístup. Někdo má problémy rok a nemůže se jich zbavit. Pak zvedne pitný režim a najednou se začne cítit líp. U někoho je to otázka třeba tří měsíců u jiného půl roku, tři čtvrtě roku. Pokud má člověk zájem, vydrží a chce se sebou něco dělat, tak je vždycky řešení.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8244_MK

Znak Image studia na Gorkého ulici v Brně.

Je nějaké řešení i pro ty, kteří u lékaře vyfasují doživotní léky na vysoký tlak?

Ano, dá se to řešit. Neléčíme, snažíme se vystopovat příčiny, proč má člověk problémy. Já nejsem lékař, jsem pouze poradce, takže se snažím poradit. Zda si z toho lidé něco vezmou, je už opravdu na nich.

 

Záleží asi také na tom, aby se vám člověk se vším svěřil.

Přesně tak. Většinou si popovídáme o tom, jaký problém člověk má a co chce řešit. Rozebíráme jednotlivé příčiny, proč. Postavím klienta na analyzér a podíváme se, co v tom tělíčku je. To znamená, kolik má svalové hmoty, jak je na tom s vnitřním tukem, celkovým tukem, fyzickou kondicí. Zjišťujeme, kolik má v těle vody. Většina klientů opravdu málo pije. Mají nedostatek čisté vody. Lidé třeba pijí tři litry, ale jsou to vody ochucené nebo bublinkové. To pro tělo není zrovna ideální. Dostávají tak do sebe spoustu látek, které tělíčko nepotřebuje.

 

Existuje i opačný problém, kdy lidé pijí vody moc?

S tím jsem se zatím nesetkala.

 

Jakou vodu byste doporučila? Co říkáte na kvalitu brněnské vody?

Kvalita brněnské vody je dobrá. Doporučuji opravdu pít vodu z vodovodu.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8245_MK

Atmosféru zpříjemňují i různé květy.

Takže kupovat vodu balenou nemá své opodstatnění?

Většinou klientům říkám, že ta balená voda je dobré řešení, když jsou někde na cestách a nemají jinou možnost. Pokud si někdo stěžuje, že brněnská voda má hodně chlóru, doporučuji ji nechat odstát. Chlór z ní vyprchá.

 

Je potřeba doplňovat minerály minerálkami nebo stačí pitná voda?

Stačí jen pitná voda. Doporučuji opravdu jen pitnou vodu z vodovodu.

 

Co si představit pod pojmem vnější výživa, kterou se také zabýváte?

Je to péče o pleť. Nepracuji s kosmetikou. Učíme ženy, jak se o pleť starat a jakým způsobem do pleti dodat výživu. Převážně se jedná o to, že je pleť dehydrovaná. Je potřeba pleti dodat hlavně vodu. Má to souvislost i s pitným režimem.

 

Jací lidé tvoří největší část vaší klientely?

Jsou to mladí zhruba od 25 let. Mám klientku, která má 70 let. Škála je široká. Většinou jsou to ale klientky mezi 40 a 60 lety. Chodí i pánové zhruba ve stejném věku.

 

S čím nejčastěji lidé přicházejí?

Pánové mají většinou velké bříško a pocit únavy a vyčerpání. Potom ledvinové problémy nebo problémy s trávením.

 

F587018

Jezte s mírou, knedlíky nahradí zelenina.

Kolik klientů zvládnete najednou?

Najednou zvládnu pouze jednoho klienta. Pracuji tak, že si domluvím s klientem určitou hodinu a věnuji mu tak hodinku a čtvrt. Někdy hodinu a půl. Někdo je více upovídaný a potřebuje delší péči nebo potřebuje spíše nabýt důvěry ve mě. Kolikrát se někdo rozvykládá i o rodině a jaké má v rodině problémy. Někdy mám pocit, že jsem i psycholog. Není to tak, že bych měla naplánované zvládnout během hodiny tři klienty. Každý klient potřebuje individuální péči.

 

Jak to funguje prakticky? Někdo zavolá, že má problém?

Většinou pracuji s doporučením. Začínala jsem s rodinou. Každý z rodiny má svého kamaráda a dále tímto způsobem. Většinou mi klienti hned dávají čísla na své známé, příbuzné nebo sousedy, o kterých ví, že je trápí zdravotní problémy.

 

Odhalíte vždy při první návštěvě příčinu?

Někdy lidé neřeknou pravou podstatu, co je trápí. Na základě analyzéru zjistím, co v těle není v pořádku. Například řeknu klientovi, že málo pije, má málo minerálů nebo vápníku v kostech. Zeptám se ho, jestli nemá problémy s klouby a tak dále. Většinou až na základě toho se pak klienti rozpovídají sami.

 

Když jim poradíte, doporučíte i nějaký seznam potravin, které by si měli kupovat?

Pracujeme i s potravinovými doplňky. Ve velké většině je tělíčko hodně zanesené tím, co nezpracuje. Doporučím klientům, že je prvně potřeba tělíčko vyčistit. Musí přijít detoxikace organismu a pak vyživení buněk. Nejdříve jim doporučím, aby začali hodně pít a zároveň aby omezili přísun pochutin.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8247_MK

Vstup do Image studia.

Blíží se léto. Doporučila byste něco na detoxikaci organismu?

Aby teď lidé začali více pít. Nedostatek tekutin je ten základ.

 

Někdy se vodou člověk přepije. Co pít místo ní?

Myslím, že je to otázka psychiky, než že člověk už vodu nemůže.

 

Sledujete nějaký vývoj v trendech zdravé výživy ve světě? Jezdíte na odborné semináře?

Jezdíme na školení, kde nás školí lékaři. Máme školení i na mezinárodní úrovni.

 

Zabýváte se i změnou image. Je to jen do šířky nebo i jiným způsobem?

Do změny image počítám nejen vnitřní výživu, ale i to, co se týká vnějšku. Spolupracujeme s vizážistkou, která nás zde navštěvuje jednou za měsíc. Od hlavy až k patě řekne klientům, co by jim doporučovala a jaký jsou typ. Poradí jim s líčením, doplňky, oděvem i účesem. Je to zhruba tak na tři hodiny.

 

077_Veveri_Image_studio_B_Kasalova_Gorkeho_17_Brno_02062010_IMG_8248_MK

Budova s Image studiem v Brně.

Chtěla byste na závěr něco sdělit čtenářům?

Aby vyvážili den časem pro práci, časem na sebe a své zdravíčko a na sport.

 

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho zdravě žijících klientů.

 

Image studio - Blanka Kasalová

wellness centrum, zdravá výživa, poradenství pro zdravý styl, vnější a vnitřní výživu, redukce váhy

Gorkého 66/17, Brno - Veveří, tel.: 721 510 365, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TRAM 4, TROL 38, 39 - zastávka Obilní trh

 

text a foto Marián K., brnovinky

ENBRA TOP s.r.o.

kamna, krbové vložky, vložky s teplovodním výměníkem, peletová kamna, solární systémy, fotovoltaika, tepelná čerpadla, montáž kamen a krbů, vyřízení dotace Zelená úsporám

Durďákova 5, Brno - Černá Pole, tel.: 545 321 203, 737 690 041, www.eshop.enbra.cz

 

TRAM 3, 5, 7, 11, BUS 82 - zastávka Dětská nemocnice

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze