brnovinky

Přepnout do PC verze

Pestrobarevná obloha nad Brnem. 14. ohňostroje Ignis Brunensis

Obloha nad Brnem se rozzáří. Diváky čeká přehlídka pyromuzikálových show Starobrno - Ignis Brunensis. 14. ročník se tradičně koná na mezinárodní úrovni. Zúčastněné společnosti jsou renomovanými účastníky řady světových show a festivalů v Evropě i zámoří. Pestrobarevné efekty rozsvítí oblohu nad Petrovem poprvé v pátek 27. května, následují ohňostroje na Brněnské přehradě a závěrem grandfinále nad Špilberkem.


180_Ignis_Brunensis_prehrada_Brno_26052010_IMG_7864_MKPyromuzikálová představení s dějovým vyjádřením a hudebním doprovodem společně umocňují a dotváří vnímání divadelní inscenace na obloze v přírodní scenérii známých brněnských lokalit. Ohňostrojným soutěžním show na přehradě bude předcházet ohňostrojné PRELUDE, které uvede středoevropskou přehlídku opět v centru Brna v Denisových sadech pod Petrovem. Závěrečné GRANDFINÁLE nad hradem Špilberk přehlídku symbolicky uzavře.

Součástí ohňostrojné přehlídky je tradiční udělování tří prestižních cen odbornou porotou – hlavní cena "STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS – BRNO 2011", cena Českého rozhlasu za nejlepší hudební doprovod „Hudba mezi ohni“ a „Scéna mezi ohni“, cena České televize za nejlepší scénografické řešení. Hodnotit budou také návštěvníci.

Divácí určí vítěze

V letošním roce je možné opět vybírat ze všech ohňostrojů. Prostřednictvím slosovatelných anketních lístků nebo na internetu určí diváci absolutního nositele „Ceny diváka STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS – Brno 2011“. Na všechny diváky čekají velkolepá mezinárodní ohňostrojná show, unikátní ve středoevropském regionu i prestižní v celém evropském a světovém ohňostrojném dění.

180_Ignis_Brunensis_prehrada_Brno_26052010_IMG_7879_MKNávštěvníkům ohňostrojných představení pořadatelé doporučují množství zábavních a prezentačních akcí, které zpříjemní napjatá čekání na pyromuzikálová show. Soutěžní ohňostroje trvají vždy zhruba 20 minut, prelude a grandfinále kolem 12 minut. V úvodní části všech čtyř show na Brněnské přehradě zazní povinná část skladby „Hit & Miss“ od Johna Berryho a Seven Plus Four. Každá společnost tak zahájí vlastním ohňostrojným designem úvodní dvě minuty představení na stejnou hudbu, což je důležité zejména pro hodnocení odborné poroty
i vizuálnímu porovnání veřejností.

Přehled ohňostrojů

PRELUDE Denisovy sady pod Petrovem

pátek 27. 5. / 22:30    theatrum pyroboli (Česko)

Společenství ohňostrůjců THEATRUM PYROBOLI vychází z barokních slavností ohňů. Pracovní tým je složen z brněnských ohňostrůjců, který tvoří mezinárodně uznávaný designer Ivan Martinek, odpalovači Karel Singer a Klára Pospíšilová ze společnosti Ohňostroje SIPO a další specialisté.

Název ohňostroje: METAMORFÓZY

Design: Ivan Martinek, THEATRUM PYROBOLI

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Obraz I. : Magie noci

Temná obloha, stromy a skály v nebývalém kostýmu matky noci ožívají ve světlech palety démonů. Tajemné plamínky barevných provazců kreslí ohňové obrazy plné kouzel a čar. Noční květy vrcholí
v magickém rámu nekonečné tmy.

Obraz II. : AQUAVIVA - živá voda

Mrtvá krajina bez hlesu a života se najednou probouzí ve třpytu životodárné rosy. Lehoučké záblesky, pramínky, chomáče jisker, gejzíry stříbrných a zlatých paprsků – Aquaviva. Probuzení, život, nový den - SLÁVA. Řeka živé vody otvírá zapomenuté obrazy zahrady života. Znovu se objevují monumenty nebývalé krásy. Svištící stříbrný vítr a barevné kotouče letících ohňů umocňuje klid tichých obláčků. Neuvěřitelné kombinace barev a tvarů staví chrám nového života.

Hudba: soundtrack Prince of Persia - Harry Gregson – Williams • soundtrack – Andělé a démoni – Hans Zimmer

EXHIBICE Brněnská přehrada – vodní hladina

sobota 28. 5. / 22:30   FLASH BARRANDOV SFX (Česko) – národní exhibice

Flash Barrandov je čtyřnásobným vítězem soutěžní přehlídky Ignis Brunensis. Řadu ocenění společnost Flash Barrandov získala za projekty realizované v Evropě, Severní Americe či na Arabském poloostrově.

Název ohňostroje: Vitamíny pro přátele

Design: Jaroslav Štolba, Flash Barrandov SFX

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Ohňostrojná show plná vitamínu E podkreslená hudebním podkladem motivů všech žánrů z celého světa. Proč právě vitamínu E? Vybrány totiž byly výhradně jeho blahodárné účinky, které jsou nezbytně nutné k naplnění našich životů a které hodné kmotry vkládají do kolébky milovaným

kmotřencům: …elegance, empatie, estetika, energie, emoce, esence, erotika, esprit, euforie…

Hudba: “Hit & Miss” John Barry a Seven Plus Four • From The Air - Laurie Anderson • Walking & Falling - Laurie Anderson • Cofila - Ready Kirken • Weather Storm - Craig Armstrong • Ragas  In Minor Scale - Ravi Shankar & Philip Glass • Summertime - George Gershwin • Prague Tower Festival - Sigur Rós

180_Ignis_Brunensis_prehrada_Brno_26052010_IMG_7877_MKSOUTĚŽ Brněnská přehrada – vodní hladina

středa 1. 6. / 22:30    STORM ARTIFICES (Francie)

Společnost Storm Artifices byla založena v roce 2001 na jihozápadě Francie a specializuje se na produkce originálních představení pro své zákazníky. Inspirací je jí vlastní nadšení pro pyromuzikály

Název ohňostroje: BOUŘLIVÝ KONCERT

Design: Bruno Giorgini a Erick Horvath, STORM ARTIFICES

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Náš ohňostroj vypráví příběh o vztahu předvěkého člověka ke zvukům přírody. Člověk se nejdříve inspiroval zvuky ze svého okolí. Pomocí dřívek a kamenů se nejprve snažil napodobit zvuky přírody, posléze začal tvořit hudbu vlastní. O několik století později lidé uspořádali obrovský živý koncert. „Bouře“ je poctou prvnímu předvěkému člověku, který hudbu vytvářel.

Hudba: “Hit & Miss” John Barry a Seven Plus Four Doors - Riders on the storm, Yanni in live

sobota 4. 6. / 22:30    FIREEVENT LES PYROTECHNICIENS (Lucembursko)

Společnost fireevent Lux Gmbh vznikla ze společnosti Pyrolux/Les Artificiers na jaře roku 2008. Pyrolux/Les Artificiers byla jednou z nejstarších lucemburských ohňostrůjných společností a velmi dobře známá byla  po celé zemi svými představeními, pořádanými zvláště na lucemburský Státní svátek. Velké ohňostroje s hudebním doprovodem uspořádala také v hlavním městě Lucemburku i v zahraničí, například ve Francii, kde se uskutečnila celá řada vystoupení.

Les Artificiers se také zúčastnila velmi slavného festivalu ohňostrojů v Chantilly v době, kdy festival teprve začínal. V současné době je fireevent Lux Gmbh partnerem společnosti fireevent v Rakousku, což je velmi dobře známá společnost pořádající pyrotechnická vystoupení s hudbou po celém světě. Zúčastnili se již mnoha mezinárodních pyrotechnických soutěží např. v Monaku, Macau, Courchevel, Hannoveru, Rapperswile a jinde.

Název ohňostroje: Lucembursko přichází do BRNA!

Design: Michael Rzehak, FIREEVENT LUX

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Ohňostroj byl navržen na základech úryvků nejlepší světové hudby. Představení je elegantní kombinací ohňostrůjných efektů v dokonalém souladu s muzikou a perlí jako pravé šampaňské. Protože se při tomto ohňostroji používají vysoce kvalitní produkty z celého světa, unikátní barvy a mezi ohňostrůjnými a hudebními efekty bylo dosaženo absolutní harmonie, stává se toto představení naprosto výjimečnou přehlídkou toho nejlepšího z ohňostrůjného umění.

Lucemburský tým pod vedením svého šéfa a hlavního choreografa Michaela Rzehaka nebude jen stavět mosty mezi našimi dvěma zeměmi hudbou, která při ohňostroji zazní. Výběrem těch nejlepších ohňostrojných produktů tyto mosty mezi našimi dvěma krásnými zeměmi ještě zpevní. Různé světelné variace a unikátní barvy nejlepší kvality v kombinaci se sílou a nadšením mladého týmu vás strhnou na cestu do světa fantazie, emocí a nepoznaných zážitků. Vychutnejte si krásu jedinečného, elegantního a ryzího pyrotechnického umění.

Hudba: “Hit & Miss” John Barry a Seven Plus Four • music mix

SOUTĚŽ Brněnská přehrada – vodní hladina

středa 8. 6. / 22:30    VACCALLUZZO (Itálie)

Historie pyrotechnické společnosti Vaccalluzzo se datuje od počátku 90. let předminulého století, ale dnešní továrnu založili v roce 1982 bratři Vaccalluzzové se svým otcem Salvatorem. Jejich továrna je v malém italském městě Belpasso asi 20 km od Katánie na východním pobřeží Sicílie. Závod se rozkládá na 60 000 m2 na zeleném úpatí sopky Etny. Společnost se zaměřuje hlavně na tři podnikatelské oblasti: výrobu profesionální pyrotechniky, ohňostrůjná představení a prodej firmou vyráběné profesionální pyrotechniky.

Název ohňostroje: LIDSKÉ NÁLADY

Design: Marco Vaccalluzzo a Salvatore Vaccalluzzo, VACCALLUZZO

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Představení bude rozděleno na několik částí, z nichž každá bude vyjadřovat určitou typicky lidskou náladu. V jednotlivých částech se hudba i ohňostroj budou vztahovat k náladě, zobrazované v dané části představení. V dílčích jednáních se autoři zaměřují na to, aby využití ohňostrojných efektů vždy co nejvěrněji odráželo určitou lidskou náladu zobrazovanou v daném jednání.

Předvedou různou úroveň výchozí výbušné mohutnosti nábojů, barvy a chromatické kombinace různých současně vybuchujících efektů a rytmus vystřelování náloží ohňostroje. Druhá píseň („druhá“, protože první písní musí být „Hit & Miss“) bude poctou České republice.

Hudba: “Hit & Miss” John Barry a Seven Plus Four • Symphony No. 9 „Z Nového světa“ Antonín Dvořák “Now we are free - The Gladiator” Hans Zimmer & Lisa Gerrard  • “Dies Irae - Requiem“ Giuseppe Verdi Soundtrack “Forrest Gump” Alan Silvestri • Symphony No. 9, “Ode to Joy” Ludwig van Beethoven Soundtrack “The Last of the Mohicans” Trevor Jones • “William Tell Overture” Giocchino Rossini

GRANDFINÁLE hrad Špilberk

pátek 10. 6. / 22:30    FLASH BARRANDOV SFX (Česko)

Závěrečnou tečku festivalu STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS, ohňostrojné grandfinále nad hradem Špilberk, předvede česká společnost FLASH BARRANDOV SFX, tradiční partner a účastník brněnské ohňostrojné přehlídky.

Název ohňostroje: Polovecké tance kníže Igora

Design: Jaroslav Štolba, Flash Barrandov SFX

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Divoké a „výbušné“ Polovecké tance Alexandra Porfirjeviče Borodina jsou základní inspirací pro vizualizaci a choreografii ohnivého baletu, jak se má altajský oheň tančit…

Hudba: Polovecké tance, Alexander Porfirjevič Borodin

  • ohňostrojná představení začínají vždy ve 22.30 hod. • hudební doprovod vysílá Rádio Kiss Hády 88.3 FM

  • pro poslech hudebního doprovodu a strhující zážitky pořadatelé doporučují užít mobilní přijímače s FM příjmem

foto MaK., brnovinky, zdroj SNIP & CO

{linkr:related;keywords:oh%C3%85%C2%88ostroj;limit:5;title:%C3%84%C2%8Dt%C3%84%C2%9Bte+tak%C3%83%C2%A9%3A}

Pestrobarevná obloha nad Brnem. 14. ohňostroje Ignis Brunensis

Obloha nad Brnem se rozzáří. Diváky čeká přehlídka pyromuzikálových show Starobrno - Ignis Brunensis. 14. ročník se tradičně koná na mezinárodní úrovni. Zúčastněné společnosti jsou renomovanými účastníky řady světových show a festivalů v Evropě i zámoří. Pestrobarevné efekty rozsvítí oblohu nad Petrovem poprvé v pátek 27. května, následují ohňostroje na Brněnské přehradě a závěrem grandfinále nad Špilberkem.


180_Ignis_Brunensis_prehrada_Brno_26052010_IMG_7864_MKPyromuzikálová představení s dějovým vyjádřením a hudebním doprovodem společně umocňují a dotváří vnímání divadelní inscenace na obloze v přírodní scenérii známých brněnských lokalit. Ohňostrojným soutěžním show na přehradě bude předcházet ohňostrojné PRELUDE, které uvede středoevropskou přehlídku opět v centru Brna v Denisových sadech pod Petrovem. Závěrečné GRANDFINÁLE nad hradem Špilberk přehlídku symbolicky uzavře.

Součástí ohňostrojné přehlídky je tradiční udělování tří prestižních cen odbornou porotou – hlavní cena "STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS – BRNO 2011", cena Českého rozhlasu za nejlepší hudební doprovod „Hudba mezi ohni“ a „Scéna mezi ohni“, cena České televize za nejlepší scénografické řešení. Hodnotit budou také návštěvníci.

Divácí určí vítěze

V letošním roce je možné opět vybírat ze všech ohňostrojů. Prostřednictvím slosovatelných anketních lístků nebo na internetu určí diváci absolutního nositele „Ceny diváka STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS – Brno 2011“. Na všechny diváky čekají velkolepá mezinárodní ohňostrojná show, unikátní ve středoevropském regionu i prestižní v celém evropském a světovém ohňostrojném dění.

180_Ignis_Brunensis_prehrada_Brno_26052010_IMG_7879_MKNávštěvníkům ohňostrojných představení pořadatelé doporučují množství zábavních a prezentačních akcí, které zpříjemní napjatá čekání na pyromuzikálová show. Soutěžní ohňostroje trvají vždy zhruba 20 minut, prelude a grandfinále kolem 12 minut. V úvodní části všech čtyř show na Brněnské přehradě zazní povinná část skladby „Hit & Miss“ od Johna Berryho a Seven Plus Four. Každá společnost tak zahájí vlastním ohňostrojným designem úvodní dvě minuty představení na stejnou hudbu, což je důležité zejména pro hodnocení odborné poroty
i vizuálnímu porovnání veřejností.

Přehled ohňostrojů

PRELUDE Denisovy sady pod Petrovem

pátek 27. 5. / 22:30    theatrum pyroboli (Česko)

Společenství ohňostrůjců THEATRUM PYROBOLI vychází z barokních slavností ohňů. Pracovní tým je složen z brněnských ohňostrůjců, který tvoří mezinárodně uznávaný designer Ivan Martinek, odpalovači Karel Singer a Klára Pospíšilová ze společnosti Ohňostroje SIPO a další specialisté.

Název ohňostroje: METAMORFÓZY

Design: Ivan Martinek, THEATRUM PYROBOLI

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Obraz I. : Magie noci

Temná obloha, stromy a skály v nebývalém kostýmu matky noci ožívají ve světlech palety démonů. Tajemné plamínky barevných provazců kreslí ohňové obrazy plné kouzel a čar. Noční květy vrcholí
v magickém rámu nekonečné tmy.

Obraz II. : AQUAVIVA - živá voda

Mrtvá krajina bez hlesu a života se najednou probouzí ve třpytu životodárné rosy. Lehoučké záblesky, pramínky, chomáče jisker, gejzíry stříbrných a zlatých paprsků – Aquaviva. Probuzení, život, nový den - SLÁVA. Řeka živé vody otvírá zapomenuté obrazy zahrady života. Znovu se objevují monumenty nebývalé krásy. Svištící stříbrný vítr a barevné kotouče letících ohňů umocňuje klid tichých obláčků. Neuvěřitelné kombinace barev a tvarů staví chrám nového života.

Hudba: soundtrack Prince of Persia - Harry Gregson – Williams • soundtrack – Andělé a démoni – Hans Zimmer

EXHIBICE Brněnská přehrada – vodní hladina

sobota 28. 5. / 22:30   FLASH BARRANDOV SFX (Česko) – národní exhibice

Flash Barrandov je čtyřnásobným vítězem soutěžní přehlídky Ignis Brunensis. Řadu ocenění společnost Flash Barrandov získala za projekty realizované v Evropě, Severní Americe či na Arabském poloostrově.

Název ohňostroje: Vitamíny pro přátele

Design: Jaroslav Štolba, Flash Barrandov SFX

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Ohňostrojná show plná vitamínu E podkreslená hudebním podkladem motivů všech žánrů z celého světa. Proč právě vitamínu E? Vybrány totiž byly výhradně jeho blahodárné účinky, které jsou nezbytně nutné k naplnění našich životů a které hodné kmotry vkládají do kolébky milovaným

kmotřencům: …elegance, empatie, estetika, energie, emoce, esence, erotika, esprit, euforie…

Hudba: “Hit & Miss” John Barry a Seven Plus Four • From The Air - Laurie Anderson • Walking & Falling - Laurie Anderson • Cofila - Ready Kirken • Weather Storm - Craig Armstrong • Ragas  In Minor Scale - Ravi Shankar & Philip Glass • Summertime - George Gershwin • Prague Tower Festival - Sigur Rós

180_Ignis_Brunensis_prehrada_Brno_26052010_IMG_7877_MKSOUTĚŽ Brněnská přehrada – vodní hladina

středa 1. 6. / 22:30    STORM ARTIFICES (Francie)

Společnost Storm Artifices byla založena v roce 2001 na jihozápadě Francie a specializuje se na produkce originálních představení pro své zákazníky. Inspirací je jí vlastní nadšení pro pyromuzikály

Název ohňostroje: BOUŘLIVÝ KONCERT

Design: Bruno Giorgini a Erick Horvath, STORM ARTIFICES

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Náš ohňostroj vypráví příběh o vztahu předvěkého člověka ke zvukům přírody. Člověk se nejdříve inspiroval zvuky ze svého okolí. Pomocí dřívek a kamenů se nejprve snažil napodobit zvuky přírody, posléze začal tvořit hudbu vlastní. O několik století později lidé uspořádali obrovský živý koncert. „Bouře“ je poctou prvnímu předvěkému člověku, který hudbu vytvářel.

Hudba: “Hit & Miss” John Barry a Seven Plus Four Doors - Riders on the storm, Yanni in live

sobota 4. 6. / 22:30    FIREEVENT LES PYROTECHNICIENS (Lucembursko)

Společnost fireevent Lux Gmbh vznikla ze společnosti Pyrolux/Les Artificiers na jaře roku 2008. Pyrolux/Les Artificiers byla jednou z nejstarších lucemburských ohňostrůjných společností a velmi dobře známá byla  po celé zemi svými představeními, pořádanými zvláště na lucemburský Státní svátek. Velké ohňostroje s hudebním doprovodem uspořádala také v hlavním městě Lucemburku i v zahraničí, například ve Francii, kde se uskutečnila celá řada vystoupení.

Les Artificiers se také zúčastnila velmi slavného festivalu ohňostrojů v Chantilly v době, kdy festival teprve začínal. V současné době je fireevent Lux Gmbh partnerem společnosti fireevent v Rakousku, což je velmi dobře známá společnost pořádající pyrotechnická vystoupení s hudbou po celém světě. Zúčastnili se již mnoha mezinárodních pyrotechnických soutěží např. v Monaku, Macau, Courchevel, Hannoveru, Rapperswile a jinde.

Název ohňostroje: Lucembursko přichází do BRNA!

Design: Michael Rzehak, FIREEVENT LUX

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Ohňostroj byl navržen na základech úryvků nejlepší světové hudby. Představení je elegantní kombinací ohňostrůjných efektů v dokonalém souladu s muzikou a perlí jako pravé šampaňské. Protože se při tomto ohňostroji používají vysoce kvalitní produkty z celého světa, unikátní barvy a mezi ohňostrůjnými a hudebními efekty bylo dosaženo absolutní harmonie, stává se toto představení naprosto výjimečnou přehlídkou toho nejlepšího z ohňostrůjného umění.

Lucemburský tým pod vedením svého šéfa a hlavního choreografa Michaela Rzehaka nebude jen stavět mosty mezi našimi dvěma zeměmi hudbou, která při ohňostroji zazní. Výběrem těch nejlepších ohňostrojných produktů tyto mosty mezi našimi dvěma krásnými zeměmi ještě zpevní. Různé světelné variace a unikátní barvy nejlepší kvality v kombinaci se sílou a nadšením mladého týmu vás strhnou na cestu do světa fantazie, emocí a nepoznaných zážitků. Vychutnejte si krásu jedinečného, elegantního a ryzího pyrotechnického umění.

Hudba: “Hit & Miss” John Barry a Seven Plus Four • music mix

SOUTĚŽ Brněnská přehrada – vodní hladina

středa 8. 6. / 22:30    VACCALLUZZO (Itálie)

Historie pyrotechnické společnosti Vaccalluzzo se datuje od počátku 90. let předminulého století, ale dnešní továrnu založili v roce 1982 bratři Vaccalluzzové se svým otcem Salvatorem. Jejich továrna je v malém italském městě Belpasso asi 20 km od Katánie na východním pobřeží Sicílie. Závod se rozkládá na 60 000 m2 na zeleném úpatí sopky Etny. Společnost se zaměřuje hlavně na tři podnikatelské oblasti: výrobu profesionální pyrotechniky, ohňostrůjná představení a prodej firmou vyráběné profesionální pyrotechniky.

Název ohňostroje: LIDSKÉ NÁLADY

Design: Marco Vaccalluzzo a Salvatore Vaccalluzzo, VACCALLUZZO

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Představení bude rozděleno na několik částí, z nichž každá bude vyjadřovat určitou typicky lidskou náladu. V jednotlivých částech se hudba i ohňostroj budou vztahovat k náladě, zobrazované v dané části představení. V dílčích jednáních se autoři zaměřují na to, aby využití ohňostrojných efektů vždy co nejvěrněji odráželo určitou lidskou náladu zobrazovanou v daném jednání.

Předvedou různou úroveň výchozí výbušné mohutnosti nábojů, barvy a chromatické kombinace různých současně vybuchujících efektů a rytmus vystřelování náloží ohňostroje. Druhá píseň („druhá“, protože první písní musí být „Hit & Miss“) bude poctou České republice.

Hudba: “Hit & Miss” John Barry a Seven Plus Four • Symphony No. 9 „Z Nového světa“ Antonín Dvořák “Now we are free - The Gladiator” Hans Zimmer & Lisa Gerrard  • “Dies Irae - Requiem“ Giuseppe Verdi Soundtrack “Forrest Gump” Alan Silvestri • Symphony No. 9, “Ode to Joy” Ludwig van Beethoven Soundtrack “The Last of the Mohicans” Trevor Jones • “William Tell Overture” Giocchino Rossini

GRANDFINÁLE hrad Špilberk

pátek 10. 6. / 22:30    FLASH BARRANDOV SFX (Česko)

Závěrečnou tečku festivalu STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS, ohňostrojné grandfinále nad hradem Špilberk, předvede česká společnost FLASH BARRANDOV SFX, tradiční partner a účastník brněnské ohňostrojné přehlídky.

Název ohňostroje: Polovecké tance kníže Igora

Design: Jaroslav Štolba, Flash Barrandov SFX

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Divoké a „výbušné“ Polovecké tance Alexandra Porfirjeviče Borodina jsou základní inspirací pro vizualizaci a choreografii ohnivého baletu, jak se má altajský oheň tančit…

Hudba: Polovecké tance, Alexander Porfirjevič Borodin

  • ohňostrojná představení začínají vždy ve 22.30 hod. • hudební doprovod vysílá Rádio Kiss Hády 88.3 FM

  • pro poslech hudebního doprovodu a strhující zážitky pořadatelé doporučují užít mobilní přijímače s FM příjmem

foto MaK., brnovinky, zdroj SNIP & CO

{linkr:related;keywords:oh%C3%85%C2%88ostroj;limit:5;title:%C3%84%C2%8Dt%C3%84%C2%9Bte+tak%C3%83%C2%A9%3A}

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze