brnovinky

Přepnout do PC verze

Těhotenství v pohodlí - těhotenská a kojenecká móda LENY Brno

altSnad každá žena se těší na okamžik narození svého dítěte. Těhotenství je obdobím změn, budoucí maminka zažívá proměnlivé nálady, mívá chuť na předtím nemyslitelné kombinace jídla i pití, bříško roste, oblečení začíná být malé. Je potřeba obměnit šatník, ale co na sebe? Může si těhotná žena dovolit večerní šaty nebo sportovní oblečení? Určitě ano. Jak na to, brnovinkám poradila Lenka Veselá, která v centru Brna a Bystrci provozuje obchody s těhotenskou a kojeneckou módou LENY.


Těhotenská a kojenecká móda LENY
OC Omega, náměstí Svobody 702/9, Brno-střed, tel.: 774 495 727
OC MAX centrum, Kubíčkova 1115/8, Brno-Bystrc, tel.: 774 495 725

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8262_MKKdy vás napadla myšlenka zabývat se těhotenskou a kojeneckou módou? Osobní zkušenost?
Dříve jsem čtyři roky pracovala pro jednu firmu, která vyráběla těhotenskou módu. Rozhodla jsem se otevřít svůj obchod. Chtěla jsem nabídnout maminkám širší sortiment, který chyběl. Prodejnu už mám přes pět let.

Poté následovalo rozšíření do Bystrce?
Ano, pak jsem otevřela druhou prodejnu v Bystrci, protože mnoho lidí nerado dojíždí do centra, například kvůli parkování.

Byl v té době na trhu dostatečný výběr těhotenské módy nebo chyběla?
Spíš nedostatek, ale nejen těhotenské. Dnes nabízíme sortiment od třinácti až patnácti výrobců. Každá žena má jiný vkus, jinou postavu, má představu o jiném materiálu. Jeden výrobce má například na kalhoty jen dva tři střihy a ty šije pořád dokola. Je proto potřeba vyzkoušet oblečení také od jiného výrobce, aby si žena mohla vybrat jiný střih, který jí bude vyhovovat. 

Z čeho dnes mohou nastávající maminky vybírat?
Je to o pocitu, dnes už nemusí nosit laclové či vysoké kalhoty, v nabídce jsou i bokové kalhoty - speciálně střiženy, aby byly vyvýšeny přes záda a přes bříško příjemné. Někdy padnou bokové kalhoty nejlépe, i když je předtím žena nikdy nenosila. V těhotenství se pocity úplně mění.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8266_MKŠkála věcí je široká, ženy mohou nosit šaty, kalhoty, sukně, dnes je to už bez rozdílů. Vybírat lze i trička, tílka, svetry, plavky - i dvojdílné. Záleží, zda mamince vyhovují klasické nebo sportovní věci. Jsou ale i neutrální, které se hodí pro klasické použití i na sport. Speciální jsou noční košile, mají zvláštní otevírání na kojení, aby to mamince pomohlo při kojení. Obdobná jsou kojící trička. Máme na výběr také večerní a společenské šaty. Chodí k nám však nakupovat i netěhotné ženy, protože oblečení je volnější přes boky.

Chtějí současné ženy bříško zdůraznit nebo maskovat?
Maskují v případě, kdy nechtějí, aby to někdo věděl v zaměstnání. Ze začátku chtějí na sebe věci, které bříško skryjí. Některé maminky ale naopak bříško zdůrazňují. 

Pořádají se speciální módní přehlídky s módou pro těhotné?
Moc ne, jednou ročně jsme pořádali přehlídku tady v OC Omega na náměstí Svobody, jednu jsme pořádali také v kavárně Slavia. Těhotenská móda se prezentuje dvakrát ročně na veletrzích Styl a Kabo a také na veletrhu Pro dítě.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8271_MKJsou výrobci oblečení na tuto módu zaměřeni nebo se jedná o kolekce známých značek pro těhotné?
Většinou jsou to speciální značky zaměřené pouze na těhotenskou módu. Pořád se dívám, co je nového ve světě, výrobci také nabídky sami rozesílají. K mání jsou značky italské, belgické, slovenské, polské, německé i české, z celé Evropy.

Jak často musí dámy své oblečení během těhotenství měnit?
Modely jsou střiženy tak, aby si nemusely kupovat oblečení vícekrát. Vydrží od začátku do konce těhotenství, není možné oblečení mít jen na dva měsíce, to by se moc prodražilo. Oblečení roste s ženou, je přizpůsobené na bříško.

Podle čeho oblečení pro celou dobu těhotenství zkoušet, když má žena bříško zatím malé?
Máme na to určené polštářky, které si nastávající maminka strčí za halenku či kalhoty, aby viděla, jak to bude vypadat a měla představu. Radíme, jak zkoušet, aby oblečení netlačilo. Je dobré si i sednout. Jediné, co v těhotenství drží kalhoty, jsou boky. Musí proto sedět dobře na bocích. Podobné je to s prádlem. V těhotenství mají prsa jinou velikost a při kojení zase jinou. V těhotenství se jim rozšiřuje objem, ale mají daný košíček, na kojení se objem vrátí zpět, ale košíček je podstatně větší. Je potřeba prádlo vyzkoušet.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8287_MKChodí k vám nakupovat i pánové?
Pánové chodí zkoušet jenom někdy, například, když mají stejně velikou manželku. Pak si laclové kalhoty mohou zkoušet za ni. Byl tady pán, který si zkoušel tepláky a triko. Je hezké, když se pánové něco snaží koupit, chtějí ženu překvapit. Jednou jsme zde měli ponča. Koupil si jej pro manželku i jeden Španěl, a to i když u nich mají mnohem větší nabídku.

Používají pánové také polštářky?
Někteří je mají od pití piva, soutěží s maminkami, kdo má větší bříško. Spíš ale zkoušejí, jak jim to sedne na délku. Když to maminka nestíhá, podprsenky řešíme tak, že manžel vezme dvě různé velikosti a pak jednu může vrátit. Prádlo musí sedět.

Vrací se zákaznice vícekrát – při dalším těhotenství?
Ano, je to úžasné. Když jsem ještě pracovala v minulé firmě, chodily tam, a pak přišly s druhým miminkem sem, ale i se třetím a dokonce se čtvrtým. Vrací se po x letech, to je ta nejlepší vizitka. Maminky se chodí s dětmi ukazovat, je to příjemné. Znovu přicházejí ale i babičky.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8259_MKMohou maminky vybírat i z nějakých módních kousků od známých návrhářů?
Pokud chtějí něco speciálního, posíláme je k návrhářce Gábině Páralové, která se zabývá i těhotenskou módou.

Když už se miminko narodí, je potřeba další oblečení, dominuje stále modrá a růžová?
Růžovou už vybírá jen třetina maminek a babičky. Jinak ženy spíš vybírají z tmavých nebo neutrálních barev. Je to ale škoda, světlé barvy k dětem patří. Více si všimnete holčičky v růžové, než béžové barvě. Maminky dnes chtějí oblékat děti do tmavých barev, ale světlejší barvy jsou víc vidět. Jsou proto i bezpečnější i na ulici. Růžovou drží hlavně babičky.

Ladí se maminky oblečením k miminkám nebo opačně?
Spíš se maminky ladí ke kočárkům, nebo až pak k větším dětem.

Možná by tak stálo za úvahu nabízet na kočárky různé potahy. Z jakých doplňků mohou miminka vybírat – samozřejmě prostřednictvím svých rodičů?
Hitem jsou mumlací žirafy nebo zvířátka, říká se jim mazlíci. Miminka potřebují něco svírat v ručičce, něco žužlat. Na mazlíky si mohou lehnout, sednout, nic je netlačí, je to lepší než velký plyšák.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8258_MKJe potřeba se obávat výrobků pro děti z východních zemí?
Na tržnicích je spousta kojeneckých věcí, ale já bych je nevolila. Neodpovídají kvalitou, vydrží pár vyprání, ve finále to přijde dráž. Navíc může konzervace v přepravních kontejnerech obsahovat olovo a jiné látky nevhodné na pokožku miminek. V dnešní době je hodně alergiků, nejen mezi dospělými, ale i mezi miminky.

A co bezpečnost dětí – jsou na trhu nějaké nové pomůcky?
Stále existují klasické chůvičky, dnes dokonce i na tisíc metrů. Umí hlídat i teplotu v místnosti a také pohyb v místnosti. Chůvička je dobrá na hřišti, stačí ji dát dítěti do batůžku, a když se vzdálí více, než 25 metrů od hřiště, spustí se alarm. Dítě by se tak nemělo ztratit.

Nenabádá to pak maminky někde dítě nechat a jít například nakupovat?
To už je nezodpovědnost maminek, něco jiného je ale nechat kočárek před obchodem ve městě.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8281_MKJe v Brně nějaký klub maminek?
Jsou kluby dvojčat i kluby maminek. Maminky se v nich setkávají, vyprávějí si, v Brně je také dost nekuřáckých kaváren pro maminky s dětmi. Záleží, co preferují. Kluby společně chodí ven na vycházky, dávají si sraz i u nás. Někdy stojí před prodejnou i šest kočárků.

A co vaše prodejna v Bystrci, ta nabízí sortiment stejný?
Ano, stejný plus nadměrné velikosti a také více velikostí pro starší děti.

Když přijde s maminkou manžel, nenudí se u vás?
Máme čekací koutek s televizí. Jednou v ní běžel film pro pamětníky. Pán si sedl do křesla k televizi a říká: „Tahala jsi mě sem dlouho, tak jsme tady. Dokud ale neskončí film, tak neodejdeme.“ Usadil se do křesla, dal si kávu, a paní mohla v klidu celou dobu zkoušet.

Pokud si chlap sedne, dá si kafe, je klidný a necítí se už tak stísněně. Děti u nás mají hračky, maminka má pak klid na nákup. Když někdo přijde nebo odejde, píská nám to. Dítě tak nemůže zmizet z prodejny, můžu za ním hned vyběhnout, aby maminka nevybíhala ven z kabinky.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8293_MKMáte nějakou radu nebo doporučení pro nastávající maminky na závěr?
Vždy se maminky musí řídit podle svého pocitu, ne podle kamarádky nebo někoho jiného. Každá jsme jiná, cítíme se lépe v něčem jiném, máme jiného chlapa a jinou domácnost. Je dobré všechno prozkoušet. Jak se cítí žena, přenáší se i na miminko.

Těhotenská a kojenecká móda LENY
těhotenské prádlo, kojenecké potřeby, nábytek pro děti
OC Omega, náměstí Svobody 702/9, Brno-střed, tel.: 774 495 727
TRAM 4 - zastávka náměstí Svobody

OC MAX centrum, Kubíčkova 1115/8, Brno-Bystrc, tel.: 774 495 725
TRAM 1, 3 - zastávka Kubíčkova

těhotenská a kojenecká móda LENY na internetu

PR článek, text a foto MaK., brnovinky

Těhotenství v pohodlí - těhotenská a kojenecká móda LENY Brno

altSnad každá žena se těší na okamžik narození svého dítěte. Těhotenství je obdobím změn, budoucí maminka zažívá proměnlivé nálady, mívá chuť na předtím nemyslitelné kombinace jídla i pití, bříško roste, oblečení začíná být malé. Je potřeba obměnit šatník, ale co na sebe? Může si těhotná žena dovolit večerní šaty nebo sportovní oblečení? Určitě ano. Jak na to, brnovinkám poradila Lenka Veselá, která v centru Brna a Bystrci provozuje obchody s těhotenskou a kojeneckou módou LENY.


Těhotenská a kojenecká móda LENY
OC Omega, náměstí Svobody 702/9, Brno-střed, tel.: 774 495 727
OC MAX centrum, Kubíčkova 1115/8, Brno-Bystrc, tel.: 774 495 725

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8262_MKKdy vás napadla myšlenka zabývat se těhotenskou a kojeneckou módou? Osobní zkušenost?
Dříve jsem čtyři roky pracovala pro jednu firmu, která vyráběla těhotenskou módu. Rozhodla jsem se otevřít svůj obchod. Chtěla jsem nabídnout maminkám širší sortiment, který chyběl. Prodejnu už mám přes pět let.

Poté následovalo rozšíření do Bystrce?
Ano, pak jsem otevřela druhou prodejnu v Bystrci, protože mnoho lidí nerado dojíždí do centra, například kvůli parkování.

Byl v té době na trhu dostatečný výběr těhotenské módy nebo chyběla?
Spíš nedostatek, ale nejen těhotenské. Dnes nabízíme sortiment od třinácti až patnácti výrobců. Každá žena má jiný vkus, jinou postavu, má představu o jiném materiálu. Jeden výrobce má například na kalhoty jen dva tři střihy a ty šije pořád dokola. Je proto potřeba vyzkoušet oblečení také od jiného výrobce, aby si žena mohla vybrat jiný střih, který jí bude vyhovovat. 

Z čeho dnes mohou nastávající maminky vybírat?
Je to o pocitu, dnes už nemusí nosit laclové či vysoké kalhoty, v nabídce jsou i bokové kalhoty - speciálně střiženy, aby byly vyvýšeny přes záda a přes bříško příjemné. Někdy padnou bokové kalhoty nejlépe, i když je předtím žena nikdy nenosila. V těhotenství se pocity úplně mění.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8266_MKŠkála věcí je široká, ženy mohou nosit šaty, kalhoty, sukně, dnes je to už bez rozdílů. Vybírat lze i trička, tílka, svetry, plavky - i dvojdílné. Záleží, zda mamince vyhovují klasické nebo sportovní věci. Jsou ale i neutrální, které se hodí pro klasické použití i na sport. Speciální jsou noční košile, mají zvláštní otevírání na kojení, aby to mamince pomohlo při kojení. Obdobná jsou kojící trička. Máme na výběr také večerní a společenské šaty. Chodí k nám však nakupovat i netěhotné ženy, protože oblečení je volnější přes boky.

Chtějí současné ženy bříško zdůraznit nebo maskovat?
Maskují v případě, kdy nechtějí, aby to někdo věděl v zaměstnání. Ze začátku chtějí na sebe věci, které bříško skryjí. Některé maminky ale naopak bříško zdůrazňují. 

Pořádají se speciální módní přehlídky s módou pro těhotné?
Moc ne, jednou ročně jsme pořádali přehlídku tady v OC Omega na náměstí Svobody, jednu jsme pořádali také v kavárně Slavia. Těhotenská móda se prezentuje dvakrát ročně na veletrzích Styl a Kabo a také na veletrhu Pro dítě.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8271_MKJsou výrobci oblečení na tuto módu zaměřeni nebo se jedná o kolekce známých značek pro těhotné?
Většinou jsou to speciální značky zaměřené pouze na těhotenskou módu. Pořád se dívám, co je nového ve světě, výrobci také nabídky sami rozesílají. K mání jsou značky italské, belgické, slovenské, polské, německé i české, z celé Evropy.

Jak často musí dámy své oblečení během těhotenství měnit?
Modely jsou střiženy tak, aby si nemusely kupovat oblečení vícekrát. Vydrží od začátku do konce těhotenství, není možné oblečení mít jen na dva měsíce, to by se moc prodražilo. Oblečení roste s ženou, je přizpůsobené na bříško.

Podle čeho oblečení pro celou dobu těhotenství zkoušet, když má žena bříško zatím malé?
Máme na to určené polštářky, které si nastávající maminka strčí za halenku či kalhoty, aby viděla, jak to bude vypadat a měla představu. Radíme, jak zkoušet, aby oblečení netlačilo. Je dobré si i sednout. Jediné, co v těhotenství drží kalhoty, jsou boky. Musí proto sedět dobře na bocích. Podobné je to s prádlem. V těhotenství mají prsa jinou velikost a při kojení zase jinou. V těhotenství se jim rozšiřuje objem, ale mají daný košíček, na kojení se objem vrátí zpět, ale košíček je podstatně větší. Je potřeba prádlo vyzkoušet.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8287_MKChodí k vám nakupovat i pánové?
Pánové chodí zkoušet jenom někdy, například, když mají stejně velikou manželku. Pak si laclové kalhoty mohou zkoušet za ni. Byl tady pán, který si zkoušel tepláky a triko. Je hezké, když se pánové něco snaží koupit, chtějí ženu překvapit. Jednou jsme zde měli ponča. Koupil si jej pro manželku i jeden Španěl, a to i když u nich mají mnohem větší nabídku.

Používají pánové také polštářky?
Někteří je mají od pití piva, soutěží s maminkami, kdo má větší bříško. Spíš ale zkoušejí, jak jim to sedne na délku. Když to maminka nestíhá, podprsenky řešíme tak, že manžel vezme dvě různé velikosti a pak jednu může vrátit. Prádlo musí sedět.

Vrací se zákaznice vícekrát – při dalším těhotenství?
Ano, je to úžasné. Když jsem ještě pracovala v minulé firmě, chodily tam, a pak přišly s druhým miminkem sem, ale i se třetím a dokonce se čtvrtým. Vrací se po x letech, to je ta nejlepší vizitka. Maminky se chodí s dětmi ukazovat, je to příjemné. Znovu přicházejí ale i babičky.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8259_MKMohou maminky vybírat i z nějakých módních kousků od známých návrhářů?
Pokud chtějí něco speciálního, posíláme je k návrhářce Gábině Páralové, která se zabývá i těhotenskou módou.

Když už se miminko narodí, je potřeba další oblečení, dominuje stále modrá a růžová?
Růžovou už vybírá jen třetina maminek a babičky. Jinak ženy spíš vybírají z tmavých nebo neutrálních barev. Je to ale škoda, světlé barvy k dětem patří. Více si všimnete holčičky v růžové, než béžové barvě. Maminky dnes chtějí oblékat děti do tmavých barev, ale světlejší barvy jsou víc vidět. Jsou proto i bezpečnější i na ulici. Růžovou drží hlavně babičky.

Ladí se maminky oblečením k miminkám nebo opačně?
Spíš se maminky ladí ke kočárkům, nebo až pak k větším dětem.

Možná by tak stálo za úvahu nabízet na kočárky různé potahy. Z jakých doplňků mohou miminka vybírat – samozřejmě prostřednictvím svých rodičů?
Hitem jsou mumlací žirafy nebo zvířátka, říká se jim mazlíci. Miminka potřebují něco svírat v ručičce, něco žužlat. Na mazlíky si mohou lehnout, sednout, nic je netlačí, je to lepší než velký plyšák.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8258_MKJe potřeba se obávat výrobků pro děti z východních zemí?
Na tržnicích je spousta kojeneckých věcí, ale já bych je nevolila. Neodpovídají kvalitou, vydrží pár vyprání, ve finále to přijde dráž. Navíc může konzervace v přepravních kontejnerech obsahovat olovo a jiné látky nevhodné na pokožku miminek. V dnešní době je hodně alergiků, nejen mezi dospělými, ale i mezi miminky.

A co bezpečnost dětí – jsou na trhu nějaké nové pomůcky?
Stále existují klasické chůvičky, dnes dokonce i na tisíc metrů. Umí hlídat i teplotu v místnosti a také pohyb v místnosti. Chůvička je dobrá na hřišti, stačí ji dát dítěti do batůžku, a když se vzdálí více, než 25 metrů od hřiště, spustí se alarm. Dítě by se tak nemělo ztratit.

Nenabádá to pak maminky někde dítě nechat a jít například nakupovat?
To už je nezodpovědnost maminek, něco jiného je ale nechat kočárek před obchodem ve městě.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8281_MKJe v Brně nějaký klub maminek?
Jsou kluby dvojčat i kluby maminek. Maminky se v nich setkávají, vyprávějí si, v Brně je také dost nekuřáckých kaváren pro maminky s dětmi. Záleží, co preferují. Kluby společně chodí ven na vycházky, dávají si sraz i u nás. Někdy stojí před prodejnou i šest kočárků.

A co vaše prodejna v Bystrci, ta nabízí sortiment stejný?
Ano, stejný plus nadměrné velikosti a také více velikostí pro starší děti.

Když přijde s maminkou manžel, nenudí se u vás?
Máme čekací koutek s televizí. Jednou v ní běžel film pro pamětníky. Pán si sedl do křesla k televizi a říká: „Tahala jsi mě sem dlouho, tak jsme tady. Dokud ale neskončí film, tak neodejdeme.“ Usadil se do křesla, dal si kávu, a paní mohla v klidu celou dobu zkoušet.

Pokud si chlap sedne, dá si kafe, je klidný a necítí se už tak stísněně. Děti u nás mají hračky, maminka má pak klid na nákup. Když někdo přijde nebo odejde, píská nám to. Dítě tak nemůže zmizet z prodejny, můžu za ním hned vyběhnout, aby maminka nevybíhala ven z kabinky.

103_Leny_tehotenska_kojenecka_moda_Oc_Omega_Nam_Svobody_9_Brno_09022011_IMG_8293_MKMáte nějakou radu nebo doporučení pro nastávající maminky na závěr?
Vždy se maminky musí řídit podle svého pocitu, ne podle kamarádky nebo někoho jiného. Každá jsme jiná, cítíme se lépe v něčem jiném, máme jiného chlapa a jinou domácnost. Je dobré všechno prozkoušet. Jak se cítí žena, přenáší se i na miminko.

Těhotenská a kojenecká móda LENY
těhotenské prádlo, kojenecké potřeby, nábytek pro děti
OC Omega, náměstí Svobody 702/9, Brno-střed, tel.: 774 495 727
TRAM 4 - zastávka náměstí Svobody

OC MAX centrum, Kubíčkova 1115/8, Brno-Bystrc, tel.: 774 495 725
TRAM 1, 3 - zastávka Kubíčkova

těhotenská a kojenecká móda LENY na internetu

PR článek, text a foto MaK., brnovinky

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze